خانه » اخبار » اجتماعی » شهر کَپ دَگد cap d’agde شهر عریان نشانه فرهنگ غربی + عکس
loading...

شهر کَپ دَگد cap d’agde شهر عریان نشانه فرهنگ غربی + عکس

شهر کَپ دَگد cap d’agde شهر عریان نشانه فرهنگ غربی شهر کپ دگد فرانسه معروف به شهر عریان گوشه ای از فرهنگ برهنگی در جامعه غرب

در فرهنگ غرب داشتن شهری که در آن مردان و زنان کاملا برهنه به خوشگذرانی بپردازند یک مکان توریستی و زیباست که مکان خوبی برای نمایش فرهنگ غربی خواهد بود .

شهر کَپ دَگد ( کَپ دِاَگد ) cap d’agde که به شهر عریان معروف است در کشور فرانسه قرار دارد و به خاطر ساحلی بودن بهانه خوبی برای برهنه بودن زنان و مردان در بیشتر نقاط داده این شهر لقب شهر عریان را یدک میکشد .

شهر عریان نشانه فرهنگ غرب

شهر کَپ دَگد

به نقل از خبرگزاری نیوزلند؛ شهر ساحلی “کَپ دَگد” فرانسه در مجاورت آبهای مدیترانه قرار دارد و با بهره‌مندی از صنعت گردشگری عریان ، در تلاش برای افزایش درآمدهای محلی است. این شهر ساحلی فرانسه به “شهر عریان” معروف است و در گرمترین فصول سال 40 هزار گردشگر وارد آن می‌شوند.

شهر عریان نشانه فرهنگ غرب

شهر کپ دگد شهر عریان

پس از رونق گرفتن کسب و کار برهنگی در “کَپ دَگد” نام آن به “دهکده طبیعت‌گرایان” تغییر نام داد. این نخستین شهر جهان است که در تمام اماکن دولتی آن نیز کارمندان کاملا برهنه بر سر کار خود حاضر می‌شوند. بانک‌ها، اداره پست، آرایشگاه و سوپرمارکت‌ها با کارکنانی کاملا برهنه اداره می‌شوند.

گردشگران برای ورود به این شهر کوچک باید 8 یورو “مالیات برهنگی” پرداخت کنند. گردشگران در ورودی این شهر لباس‌های خود را تحویل می‌دهند و در مدت اقامت روزانه خود اجازه استفاده از هیچ پوششی را ندارند. قوانین محلی به گردشگران اجازه می‌دهند در طول شب که دمای هوا کاهش می‌یابد لباسی برای گرم کردن خود به تن کنند.

شهر عریان نشانه فرهنگ غرب

شهر کپ دگد شهر عریان

استقبال از شهر عریان در میان اروپایی‌ها بسیار وسیع بوده است و در فصول گرم سال گردشگرانی از هلند تا آلمان نیز از آن دیدن می‌کنند. باوجود اینکه شهر کاملا عریان است؛ قوانینی وجود دارد که ارتکاب کنندگان به اعمال خلاف عفت عمومی را به پرداخت 15 هزار یورو جریمه و حتی زندان محکوم می‌کند.

شهر عریان نشانه فرهنگ غرب

شهر کپ دگد شهر عریان

وجود چنین شهر ساحلی در فرانسه انتقادات زیادی را علیه دولت این کشور به راه انداخته است؛ اما درآمدهای حاصل از آن به اندازه‌ای وسوسه‌برانگیز است که هیچ مقام مسئولی به ممنوعیت برهنگی در آن، فکر هم نمی‌کند.

 

بیشتر بخوانید :  واکنش همسر بیل گیتس به کاهش باروری زنان ایرانی

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*