خانه » اخبار » ورزشی » شعار خلیج عربی طرفداران تراکتورسازی و واکنش رضا رشیدپور + عکس

شعار خلیج عربی طرفداران تراکتورسازی و واکنش رضا رشیدپور + عکس

شعار خلیج عربی طرفداران تراکتورسازی و واکنش رضا رشیدپور مجری ایران رضا رشیدپور به کلیپ شعارهای ضد ایرانی برخی افراد از طرفداران تراکتورسازی تبریز واکنش نشان داد .

استقلال و تراکتورسازی تبریز در بازی که با برد 2 بر 1 تراکتور به پایان رسید با حاشیه ای بسیار بزرگ رو به رو شد .

شعار خلیج عربی طرفداران تراکتورسازی

شعار طرفداران تراکتورسازی

شعار خلیج عربی طرفداران تراکتورسازی تبریز که گفته میشود در بازی با تیم استقلال تهران داده شده موجب رنجش مردم ایران شد و ناراحتی مردم ایران را در پی داشته است .

خلیج عربی شعاری بود که برخی از افراد که در میان تماشاگران تراکتورسازی تبریز بودند در کلیپ منتشر شده بر زبان میراندند که این اقدام زشت طرفداران تراکتور موجب ناراحتی مردم عزیز ایران شد .

کلیپ شعار دادن تماشاگران تراکتورسازی تبریز نشانگر شعار خلیج عربی بود که هنوز صحت و سقم این کلیپ تایید نشده و مشخص نیست که این شعارها برای بازی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران باشد .

اینگونه که پیداست برخی با سواستفاده از بازی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران به انتشار کلیپی مربوط به سال های قبل پرداخته اند تا جنجال جدیدی را ایجاد کنند .

در این کلیپ عده ای قلیل که اینگونه به نظر میرسد که طبق هماهنگی هایی از قبل اقدام به چنین کاری میکنند با سر دادن شعارهای مضحک و خنده دار قصد بر هم زدن روابط مردم ایران را دارند .

شعار طرفداران تراکتور یا بهتر بگوییم طرفدارنماهای تراکتورسازی تبریز هیچ قصدی جز بر هم زدن آرامش مردم ایران را ندارد که البته در گذشته اتفاق افتاده است .

بر هیچ ایرانی پنهان نیست که مردم عزیز ترک زبان همیشه در دفاع از ایران و خاک ایران جزو پیشگامان بودند و همیشه خود را یک ایرانی دانسته و میدانند .

عده ای نادان که با افکار خنده دار خود میخواهند میان مردم ایران تفرقه بیفکنند با سر دادن شعارهای ضد ایرانی در استادیوم قصد خودنمایی دارند .

این عده قلیل نه تنها از دید مردم غیر ترک ایران بلکه از دیدگاه خود مردم ترک زبان ایران ، نادان و دلقک به حساب می آیند که از سر ناآگاهی یا نادانی دست به این قسم رفتارها میزنند .

انتشار کلیپ شعار طرفداران تراکتورسازی که هنوز تایید نشده که در بازی این هفته بوده است و طبق شواهد مربوط به گذشته بوده موجب شد که برخی از ستارگان ترک ایرانی واکنش نشان دهند .

رضا رشیدپور مجری ترک ایرانی نیز با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به این موضوع اشاره کرده و از مخالفت مردم ترک زبان با این عده قلیل خبر داد .

صفحه اینستاگرام رضا رشیدپور با انتشار عکس وی در خلیج فارس و مطلبی در مورد کلیپ شعارهای برخی طرفداران تراکتور به روز رسانی شد .

شعار خلیج عربی طرفداران تراکتورسازی

رضا رشیدپور

رضا رشیدپور با انتشار عکس بالا نوشت :

خلیج فارس بخشی از هویت پاک این مردم است . مگر می شود به حرف نابخردانه “چند ناآگاه ” آن را انکار کرد ؟ من و بسیار دیگری از هموطنان تورک ، درفش رنج دیده ی این سرزمین را از جان عزیزتر می داریم . باکری و یاغچیان و شفیع زاده و …. خون شان را پای همین پرچم ریختند . ستارخان و باقرخان برای سربلندی همین آب و خاک سینه سپر کردند . شهریار اقلیم عشق برای همین سرزمین کلام مهر سرود . پس دست در دست هم ، شانه به شانه ی هم ، هرگز اجازه نمی دهیم که این درفش پاک ، بر خاک بیفتد ….تا کور شود هر آنکه نتواند دید .
پ . ن : از طرفداران باشکوه و باغیرت تراکتور که حالا به شایستگی صدرنشین فوتبال کشورمان هستند تمنا می کنم ضمن محکوم کردن برخی اتفاق های ناخوشایند ، اصالت و نجابت این قوم تاریخ ساز را بار دیگر نشان دهند .
یئل یاتار… طوفان یاتار … یاتماز تراختور پرچمی

41 دیدگاه

 1. کجای دنیا به کشور و پرچم خود بی احترامی و یا پرچم کشور خود را میسوزاند کسی که پرچم ایران را سوزاند قلب و روح 80میلیون هموطن خودش را سوزاند اگر طرف ایرانی باشه

 2. حال روز سوریه را نگاه کنیم نتیجه تجزیه طلبی و فتنه بود که اکنون کشوری که تا چند سال پیش کانون جهانگردی و زیبایی بود اکنون خرابه ای بیش نیست و 50سال عقب افتادگی لطفا ایران را به این روز درنیاوریم با همین تحریم و سختی با هم بسازیم تاباعث خوشحالی دیگران نباشیم ما همه با هم و یک دل و یک صدا مانند کشور هند با اون همه اقوام ولی با هم هستند زنده باد ایران

 3. ایران با وجود همه ی قومیت هاش ایرانه.مردم این کشور ، اتحاد خودشونو تو جنگ هشت ساله نشون دادند.کرد ، ترک ، لر ، بلوچ ، فارس و … همه دست به دست هم دادند که پیروز شدند.با وجود مردم غیوری که به دور از نژادپرستی ، همدیگرو دوست دارن و همه رو ایرانی می دونند ، این کشور ، پوزه ی همه ی کشور های بد خواه رو به خاک خواهد مالید.من خودم فارسم ولی هم دوست ترک دارم هر لر.همشون هم بامرام هستن و من عاشقشونم.همه با هم برای پیشرفت و حفظ استقلال این کشور تلاش می کنیم و اجازه نمیدیم عده ای خودخواه و حقوق بگیر کشور های دیگه ، بتونن میان ما ملت ایران تفرقه بیندازند.زنده باد فارس زنده باد ترک زنده باد لر زنده باد کرد زنده باد بلوچ و همه و در اصل زنده باد ایران و ایرانی

 4. ایل بختیاری- زنده باد ایران

  درود بر ایران- خلیج فارس هویت ماست

 5. ما به عنوان یک تورک اذری همانطور که به زبونمون ارزش قاعلیم همانطور هم به ایران خاکمون و اقوام اون از کرد لر و بلوچ و بختیاری وفارس احترام قاعلیم.و من بیشتر از زبونم و همیه چیزم به دینم اسلام ارزش قاعلم و کشورم درسایه دین مبین اسلام سربلند میکنم.

 6. دقت کنید این ترک هایی که این حرف ها رو زدند دارند از ترکیه پول میگیرند که ایران رو بهم بریزند و دچار تفرقه و آشوب کنند.
  چون ایران تو جبهه عراق و سوریه ترکیه رو شکست داده اونم می خواد ایران رو از درون بهم بریزه.
  اطلاعات و سپاه باید محکم وارد عمل شوند و با قدرت وبدون ترحم با این خاینین به کشور مقابله کنند. من به عنوان یک ایرانی حاضر اسلحه دستم بگیرم و این مزدوران کثیف رو به سزای عملشون برسونم.
  هر چقدر تو این کار تعلل بشه کشور دچار آشوب خواهد شد.

 7. سلام
  باید شدیدا با کسانی که این شعار را دادند و دنبال زوال و نابودی کشورند برخورد کرد.
  این جنگ با کل ملت ایران است و باید وزارت اطلاعات و سپاه وارد عمل شوند این افراد شناسایی شوند و شدید ترین برخورد و حکم قضایی به خاطر خیانت به کشور شامل حال آنها شود.
  تحت هیچ عنوان نباید با بهانه قدیمی بودن و یا کم بودن شعار دهندگان از آن گذشت…..این خیانت به کشور است…

 8. هموطن اصفهانی

  هموطن تبریزی. همه ما مردم ایران، از جمله ما اصفهانی ها به خاطر زاینده رود مشکلات بزرگی داریم. با این وجود، به جای پرداختن به علت اصلی مشکل، متأسفانه به ما هم حمله های زبانی زیاد و ناجوانمردانه ای می شه.
  اما اگه گوشت هم را هم بخوریم، استخون هم را دور نمیندازیم.
  عزیزان، خائنای وطن فروشو از شهر و استانتون بندازین بیرون، پیش همون ارباب هایی که اجیرشون کردن.

 9. هم وطن سر افراز آذری و افتخار ایران زمین آیا میدانید آخرین اکتشاف به حقانیت خلیج همیشه فارس سینه بند همسر کوروش کبیر بود که در سمت راست نوشته شده خلیج و در سمت چپ نوشته شده فارس سندی که از هزاران سال پیش بدست امروزیان رسیده و اولین کسیکه این سند را به جهانیان نشان داد خود گوگل بود.
  آذربایجان بدون ایران محکوم به نابودیست و ایران بدون آذربایجان محکوم به فناست

 10. من بعنوان یک آذری زبان و طرفدار تراکتور عاشق وطنم ایرنم جانم روحم عشقم افتخارم هستم.تاسف میخورم از شعارهای ننگینی که بعضی از خائنین و ناآگاهان در ورزشگاه سر دادند.ترک و فارس و شمال و جنوب و کردو لرو بلوچ خلاصه همه ی هم وطنام ایستادیم در مقابل کشورهای لجنی که قصد تجزیه و تضعیف ایرانمونو دارن.مرگ بر ترکیه و هر حکومتی که بخواد بین آذربایجانو ایران اختلاف بندازه آتاتورک سگ کی باشه .عشقم رهبر مملکت خودم شهدای کشورم هم وطنای غیرتمندم.وطنم پاره ی تنم ایران

 11. نمی دونم چرا تو برخی نظرات سعی شده تورک ها و لرها را مقابل هم قرار بدن؟ چرا این فکر احمقانه تو ذهن برخی افراد هست؟
  خدا شاهده من که از لرستانم دوستانی در مناطق تورک نشین مثل قزوین، زنجان، تبریز، ارومیه، اردبیل ماکو، بناب، پارس آباد، و خیلی شهرهای دیگه دارم که نظیرشون رو تو هیچکجای ایران ندیدم. یعنی رابطه ای که بین من و این دوستان ترکم هست فکر نکنم بین دو تا برادر باشه. به امید روزی که این تعصبات کور برای همیشه از بین بره.

 12. آذر آبادگان من
  مگر بی‌تو می‌شود زمزمه ارس شنید
  مگر بی‌تو می‌شود به معنای وطن رسید
  آنکه دلش می‌زند نبض جدایی در باد
  آنکه دلش می‌زند نبض جدایی در باد
  با او سخن می‌گویم تا نگه دارد به یاد

  آذر آبادگان من جان جانان من است
  آذر آبادگان من جان جانان من است
  قیمت خون ارس
  قیمت خون ارس رگ ایران من است

 13. جالبتر اینکه دو سه روز بعد از این حادثه بلافاصله عربستان و ترکیه دود دشمن درجه یک منطقه ای ما بر علیه ایران واکنش هایی داشتن!!!

 14. با سلام و درود فراوان. ای کاش در متن زیبای بالا به جای کلمه ترک از کلمه آذری استفاده می شد. ضمن اینکه این افراد نابخرد فارسی هم بلد هستند. پس چرا اینچنین به خودشون توهین کردن؟!

  • تورک آذربایجان

   خب داداش این کارا رو میکنین لج میفتن چی شد از اول تورک بودیم یهو شدیم آذری؟؟؟؟؟ ما تورک ایران هستم

 15. مگه فرقی داره که این بازیه یا یه بازی دیگه. مهم اینه که این اتفاق منزجر کننده افتاده و اگه جلوی این افراد گرفته نشه معلوم نیست چه اتفاق هایی در آینده میوفته. من خودم تبریزی هستم ولی اینا دیگه شورش رو درآوردن. واقعا تاسف کافی نیست و یه کاری باید انجام داد. بی شرافت تنها کلمه برازنده این آدمهاست.

 16. این فیلم احتمالاً بازی های قدیم رخ داده . و نباید این چنین با هویت ملی بازی کرد ، و خلیج فارس واقعاً خلیج فارس بوده و خواهد بود . البته ما هم باید اسامی شهرها و محله ها و روستاهای ترک نشین را تغییر ندیم و بگذاریم طبق اسناد و نامهای ترکی خودشان باقی بمونند . چون اینم یجوری هویت اونها محسوب می شه و دست بردن به هویت آنها طبعاً واکنش و حساسیت ایجاد می کنه .

 17. وطن فروشی ناموس فروشیه . کسی که به این راحتی از وطنی که اجدادش برای حفظ اون خون دادن می گزره مطمئنم اگه شرایطش پیش بیاد ناموسشم می ده . همچنین مطمئنم این قضیه هیچ ربطی به مردم اذربایجان و تبریز نداره و ی سری افراد بی سواد و بی شعوره که پول گرفتن این کارا رو بکنن . به اینا اگه پول بدن ناموسشون رو هم می فروشن

 18. شک نکنید اونایی که شعار دادن از دشمنان ایران پول گرفتن که هدفشون هم تفرقه افکنیه

 19. خلیج فارس برای تمام قومیت های ایرانیست ونباید کینه هایی رو که فقط نسبت به برخی از افراد ایجاد شده رو ، بر علیه تمام ایرانیان تلافی کرد

 20. اصلا هیچ جوره نمیشه این کارها رو توجیه کرد. از شعار خلیج ع.ر.ب.ی گرفته تا پایین اوردن پرچم ایران و بالا بردن پرچم یه کشور دیگه که تا همین چند سال پیش جز ایران بود و سر و صدای ناجور حین خوندن قران .بعضی از دوستان ترک میگن به ما توهین میشه خوب به من لر و کردها و بلوچها و عرب های ایرانی هم توهین میشه ولی هیچوقت شعاری علیه وطنمون نمیدیم و دشمن شاد کن نمیشیم چون معتقیدیم کسانی که توهین میکنن ایرانی نیستن.ضمنا اینکه بخوای بخاطر توهین یه مشت ادم بیشعور تمامیت ارضی کشورت رو زیر سوال ببری اسمش حمایت از فرهنگ و قومیتت نیست چون قومیت زیر مجموعه کشوره. پس اگه کشور نباشه قومیتی هم نیست

  • من که گفتم کارشون اشتباهه
   ولی بازم نباید اینو به همه ترکای ایران نسبت داد
   خیلیا این کاررو محکوم کردن از معروفاش دایی و رشیدپور

 21. در ضمن الان یه چیزی که تو شبکه های اجتماعی نشر داده میشه اینه که میگن چرا اسم مناطق و شهرهای ترک نشین رو از کلمات ترکی به فارسی تبدیل کردن؟
  از آراز به ارس
  قوشاچای به میاندواب (فارسی اونه دقیقا) و‌…
  چه دلیلی داره حالا اسم این مناطق ترکی می موند مشکلی برا استقلال کشور بود؟
  چرا الکی حساسیت ایجاد میکنیم

  • ولی اینو مطمئن باشید ترک به کشور خیانت نمیکنه همینطور که تا الان نکرده
   سال ۸۸ میدونین چه کشورایی چه تلاشی برا ایجادشورش تو تبریز میکردن
   اگه اونجام عین تهران میشد به خدا جمع کردنش فوق العاده سختتر بود و هزینه بر
   الانم مطمئن باشید ترک طرفدار عربای حوزه خلیج فارس نیست و این رفتارشون از عصبانیت های لحظه ای و عصبی کردن فارسایی بوده که تو ورزشگاه بهشون توهین میکردن
   هر چند کار درستی نبود ولی باید منطقی دربارش تصمیم گرفت و ریشه یابی کرد
   متاسفانه خیلی وقتا با کارای ساده و .. حساسیت ایجاد میکنیم

  • شاید بین اینا یه افرادی هم باشن که اصلا هدفشون فوتبال نیس فقط اومدن با هدفای خاص تماشاگررو تحریک کنن

 22. کارشون اشتباهه
  ولی چرا توهینایی که فارسا به ترکا میکنن رو لاپوشونی میکنید؟ توهین اونا اسکالی نداره؟
  وقتی فارس اینطوری هر توهینی بکنه اینام در جوابش بدترین چیزی که بتونن خودشونو خالی کنن رو به زبون میارن
  پس بهتره ریشه یابی بشه دلیل این رفتارا
  چرا که همین ترکا همیشه از کشور دفاع‌کردن و خودشونو ایرانی میدونن ولی ورزشگاه وقتی فارسا بهشون توهین میکنن اونام به فارس بد و بیراه

  • با سلام و احترام
   متاسفانه در ایران ساخت جوک و توهین به قومیت ها توسط برخی افراد نادان صورت میگیره و این افراد نه تنها به ترک ها بلکه برای لرها و کرد ها و بلوچ و عرب و … هم جوک میسازند و توهین میکنند .
   این اقدام این افراد توسط هیچ شخصی تایید نمیشه و همه با این رفتار مشکل دارند . چقدر بازیگران ایران و ستارگان ایران در مقابله با توهین به قومیت ها ایستادند اما عده ای هستند که از سر نادانی توهین میکنند .
   اما آیا این اجازه میده به افراد که به کشور ایران توهین کنند ؟
   اصلا سوال من اینه توهین برخی افراد به ترک زبانان عزیز چه ربطی به ایران و خلیج فارس داره که عده ای برای جبران بخوان با سردادن شعار علیه ایران و بالا بردن پرچم کشور دیگری در ایران داره ؟
   اصلا این اقدامات با این دلایل قابل توجیه نیست .
   کاملا پیداست که عده ای قصد دارند تفرقه افکنی کنند و ترک زبانان عزیز رو رو به روی ایران و مردم ایران قرار بدن که البته کور خوندند چون قطعا همه ما میدونیم که ترک زبانان عزیز همیشه برای ایران و ایرانی جان فدایی کردند و میکنند .
   البته این رو هم یادمون نره که مردم ایران هم همیشه پشت ترک زبانان عزیز هستند و اصلا همه ما یکی هستیم و همه ما ایرانی هستیم .
   ترک ، لر ، کرد ، بلوچ ، عرب ، فارس و … همه و همه زیر پرچم ایران زندگی میکنیم و هیچکس بین ما نمیتونه جدایی بندازه .

  • اولا اونایی که این شعارها را دادن در مقابل ادمهای باهوش و وطن پرست به شمار نمیاند دوما مسألهجوک و این حرفها نیست.مسأله ایجاد اشوب و تفرقه و تجزیه و استعمار و سیلی زدن به اسلامه…مساله پیچیده تر از لین حرفهاست.ترکها باید مواظب خون شهداشون باشن

 23. من اصالتا بختیاری هستم.اون دسته از ترکای محترم که خون ایرانی دارند با این قضیه برخورد میکنند و اون کساییکه این اراجیفو گفتن حتما از نسل مغولانند و از نسل عثمانیان.اگر خودشونو ازاونا مدیونند با اتوبوس بفرستینشون برن.در ضمن یاشاسین ایران.

 24. لطفأ جو الکی نسبت به مردم آزربایجان ندید این فیلم برا سالها قبله، نبش قبر نکنید

 25. بخدا موی بدن آدم سیخ میشه!تا این حد جهل فاجعست!
  پشت سر ۲۴۰ هزار شهید….
  چی فکر می کردیم چی شد!!!!
  خدایا هدایت کن!هیچوقت از قشر محترم ترک انتظار نمیرفت!
  فردا هم میان هرچی جک و مسخره بازیو میندازن رو لر!
  با به معرفت و غیرت لر که با همه ی کم لطفی های مملکت تعصبشو رو ایران حفظ کرده

  • با سلام و احترام
   در میان 240 هزار شهید که میفرمایید نام ترک های بسیاری دیده میشه پس اینطور هم نیست که بگیم ترک زبانان عزیز مشکل دارند .
   عده ای بودند که قصد تفرقه افکنی داشتند پس ما باید مدیریت کنیم و با رابطه خوبمون با همدیگه پشت دست محکمی به دهنشون بزنیم .
   لرها همیشه جزو مردان غیور ایرانی بودند و هستند همانند سایر مردم ایران عزیز از سایر اقوام اللخصوص ترک ها که در تاریخ هم به جان فشانی های بسیاری که برای ایران کردند اشاره شده است .

  • وطن مقدسه ما از ایران پوست گوشت استخوان گرفتیم وظیفه قوم لر دفاع از خاک ابا اجدایش هست منتی نداره وظیفه است.

 26. واقعا جای تاسف داره اینهمه برای حفظ آرمانهای وطنی جوون دادیم که این شعارها و این حرفها نباشه ولی بازهم ….
  مردم باید دست به کار بشن و حساب این احمقها رو برسن دولت که خوابه

 27. سلام
  این فیلمی برای بازی جمعه استقلال نیستش
  دقت کنید طبقه دوم صندلی نداره
  برای مدتها قبل هستش حالا دلیل انتشارش رو نمیدونم هدفشون چیه

 28. این آدم های بی شرف از داعش کثیفتر و خبیثتر هستند.
  به امید نابودی این افراد

  • بی شرفتر از اونها مزدوران منافقی هستند که به فکر تجزیه ایران هستند.عزیزان در پس این شعارها دسیسه ای مخوف وجود دارد زمزمه تجزیه طلبی.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*