خانه » فرهنگ و هنر » مسابقه خوانندگی شب کوک ، نکست پرشین استار و استیج + عکس

مسابقه خوانندگی شب کوک ، نکست پرشین استار و استیج + عکس

مسابقه خوانندگی شب کوک ، نکست پرشین استار و استیج مقایسه مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار و شب کوک و استیج از نگاه ایرانیان

مسابقه خوانندگی از جمله پرطرفدارترین مسابقات در دنیا می باشد که چند سالی در شبکه های ماهواره ای و حدود یک سالی در شبکه تلویزیونی نسیم مسابقه خوانندگی جزو لیست برنامه ها قرار گرفته و پخش میشود .

در این مطلب قصد داریم تا مقایسه ای بین مسابقات خوانندگی در حال پخش از شبکه های ماهواره ای و تلویزیونی ایران که در حال حاضر پخش میگردند انجام بدهیم که امیدواریم با نظرات شما عزیزان به نتیجه بهتری برسیم .

اول این نکته را عرض کنیم که نوشته این مطلب توسط ما فقط بر اساس دید کارشناسی خود ماست و نظرات شما عزیزان نیز مهم بوده و ما بر این موضوع نخواهیم بود که صحبت های ما در این مطلب کاملا به حق می باشد .

در حال حاضر سه مسابقه خوانندگی در حال اجرا می باشد که مسابقه خوانندگی شب کوک از شبکه نسیم و مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار از شبکه تی وی پرشیا و مسابقه خوانندگی استیج از شبکه من و تو در حال پخش می باشد .

اول به معرفی تک تک این مسابقات خوانندگی میپردازیم .

مسابقه خوانندگی شب کوک :

مسابقه خوانندگی شب کوک

مسابقه خوانندگی شب کوک

شب کوک اولین مسابقه خوانندگی رسمی می باشد که از تلویزیون ایران و از شبکه نسیم در حال پخش می باشد .

مسابقه شب کوک از اوایل سال 94 شروع به پخش شده و پس از فراخوان برای مسابقه خوانندگی در مرحله مقدماتی از میان 210 شرکت کننده تعدادی شرکت کننده انتخاب و به مرحله اول مسابقه شب کوک رسیدند که در این مرحله در گروه های سه تایی به مقابله با هم پرداخته و با انتخاب آهنگ از تعدادی آهنگ اعلام شده توسط مسابقه و اجرای زنده آن توسط داوارن سه کارت سبز و زرد و قرمز دریافت کرده و کارت سبز به مرحله بعد و کارت زرد منتظر رای داوران برای صعود تعدادی به مرحله بعد و کارت قرمز به حذف از مسابقه و انتظار برای انتخاب شدن توسط مردم برای فینال مردمی تعریف شد . در مرحله دوم همانند مرحله اول گروه های سه تایی تشکیل شده و با دریافت کارت سبز و زرد و قرمز به مرحله سه راه یافتند . در مرحله سوم مسابقه شب کوک در گروه های دو نفره هر فرد باید دو آهنگ اجرا کند که یکی به خواسته خود شرکت کننده و دیگری به خواسته مسئولین مسابقه باید توسط فرد اجرا شود و فقط کارت سبز و قرمز داده می شود .

در مسابقه خوانندگی شب کوک 4 داور به نام های فریدون آسرایی ، مهدی یغمایی ، پوریا حیدری و فرهاد برنجان قاضی اجرای شرکت کنندگان مسابقه می باشند .

از نکات خوب این مسابقه میتوان به نحوه انتخاب داورها اشاره کرد که در میان داوران هم خواننده و هم آهنگساز و هم تنظیم کننده وجود دارد که این اقدام باعث شده تا به خوبی خوانندگی شرکت کنندگان مورد چالش قرار بگیرد .

از نکات جالب این مسابقه بحث های اختصاصی در مورد موسیقی می باشد که داوران پس از اجرای شرکت کننده به بحث در مورد نکات اختصاصی خواندن فرد مانند کوک ، ریتم ، احساس ، اجرای صحنه ای و … و حتی پوشش لباس شرکت کننده میپردازند که به شدت مسابقه را برای بینندگان آن جالب و مفید کرده است به گونه ای که تماشاگران حاضر در صحنه و پای تلویزیون نیز با تحلیل داوران به راحتی قانع شده که چه شخصی حق بالا رفتن و چه شخصی حق حذف شدن را دارد .

باربد بابایی مجری توانمند مسابقه شب کوک نیز از نکات قوت این برنامه می باشد که با طنازی های خود و همچنین علم موسیقی خود شب کوک را برای بینندگان دیدنی تر و از کسالت خارج کرده است .

از دیگر نکات جالب شب کوک میتوان به اینکه بیشتر از 90 درصد شرکت کنندگان سابقه خوانندگی خاصی نداشته اشاره نمود که در نوع خود بی نظیر است که باعث کشف استعداد های خوانندگی در کشور ایران میشود .

از نقاط ضعف مسابقه شب کوک میتوان به عدم پخش پشت صحنه مسابقه و زمان کم مسابقه که به سرعت و پشت سر هم حضور شرکت کنندگان اشاره نمود که کمی بینندگان کنجکاو اتفاقات پشت صحنه را دلسرد میکند .

از دیگر نقاط ضعف برنامه شب کوک عدم اجازه برای انتخاب اهنگ های متنوع و همچین عدم تنوع سبک در انتخاب آهنگ توسط خوانندگان می باشد .

البته تبلیغ بسیار ضعیف جهت برنامه نیز از نقاط ضعف برنامه شب کوک به شمار می آید .

مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار Next Persian Star :

مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار

مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار

نکست پرشین استار چند سالیست که از شبکه تی وی پرشیا TV Persia در حال پخش می باشد .

مسابقه نکست پرشین استار در مرحله مقدماتی با اجرای افراد جلوی داوران به مرحله بعد میرود و در مرحله بعد نیز با حضور داوران و اجرای زنده فرد با رای داوران شرکت کنندگان به مراحل بعد میروند و در نهایت یک نفر به عنوان نفر اول معرفی میشود .

اولین دوره نکست پرشین استار در کشور آلمان برگزار شد که با استقبال کم ایرانیان روبه رو شد مسئولین شبکه تی وی پرشیا تصمیم به اجرای مسابقه خوانندکی نکست پرشین استار در دوبی و نزدیک به ایران گرفتند تا ایرانیان حاضر در کشور راحت تر بتوانند در مسابقه شرکت کنند .

این روزها در مورد عاقبت افرادی که در مسابقه نکست پرشین استار به مقامات اول میرسند شبهات فراوان وجود دارد افرادی که در دوره های قبل جزو نفرات برتر مسابقه نکست پرشین استار بودند و با وعده حمایت از ایران خارج شدند و عاقبت هیچ خبری از آنها نیست همانند احسان بدخشان و حسین شکری و … .

داوران مسابقه نکست پرشین استار ستار ، وارتان آوانسیان ، منوچهر چشم آذر ، امید ، محمد مقدم ، عارف می باشند که از خوانندگان خارج از ایران معروف به لوس آنجلسی و تنظیم کننده نیز بهره مند هست که از نکات مثبت این مسابقه به شمار می آید که مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است .

از نکات ضعف این مسابقه میتوان به خشک بودن مسابقه اشاره نمود که کمی کسل کننده می باشد و همچنین به در دسترس نبودن مسابقه برای افراد کم بضاعت که توان مالی شرکت در مسابقه را ندارند و همچنین اینکه از شرکت کنندگان جهت شرکت در مسابقه مقدماتی هزینه ای گرفته شده است .

مسابقه خوانندگی استیج STAGE :

مسابقه خوانندگی استیج

مسابقه خوانندگی استیج

مسابقه خوانندگی استیج از شبکه من و تو ManoTo در حال پخش می باشد .

استیج سال 94 تولید شده و البته در پی رسوایی مسابقه خوانندگی آکادمی گوگوش که دو سال شبکه من و تو را مجبور به تعطیلی مسابقه خوانندگی کرده بود این بار با نام استیج ساخته شده و در حال پخش می باشد .

مسابقه در چهار گروه زیر نظر چهار موسیقی دان که از داوران یا بهتر بگوییم ناظران مسابقه برگزار شده است که در هر گروه چهار نفر زیر نظر استاد خود آهنگ انتخاب کرده را آموزش دیده و اجرا میکند و با رای مردم ( البته با شبهه فراوان ) به مرحله بعد صعود میکنند .

داوران ( ناظران ) این مسابقه شهرام آذر معروف به سندی و حامد نیک پی و رضا روحانی و بابک سعیدی می باشند .

مسابقه استیج حاشیه های فراوانی را به همراه داشته است و البته بدنامی مسابقه آکادمی گوگوش به علت تجاوز به روشنا شرکت کننده مسابقه آکادمی گوگوش و همچنین حذف شدن افراد شایسته اول شدن ارمیا که به شدت مورد انتقاد مردم قرار گرفت در آکادمی گوگوش و افشاگری های امیرحسین شرکت کننده آکادمی گوگوش همه و همه دست به دست هم داد تا حاشیه های استیج باور کردنی تر بشوند .

از حاشیه های بزرگ مسابقه استیج میتوان به افشاگری سلمار پیمایی اشاره نمود که در قصد افشاگری اتفاقات پشت صحنه را داشت و با برخورد تند مجری برنامه رها اعتمادی سکوت کرد و از مسابقه کناره گیری کرد اشاره نمود .

افشاگری سولماز شرکت کننده استیج

همچنین افشاگری از هویت امین یکی از شرکت کنندگان استیج که آهنگ های رپ را بیشتر اجرا مینماید اشاره کرد که قبلا در شبکه من و تو فعالیت کرده و مورد حمایت همین شبکه بود اما در مسابقه به عنوان شخصی ناآشنا معرفی میگردد .

افشاگری هویت امین شرکت کننده استیج

برای مسابقه استیج هزینه های فراوانی شده است که برای اجرای بسیار قوی ساخته شده و این از مزیات این مسابقه می باشد و همچنین شرکت کنندگان در مسابقه اکثرا افرادی هستند که قبلا خوانندگی کرده و حتی انتشار آهنگ هم داشته اند و افراد مبتدی نیستند که البته این خود میتواند نقطه ضعفی نیز برای این مسابقه باشد .

از نقاط قوت دیگر استیج میتوان به تنوع سبک در مسابقه اشاره نمود که در دو مسابقه دیگر این دیده نشده  و همچنین پشت صحنه شرکت کنندگان استیج نیز از نقاط قوت این مسابقه بوده است .

برای ضعف استیج را میتوان به نکات بیشتری نسبت به دو مسابقه شب کوک و نکست پرشین استار اشاره نمود .

اول اینکه داوران مسابقه استیج قابل تایید نیستند و از میان افراد قدرتمند انتخاب نشده اند و حتی در صحبت های این افراد در مورد اجراهای شرکت کنندگان به راحتی میتوان تشخیص داد که نظرات داوران آنچنان که باید و شاید فرقی با نظر یک فرد عادی که هیچ اطلاعی از موسیقی و خوانندگی نداشته است ، ندارد .

دوم در کنار هم بودن داوران و شرکت کنندگان و رابطه مدام این افراد با هم تاثیر فراوانی بر نحوه داوری خواهد داشت که این با اتفاقات و افشاگری ها از پشت صحنه کمی اثر این رابطه را بیشتر به رخ میکشد .

سوم اینکه انتخاب افراد شایسته به رای مردم بستگی دارد که البته با احترام به مردم عزیز باید عرض کنیم که مسابقه باید داور اختصاصی داشته باشد و اینکه شخصی در مسابقه بخواهد با جذب مردم که اطلاعات اختصاصی از موسیقی ندارند انتخاب شود کار درستی نیست . در واقع داوران در مسابقه استیج نقش تشویق کننده دارند که فقط تشویق میکنند و میخندند و مردم رای نهایی را میدهند .

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که با افشاگری های انجام شده رو شده است که رای مردم نیز بی تاثیر بوده و افراد شایسته حذف میگردند . حتی گفته شده یکی از افراد پشت صحنه مسابقه استیج از اول شدن فریال شرکت کننده استیج خبر داده است .

البته برخی بر این عقیده اند که فریال با زدن تیپ های زننده و تحریک کننده قصد جذب آرا را دارد که قطعا این موضوع نیز در داوری برخی بی تاثیر نخواهد بود .

از شما عزیزان خواهشمندیم تا نظرات خود را در مورد مسابقات خوانندگی اعلام بفرمایید .

13 دیدگاه

 1. سلام.ما توی ایران زندگی میکنیم و اسممون شیعه هست.پس اون دوست عزیزی که میگه چرا دخترها نمیخونن کمی دقت کنه.شب کوک خیلی هم عالیه هرچی هست توی کشور خودمون ساخته میشه.خوشتون نمیاد برین همونجا زندگی کنین.

 2. سلام.مطلبتون خیلی مفید بود و واقع نگرانه بود ب نظر من.
  شخصا شبکوک رو ترجیح میدم.
  داورهای حرفه ای
  مجری توانا
  شرکت کننده های خوب

 3. ببخشید .. نظرات دیگه تایید شده نظر من نه؟ نکنه چیز غیراخلاقی داشته که نداشت؟ لطفا رسیدگی کنید.. :+) نکنه بلاگمورد هجوم قرار گرفته قفل کردید؟ :)))

 4. من 20 سال تو کار موسیقیم، بدون هیچ تعصب و طرفداری مسابقه نکست پرشین استار خیلی حرفه ای تره، هم از نظر داوراش و هم از نظر شرکت کننده هاش.

 5. سلام و خسته نباشید ببخشید که اگر لحنم درست نبود چون دیدم درجواب مردم از این لحن استفاده کرده بودین و به اصطلاح خودتون رک بودید گفتم شاید چیزی که برای خودتون میپسندین رو برای دیگران هم بپسندین .. خوب اگر نظر کارشناسی نبود و ممنونم که نظر مردم رو خواستید فکرمیکنم نقد اکثر دوستان چه در این وب و چه در وبهای بزرگ دیگر در جهت و به نفع استیج باشه .. شما این تنوع سبک رو که گفتید موافقم من با دقت خوندم ندیدم که زیاد برجسته کرده باشید این موضوع رو درحالی که از کاه یک چیز ساده توی شب کوک کوه طلا ساخته بودین و بنظرم این چیز ها گنجونده باید بشه … اما اگر میگید نکست پرشن استار از منوتو پخش میشد بیشتر کارش میگرفت بگم که خارج از اینکه در این بین این برنامه ها بی پرستیژترین هست این برنامه و از کیفیت پایینتری نسبت به بقیه برخورداره باید گفت که پلتفرم در حالی نیست که مردم حتی با کیفیت زیاد جذب بشن و تنها مورد یکم مورد قبول همین هست که عارف و چند داور معروف دیگر هستند که برنامه رو زیبا کنند وگرنه هیچ کسی نمیاد رقابت و هیجان بالا و تنوع استیج رو ول کنه و این رو بچسبه چون پلتفرمش حوصله سر بره .. اگر آزاد گذاشتن تنوع سبک رو چرا جذب نکرده مثلا از سبک رپ یا از سبک راک و بازهم همگیشون پاپ میخونن و یا اگر داوطلب داشته قبول نکردن نشونه چیه؟ شب کوک پشت صحنهنداره و نوشتید نقطه ضعف استیج داره اصلا نگفتید نقطه قوتشه .. این یکم دور از منطقه … اما درمورد اینکه نوشتید مجریاستیج چماقه و رسمی… مجری استیج منظورم از رسمی بودن سنگین بودن و واقعا حرفه ای عمل کردنشه و حتی بیشتر از مجری سبک شب کوک مردم رو خندونده ولی شخصیتش حفظ شده.. متاسفانه تلویزیون ما در عصر حاضر خنده دار بودن رو به ادا در آوردن و حرفای بی مضمون و بی ربط زدن میدونه و البته طرفدارم جذب کرده و باربد بابازاده اما اصلا محبوب نشده چندان و همونطور که دوستان گفتن آورده بودنش خوشگل باشه بلکه یکم برنامه آب و رنگ بگیره … اما نقطه که گفته بودید بینندگانش رو به رشده … باید بگم همونطور که چه توی شبکه های اجتماعی و چه توی کوچه خیابون سر زبونا همیشه استیج بوده و پرطرفداریش و اگر شب کوک که هرشب پخش میکنن بیننده هاش رو به رشده استیج با اینکه از شبکه ای پخش میشه که توی رسانه ملی نیست به صورت هجومی جذب کرده … اما درمورد اعتراض مردم .. باید بگم این بدبینی همیشگی مردم نسبت به اوضاع بوده و چه راست چه دروغ همیشه بوده ..اگر میگین تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها بگم که پس مثلا شما معتقد به تقلب قطعی هستید؟ اگر هستید ۸۸ که اعتراض کردن هم پس تقلبی بوده.. این هجوم ها بکل اینه که بعضی ها که میدونن نمیتونن برنامه ای به پر طرفداری و پرقدرتی استیج پرودیوس کنن یکسری شایعات رقم میزنن و یک سری ها دنبالشو میگیرن و فحش و .. میدن ‌… اما در مواردی که مثلا یکی حذف میشه اون یکی میمونه بگم استیج بخاطر اینکه فضای رقابتی و تنوع بالایی داره و هرکدوم از شرکت کننده ها به طرزی یه ستاره شدن و اگر حذف بشن قطعا ری اکشن ها شدیده و اگر حتی هزارنفر فحش بدن تنها چاره بستن فعلیه پیجه تا بی ادبی مردم که انتقاد نمیکنن فقط‌فحش میدن تموم شه بعد بازکنن پیجشون رو .. . اما درمورد امین که میگید ویدیوش هست .. ویدیو واقعا مسخرست و حتی در اونجایی که رای گیری سر فراز و امین هست رها میگه آ ادیت شدست .. شما کلیپ کامل رو ببین میبینی اینو جای دیگه و اول برنامه که حرفشون رو میزنن گفته و چرا اَ نگه راحترش باشه تا اینکه آ بگه ضایع کنه؟؟ خخخخ مسخره ترش اینه که چرا باید حتما جلوی دوربین میگفت؟ چرا اصلا امین تو خطر بندازن اگه پارتی بازیه ؟ حالا اگر میگید میخواسته عادلانه جلوه کنه بگم اگه اینطور بود از قبل حامد نیکپی که توی این ویدیو جیره خوار و مزدور معرفی شد رو پشت صحنه میگفتن به امین رای بده امشب امین و فراز توی خطرن و برنامه از قبل پیش میرفت نه فی البداهه بگن نه؟ سولمازم یکی از بیمردمی بود که واقعا تا موقعیتشو تو خطر دید فکر کرد عالیترین بوده و تقلب شده در حالی که توی آمار سایت های مختلف اصلا محبوب نیست … و فقط تا اینو گفت رسانه دولتی سولماز تبدیل به عشقشون شد … و یکسری ها هم به فحاشی و حمایت از سولماز برخواستن .. مطمئنا اگر توی شب کوک هم دخترا میتونستن بخونن میکردین نقطه قوت و این بی احترامی به خانوما چه برخاسته از دین چه حکومت و محدودیت واقعا ضعف میاره نمیاره؟ این یه بی احترامی به دخترایی هست که میخوان بخونن … پس حتما ضعیف کننده برنامه و کاستن تنوع و زیبایی برنامست … اما شما میگی که نظر کارشناسی داورا بچگونست واقعا یه بار دیگه به استیج و داوراش نگاه کنید .. نظرایی رو میدن که کاملا میتونه تخصصی باشه و دعواشون و اختلاف نظرشون سر علم و طرز خوانندگی هست و نه شکم … و این که میگید داورش مثل حامد نیک پی علمش کمه و آهنگاش ضعیف وگرنه موفق میشد یعنی چی؟ معروفیت نشان دهنده میزان علم هست؟ شما فقط به سطح علم توجه کن وببین رضا روحانی هم بخاطر پدرش نیست و تحصیلاتش در بهترین و قویترین دانشگاه ها و علم بسیار بالایی داره و تازه کاره شناهته نشدنش بخاطر کم بودن علمش نیست .. و در این ایام تنظیم های عالی و زیبایی ازشون دیدیم و فکر میکنم شب کوک فاکتورها بیشتری برای قوی شدنش داره که البته از هیچکدوم استفاده نکرده برای همین ضعیفه‌.. استیج و شبکوک هر دو تازه کارن و همونطور که دیدید واقعا استیج بیشتر شناخته شده با اینکه رسانه بزرگتر دست شب کوکیاست .. شما دقت کنید کمتر کسی با حرفای ضد استیج و پارتی بازی و ا… از سر شبکه منوتو پا شده و همه حتی بد دهنایی که دم از عدالت میزنن چهارچشمی تر از شب کوک استیج رو دنبال میکنن .. چرا تنوع نداشتن سبک رو اون بالا به عنوان یه ضعف شب کوک و تی وی پرشیا ننوشتید؟ اما درمورد طرفدار داشتن بیشتر سبک پاپ در ایران شکی نیست ولی اصلا نمیشه نظر داد درمورد اینکه توی جهان پاپ برتره .. مثلا راک توی ترکیه و امریکا سبک اکثریت و همه پسندتره با اینکه پاپ استار های زیادی وجود داره .. توی ایران پاپ بخاطر سابقه طولانیتر از سبک های خارجی و بها دادن بیش از حد به اونه بخاطر اینکه انتقادکننده نیست و سبک موافق با عرفه درحالی که سبکهای دیگه مثل رپ با وجود این همه بی ادبی خوانندهاش در بیشتر موارد باز هم بسیار طرفدار از نسل نو جمع کرده و این پرطرفدار بودن پاپ کمی داره کوچیک تر میشه و حتی میشه در استبج دید که سبک های تلفیقی سنتی پاپ کلاسیک رپ جاز راک بیشتر از پاپ های مدرن مورد استقبال مردم قرار گرفت و تربیت کردن خواننده های از سبک های دیگه و به بلوغ رسوندن اونها واقعا ضرری نمیزنه که شب کوک اینقدر محدود کرده.. اونچیزی که معلومه اینه که استیج با وجود حواشی بسیار زیاد و داورای کمتر معروف بازهم تونسته بیشتر و بیشتر بیننده جذب کنه و واقعا دوستداران سبک های مختلف رو زیر یک سقف جمع کرده ( پ.ن: من اصلا سبک پاپ امروزی رو دوست ندارم و خیلیای دیگه توی اعضای خانواده و فامیل هم همینطود .. قشر جوان توی اینترنت مدرسه کلاس از تعداد دانلود ها هام همینطور و خیلیا بخاطر این شبکوک رو به عنوان یه برنامه سر سری و و قت گذرونی میبینن نه به عنوان یه برنامه مهیج و لذتبخش و سراسر پر از تازگی و بیننده هستن نه دنبال کننده) من دیدم حتی آدم های سن بالا جاز خوندن پانیدا و رپ خوندن امین رو بشدت دوست داشتن و با هیجان دیدن و حتی فامیلامون ازم خواستن اهنگایی مثل سرمست پانیدا یا آهنگ اخر امین رو براشون بگیرم بریزم توی گوشیاشون یا توی سی دی … این نه فقط برای خانواده و شهر من بلکه در کل اینترنت موقع حرف زدن با طرفدارای استیج دیدم … … درکل شما خودتون هم دیدید که آمار بینتدگان برنامه عیدانه منوتو تو سایتتون از کل برنامههای صدا و سیما بیشتر بود … درکل موفق باشید و ممنونم از جواب دادنتون…. بدرود…

  • با سلام و احترام
   اول جهت تاخیر در پاسخگویی و انتشار عذرخواهی میکنیم .
   ببینید ما گفتیم رک صحبت میکنیم و یک اصل کلی رو گفتیم که اگر کسی از فحش خوردن به خود و خانوادش بدش نمیاد خوش به حالش . این تهمت زدن نیست . یک اصل کلی هست .
   اتفاقا نقد مردم چه در سایت ما و چه در سایت های دیگه به همین منوال بوده که نوشتیم . جهت اثبات در مورد نکست پرشین استار در گوگل ما لینک اول بودیم و الان دومیم . در مورد استیج در گوگل برای تمام شرکت کنندگان ما لینک های اول بودیم تا چند روز پیش که به دستور کارگروه چند تا از شرکت کنندگان رو حذف کردیم . میتونید به گوگل مراجعه کنید و صحت صحبت های ما رو چک بفرمایید .
   ببینید به نظر ما مردم دنبال مسابقه ای هستند که تنها خوشکل نباشه بلکه دنبال مسابقه ای هستند که برترین ها رو معرفی کنه نه با زیبایی مسابقه به دنبال جذب مردم باشه که اگر اینطور باشه پس مسابقه بی معنیه و فقط زیبایی صحنه و زیبایی شرکت کنندگان بازدید کننده رو جذب میکنه .
   حق با شماست و اینکه ما ننوشتیم که پشت صحنه استیج از نقاط قوتش هست قبول داریم که باید میبود و حتما نویسنده مطلب بر این فکر بوده که چون در شب کوک از نقاط ضعف نوشته شده پس اگر در استیج تکرار نشه متوجه خواهند شد که از نقاط قوتشه که البته اشتباه بوده و الان درست شد .
   در مطالبی که عرض کردیم مردم نظرات خودشون رو دادند و به راحتی میتونید با دیدن نظرات ببینید که این مطلب نظر اکثریت کاربران بوده .
   ما هم قبول کردیم که تنوع سبک درسته و حق با شماست .
   اتفاقا خیلی ها گفتند که حسرت دیدن نکست پرشین استار رو دارند و متاسفانه به علت در دسترس نبودن شبکه تی وی پرشیا به راحتی خب از دستش دادند و خیلی نظر داشتیم که به دنبال دیدن این برنامه از سایت ها بودند . همونطور که گفتیم من و تو برای استیج خیلی خرج کرده بود . البته ناگفته نماند که در استیج لباس های رنگارنگ و … شرکت کنندگان زن بسیار جذاب شده بود و در نظرات مطلبی که ما در مورد فریال نوشته بودیم به شدت میشد این موضوع رو مشاهده کرد .
   در مورد مجری باید عرض کنم که باربد بابایی ( نه بابازاده ) تنها مجری ایرانی تلویزیون هست که بدون ادا درآوردن و فقط با صحبت های مودبانه و بدون بی احترامی مردم رو میخندونه .
   رها اعتمادی قبلا امتحان خودش رو پس داده و طبل رسواییش چندین بار زده شده . خود شخص بنده با دیدن رها اعتمادی واقعا یک حس بد داشتم و بی پرده میگم که کاش مجری استیج امید بود که واقعا طناز و صحبت های بسیار خنده دار و سرگرم کننده و به جایی داره که اون موقع قطعا ازنقاط قوت این برنامه مجری بود .
   در مورد رشد بازدیدکنندگان باید عرض کنم که قطعا استیج در سری دوم با بازدید بالایی رو به رو خواهد شد و این رو هم از صحبت های اطرافیان میشه تشخیص داد . دلیل اینکه شب کوک در رسانه ملی بازدید بالایی نگرفته بود اینه که هیچ تبلیغی برای این مسابقه در تلویزیون ایران نشد که اگر میشد قطعا بسیار پربیننده تر از حال حاضر بود .
   ببینید مقایستون درست نیست . شما میگید برخی تحریک کردند در صورتی که اصلا در ایران به استیج نپرداختند و به جرات میگیم خیلی ضعیف تر از آکادمی گوگوش بود و هیچ تبلیغ سوئی از سمت ایرانیان به برنامه نشد تا جریان سولماز که همین جریان باعث شهرت این برنامه شد وگرنه قبل از این موضوع هیچ سایتی و هیچ جایی اسمی از استیج نبود .
   در مورد امین ، چی ادیت شده هست ؟؟؟ یعنی منظورتون اینه که اصلا کلیپ واقعیت نداره و دروغ محضه ؟؟؟ اینکه امین قبلا در من و تو بوده دروغه ؟؟؟؟ اگر همین رو قبول کنید دیگه بقیه موضوع واضحه و ادیت و حرف های دیگه قابل پذیرش نیست . یک جوان که شبکه من و و ازش حمایت کرده حالا در مسابقه خوانندگی شرکت کرده . خب این به وضوح مشخصه که جریان بو داره .
   با توجه به سابقه آکادمی گوگوش در من و تو و همچنین هجوم مردم و اعتراض به بالا اومدن افراد حرف های سلماز قابل توجهه هرچند شاید هم بخاطر حذف شدنش باشه .
   باز هم میگم تنها چیزی که باعث شهرت استیج شد همین سلماز بود وگرنه هیچ سایت ایرانی حتی به خودش زحمت نداده بود که از شرک کنندگان این مسابقه یا اصلا معرفی خود مسابقه بپردازه .
   ببینید فعالیت افراد در جامعه موسیقی شهرت و داوری این افراد رو نشون میده که خب کارهای بسیار کمی از رضا روحانی و حامد نیک پی دیده شده .
   در مورد خانم ها توضیح داده شد که عرف و قانون تایین کرده که نباید خانم ها حضور داشته باشند پس ملاک برای مسابقه حساب نمیشه و عرض کردم حضور خانم ها برای خیلی ها هم طبق عرف غیر قابل قبوله پس نقطه ضعف میشه و چون یک موضوع مربوط به عرف هست نمیشه جزو نقطه قوت و ضعف دونست .
   قبلا هم عرض کردیم اتفاقا شب کوک اصلا در تلویزیون ایران حمایت نشد و هیچ شبکه ای حتی یک تبلیغ از شب کوک نشون ندادند و این خودش بسیار برای طرفداران شب کوک بد شد که نفهمیدن همچین مسابقه ای وجود داره . استیج هم تازه کار نیست . من و تو قبلا آکادمی گوگوش رو داشت که باز هم میگیم که به جرات میتوان گفت که طرفداران آکادمی گوگوش بیشتر از استیج بود .
   درسته ما باید برخی چیزها رو بنویسیم اما خب خواننده هم باید کمی توجه بکنه . مثلا ما از مجری شب کوک تعریف کردیم اما در من و تو ننوشتیم از نقاط ضعفشه یا مثلا از عدم حمایت نکست پرشین استار از نفرات برتر نوشیم اما در دو تای دیگه توضیحی ندادیم خب درسته باید همه این ها نوشته بشه و خب یه مقدار در نوشتن این مطلب باید دست کاری صورت بگیره که انجام خواهد شد .
   اصلا قبول ندارم و هیچ شکی نکنید که پاپ در دنیا از طرفداران بسیار بالایی برخورداره و این رو میتونید از شهرت خوانندگان در کشورها مشاهده کنید از همون کشور آمریکا یا ترکیه فقط چند خواننده رپ شناخته شده هستند اما تعداد خوانندگان پاپ مشهور بسیار زیادند که این نشون دهنده حمایت مردم از خوانندگان پاپ هست .
   در ایران هم بخاطر سابقه پاپ نیست . هر کس که رپ رو هم دوست داره پاپ رو هم قطعا دوست داره اما برعکس این موضوع صحت نداره . خیلی کم پیش میاد که کسی فقط رپ گوش کنه و اصلا به پاپ علاقه نشون نده .
   ببینید اتفاقا اطرافیان خود من اصلا از رپ و جاز و … خوششون نمیاد و بیشتر به آهنگ های پاپ یا قدیمی و سنتی گوش میدن . خود بنده از طرفداران رپ هستم اما نه به میزان پاپ . صرفا جهت اطلاعتون عرض مبکنم که بنده مدیر سایت موزیک هم هستم و به جرات میگم یک آهنگ محسن یگانه به شدت بیشتر از یک آهنگ رپ دانلود میشه و بازدید میخوره . همین موضوع برای مهدی احمدوند ، سامان جلیلی و …. صحت داره .
   در مورد بازتاب در اینترنت همونطور که گفیم اسم تک تک شرکت کنندگان استیج رو بزنید ما جزو لینک های اول گوگل هستیم و تا چند روز پیش لینک یک گوگل بودیم و این بازتابی که شما عرض میکنید رو مشاهده نکردیم .
   در همین سایت ما خیلی ها به دنبال آهنگ های نکست پرشین استار بودند .
   اگر بر اساس بازتاب سایت باشه که نکست پرشین استار از دو تای دیگه سرتره نه استیج .
   شما آمار عیدانه من و تو رو در سایت ما از کجا مشاهده کردید ؟؟؟
   ما که اصلا همچین آماری که شما میدید رو مشاهده نکردیم و تنها دلیل اینکه مطالب مربوط به استیج در سایت ما بالاتر از سایر سایت هاست اینه که هیچ سایتی به این موضوع توجه نکرده و اصلا بهش نپرداخته .
   اما خب از دید کارشناسانه سایت نویسی خودم بخوام بگم بیشرین آمار بازدید مربوط به سه ستاره احسان علیخانی بوده نه عیدانه من و تو .
   باز هم از شما عذرخواهی میکنم جهت دیر شدن پاسخ و تایید . این بخاطر تعداد زیاد نظرات و همچنین زیادی حجم نظر شما بود که ما در عید به علت کمتر وقت داشتن جهت رسیدگی به سایت نتونستیم مطالعه و پاسخ بدیم .

 6. هممم . ببخشید برای نوشتن توی این سایت پول میخورین؟ و اگر بدون سانسور و کمی حقیقت گویی بنویسید در وب رو گل میگیرن؟ درسته که شما برنامه نکست پرشن استار رو هم میتونستید بکوبید ولی توی این پست میخواستید که یکی قربانی شه که مردم شک نکنن و بگن وای چه سایته بی طرفی که از برنامه ماهواره ای هم کمی تعریف کرده … استیج قربانی میشه اینجا چون ببیننده هاش حداقل از نکست پرشن استار بیشتره و این هم در دامن زدن به حاشیه ها به چشم میخوره که بالای صد هزار نفر تا اتفاقی میافته پر میکنن صفحات مجازی رو … حالا شما که اینقدر جالب و سطحی نقد کردی واقعا فکر کردین پنج تا داور ساده و بسیار معروف توی تی وی پرشیا غوغا کرده؟ درسته مخاطب جذب کرده در حدودی اما اونقدر بزرگ نشدع با گذشت شیش سال و این دلیلش ساپورت نکردن خواننده ها بعد مسابقه نیست بلکه بی جلوه بودن این مسابقه هست … مسابقه شب کوک که اینقدر براش به به چه چه کردین و مشکلش رو فقط بخاطر پشت صحنه نداشتن ماست مالی کردین بگم که ضعف هاش بیش از ایناست و حتی بیش از استیج … اولین ضعف که ناشی از حکم اسلام و حکومت محروم بودن دخترا از خوندنه … فکر نمیکنم شما همچین مشکلی با خوندن خانوما داشته باشی وگرنه اینقدر با دقت به فریال و و نگاه نمیکردی پس این رو سعی نکیند توجیه کنید … دومین مشکل این برنامه بینمکی هاش هست مثلا اینکه مجریه بر میگرده میگه وای پسر خوشتیپ چه حسی داری؟ همونجوری که توی تی وی پرشیا شاهدش هستیم و منوتو هرچقدر به قول شما بهایی و صعیونیست و بدون دینه در جلوی دوربین واقعا به صورت رسمی تر برخورد میشه و دعوا ها هم سر اصل اهنگ و پروداکشن هست نه دعوای کاذب دوتا داور بخاطر شکم :/ و درمورد تقلب که خیلی ها هم بهش شک دارن بگم که من خیلی سایت های معتبر با هزاران هزار دانلود از استیج رو میشناسم که نظر سنجی کاربران و تعداد دانلود آهنگ هاا و … دقیقا ثابت کننده تعداد رای هست و همیشه حرف حق رو زده و گفته کی توی سه نفر ته چارت هست و این تقلب محسوب نمیشه فقط هرچقدر که یه برنامه محبوبتر میشه حملات به طرز فحیعی بیشتر میشه .. یعنی علاوه بر کذب گوها و چهره مخدوش کنا و شایعات ده برابر و بیشتر طرفدار و فن جذب میکنه … خانومی مثل خانوم سولماز کاملا شخصی بود که خودش رو خیلی قبول داشت منم قبول داشتم اما فیدبک مردم به خاطر غرورش بود و به چشم نمیومد و به مزاق عموم رای دادن بهش خوب نبود و این همون عامل ضربه خوردنش بود و اقعا توی آمار سایت ها انتطار میرفت ته چارت باشه … شما دائما تمایل داری از آب کره بگیری.. اول میای از داورای شب کوک و نکست .. تعریف میکنی بعد میای داورای اینور میکوبی که چرا؟ سرشناس نیستن.. اولند کار داوری کادر حرفه ای هست در برنامه استیج و این شناخته نشده بودنشون و باز هم اینقدر طرفدار زیاد استیج نشون میده که برنامه خودش طرفدار کشونده و پلتفرم با به طبع بوده نه اینکه داورایی مثل فریدون آسرایی و عارف طرفدار جذب کنن .. داوری رت مهم برنامست و این داورا بودت که واقعا مطلب یاد دادن توی استیج هم توجه بیهوده به لباس و جذب طرفدار توسط داورا نمیشد چون که بصورت تجربی مردم دستشون میومد و همچنین اتاق گریم حرفه ای داره … و همچنین انتخاب لباس حرفه ای …. اما داورا .. شما که گیر میدی و اسم خودتو کارشناس گذاشتی و کمی تحقیق نکردی نگاهی به سوابق و مدارک رضا روحانی کم طرفدارترین و شناخته نشده ترین بندازید .. بابک سعیدی که تنظیمهاش با همین منوتو شناسونده شد و واقعا موجب استقبال قرار گرفت .. رضا روحانی هم خودشون هم پدرشون از نقطه های قوت موسیقیدانی هستن … حامد نیک پی البته … کی گفته استیج خواننده نداره و از هر طیف داور نیست ؟ حامد نیک پی علاوه بر تنظیم کننده خواننده سبک سنتی و تلفیقی بسیار چیره دستی هست و آهنگ هایی با ارزش هنری بالا داشته .. و آقای سندی یا آذر که از پر تجربه ترین و معروف ترین تنطیم کننده های لس آنجلسیه که حتما چند پیرهن بیشتر از آهنگساز شب کوک پاره کرده و بیشتر میدونه که سلیقه مردم چیه .. شاید شهرام آذر مورد تمسخر بخاطر سبکش واقع شده باشه ولی به مراتب خوانندگان زیادی رو در گذشته و اخیرا به ثمر و رشد رسونده … اما حالا درباره نقاط قوت برنامه استیج نسبت به دیگر برنامه ها .. اولیش این که استیج اولین و تنها برنامه استعدادیابی حال حاضر هست که فقط روی سبک پاپ زوم نکردا و همه سبک هارو پذیرفته و شاهدیم چقدر مورد استقبال قرار گرفته … بعضیا که از غربی بودن سبک های متفرقه میگن کمی نگاه به سبک پاپی که شده گل سر سبد موسیقی نو و مورد توجه رسانه ایران کنن .. در استیج تمامی سبک های بلوز راک جاز رپ سنتی تلفیقی سنتی فیوژن های غیر سنتی و پاپ و … فعالیت میکنن و شما که اگر در جواب بخواید بگید اینطوری مقایسه نمیشه کرد بگم که کاملا میشه و مردم و قشر میان سال مخصوصا بدون توجه به سبک و هرچی خوششون بیاد رای میدن … من شخصا سبک پاپ کلاسیک و پاپ سنتی دوست دارم ولی این پاپ مدرن پر از ابزار آلات الکترونیکا رو دوست ندارم و هنگام دیدن مسابقه مثل شک کوک واقعا نقطه لذت ندارم ولی توی استیج هرسبکی هست و میشه گلچین کرد و هرکدوم رو خواست توجه کرد … اینم یکی دیگه از برتریهای استیج … سهراب شقایق میلاد و فراز همگی از گروه آذر پاپ میخوندن که هیچکدوم موفق نشدن به شش تا برتر برسن و سولماز هم حدودا جاز میخوند و به مقام چهاردهم از شونزده تا رسید .. امین رپ میخوند و دلیل شایعه های اول شدنش بی دلیله و اینکه به پارتی بازی اومده بالا کاملا و اساسا دروغه چون جامعه رپ خیلی چه امین بد بود چه خوب حمایت گسترده کرد و حتی دوستایی دارم که تلویزیون رو میزنن منوتو بخاطر امین که سبک رپ رو سالم اجرا میکنه بدون بی ادبی که امثال شما سوژه کنید بلکه فرجی شد چهارنفر از پای تلویزیون پریدن … سبکهای سنتی و غربی هم میتونن سبک باشن چرا احترام به سبک توی شبک کوک به چشم نمیخوره و بقیه رو مثل آشغال قلمداد میکنن و فقط پاپ رو میپسندن :/ ؟ مگه آر ان بی مثلا چه دشمنی کرده که نباید باشه ؟؟؟ راجع به آموزش دیدگی اعضا گروه ها و لوس شدن برنامه بگم که این مورد علاوه براینکه بر هیجان مسابقه و هیجان رای دادن چون همه در یه سطح میتونن به قول شما حرکت کنن میافزاید موجب میشه برنامه با کیفیتی زیباتر پخش بشه .. اگر شب کوک هم زنده همیشه میزفت روی آنتن شاید یه بی ظرفیتی میگفت دست پشت پرده بوده … و اخرین مورد چون کمی تا اندکی دستم خسته شد بگم و برم اینه که مسابقه استیج حالا اصلا شما بگو هر منبع مالی که داره واقعا از کیفیت عالی برخورداره از کیفیت پخش و از کیفیت اجرا و ارگانیزه بودن برنامه میشه اینو دریافت و از هرچیز غیررسمی توی تیزر جلوگیری میکنه … مثلا نمیاد داورا خوشتیپو روی مانیتورای کم پیکسل دونه دونه نشون بده معرفی کنه خخخ …. شما لطفا نظرم رو هرچقدر تومار و طولانی درج کن لطفا و جواب بده ممنونم .. اینا از چند حسن و برتری استیج بود … و حق آزادی و طرز پوشش هم چه خوب چه بد موجب میشه معلوم بشه که چه چیزی رو مردم میپسندن نه؟؟؟ :))) حتی پسرا میتونن کت شلوار نپوشن و با سویشرت بیان .. اسلام به خطر افتاد؟ نیایم یکم کورکورانه و کوبنده قضاوت کنیم .. با تشکر از وبتون .. منتطر نظرتون هستم

  • با سلام و احترام
   اول از اینکه با این دقت خوندید و نظر دادید ازتون صمیمانه متشکریم .
   دوم اینکه چقدر خوبه وقتی میخوایم نظر بدیم احترام طرف مقابل رو نگه داریم و نظرمون رو با بی احترامی آغاز نکنیم تا حق به جانب صحبت کنیم . ما هم میتونیم بگیم شما از من و تو پول میگیرید یا از منافقین پول میگیرید اما این حرف ها نه شایسته شما و نه شایسته گفتن هست . پس به نظر بقیه احترام بذاریم و نظر خودمون رو بدیم .
   و بعد اینکه ما خودمون رو کارشناس موسیقی ندونستیم و به وضوح در متن مطلب آوردیم که میخوایم با نظر شما عزیزان به یه نتیجه گیری برسیم و این نظر ماست و کلمه کارشناسی به خاطر این بود که نظرات کاربران سایت ما در چند مطلب همین سایت ما رو تحریک کرد که این مطلب رو بنویسیم و گلچینی همون نظرات صحبت های این مطلب شد .
   ما هیچ قصد جانب گرایی نداشتیم و واقعا نظر ما بر این هست که نکست پرشین استار بهتر از استیج هست و هیچ دشمنی با استیج نداشتیم و اتفاقا با بیان خوبی و بدی تک تک برنامه ها سعی بر این داشتیم که همچین فکر و عقیده ای بر جانب گرایی ایجاد نشه .
   در مورد استقبال کم از نکست پرشین استار تنها دلیلش اینه که این برنامه در یک شبکه با بازدید کم و در دسترس کم قرار گرفته یعنی شبکه تی وی پرشیا و مطمئن باشید اگر همین برنامه نکست پرشین استار در شبکه من و تو و با همین سبک و سیاق پخش میشد با استقبال چندین برابر از استیج رو به رو میشد .
   در ضمن ما در مطلب از دکور و خرج های فراوان استیج هم تعریف کردیم و اتفاقا نقطه قوت استیج رو هم همین مورد دونستیم که شما دقیقا همین مورد رو ذکر کردید .
   در مورد حضور خانم ها در مسابقه ما هیچ صحبتی نکردیم و تنها دلیلش اینه که در این مورد مقایسه کاملا اشتباهه زیرا که شب کوک طبق قوانین ایران نباید از حضور خانم ها بهره ببره و اصلا این مربوط به عقیده هست و نمیشه جزو نقطه قوت یا نقطه ضعف دونست چون به نظر برخی نقطه قوت و به نظر برخی نقطه ضعف هست پس صحبت در این مورد فقط یک حاشیه سازی است که زیاد به اساس مسابقه ربطی نداره .
   در مورد وجود سبک ها در مسابقه با حرفتون موافقیم و از نظر ما حق با شماست . البته نکست پرشین استار در مورد سبک هیچ محدودیتی نداشت اما شب کوک با توجه به انتخاب تعداد محدودی آهنگ در مورد انتخاب انواع سبک برای خواننده محدودیت ایجاد کرده و از نقاط ضعف این برنامه بود که البته این هم به دلیل قوانین محدود کننده تلویزیون نبوده بلکه از ضعف خود برنامه بوده .
   در مورد داوران هم باید عرض کنم ببینید ما در مقایسه بین داوران این مقایسه رو انجام دادیم .
   شما رضا روحانی که چیز خاصی ازش پیدا نمیشه و صرفا جهت شهرت پدرشون کمی شناخته شده یا حامد نیک پی که فقط چند آهنگ ضعیف خونده ( ضعیف به علت عدم حمایت مردم از آهنگ ) یا بابک سعیدی که همونطور که خودتون گفتید توسط همین شبکه من و تو به شهرت رسید و اصلا شناخته شده نبود یا شهرام آذر معروف به سندی که هیچوقت نتونست بین خوانندگان محبوبیت بالایی رو داشته باشه و همیشه در مقایسات آهنگ ها و خوانندگان در رده های آخر قرار میگرفته هرچند آهنگ های زیادی خونده و خب سبک خاص خودش رو داره و البته طرفداران خودش اما در جامعه موسیقی در حد داوری شهرت و مقایسه با خوانندگانی چون عارف و امید و ستار و محمد مقدم یا فرهاد برنجان که کارهای افرادی مثل محمد معتمد و حسام الدین سراج رو تنظیم میکنه یا پوریا حیدری که کارهای خیلی از خوانندگان مطرح ایران از محمد اصفهانی گرفته تا محسن یگانه و خوانندگان نسل امروزی رو کار کرده یا فریدون آسرایی که صدای نابش و آهنگ هاش همیشه جزو پر لایک ترین آهنگ های سایت های موزیک هست مقایسه بکنید کاملا منظور ما از داوری رو درک میکنید .
   در مورد پارتی بازی در مسابقات من و تو که اصلا شکی نگذاشتند و ما هم عرض کردیم همین هجوم کاربران و اعتراض به بالا آمدن اشخاصی که اصلا رای مردم نیستند و هجوم به صفحات داوران این مسابقا که باعث شد صفحاتشون رو خصوصی کنند تا از فحش ها و انتقاد ها در امان باشند و همچنین فیلم واضح از همکاری من و تو با امین بیگ ای قبل از مسابقه کاملا واضح میکنه این موضوع رو .
   تازه صحبت هایی از همکاری یکی ازداوران با امین بیگ ای بوده که قطعا جالب خواهد بود .
   رپ طرفدار داره اما قطعا هیچکس نمیتونه منکر بشه که پاپ بالاترین طرفدار رو نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا داره .
   در مورد مجری هم باید عرض کنم که مسابقه خوانندگی یک سرگرمی برای مردم هست نه جلسه کنکور که مجری شیک بپوشه و مثل یک چماق وسط برنامه واسه و هیچی نگه و بگه رسمی ام .
   در مورد نکست پرشین استار از خشک بودن برنامه سخت گفته میشه و باربد بابایی به خوبی این موضوع رو در شب کوک با خلاقیت ها و بانمک بازیاش حل کرده .
   در ضمن شب کوک در حال حاضر روز به روز بینندگان بیشتری رو به سمت خود جذب میکنه و به جرات میتونم بگم که این روزها خیلی ها در ایران پای این مسابقه نشستند و قطعا شک نکنید که سری دوم شب کوک به شدت با موج طرفداران رو به رو میشه با اینکه اولین مسابقه خوانندگی تلویزیون ایرانه برخلاف شبکه های ماهواره ای که تا به حال به هر شکل تونستند برگزار کردند .
   نمیدونم آیا تمام صحبت هاتون رو پاسخ دادیم یا نه چون متن زیاد بود و اگر جایی فراموش کردیم عذرخواهی میکنیم .
   باز هم از اینکه وقت گذاشتید و نظر گذاشتی صمیمانه متشکریم .

 7. سلام
  بنده شب کوک و استیج رو دنبال میکنم . و تا به حال نکست پرشین استار رو ندیدم.
  و فکر میکنم نظر شما بسیاااار ناعادلانه ست.
  شب کوک رو مو به مو توضیح دادین و لی استیج رو سرسری توضیح دادین و از مراحل قبل از انتخاب 16 نفر عبور کردید.و همچین بخش بسیار مهم استیج اکسترا(مهم در محبوبیت و جذب مخاطب)
  تا جایی که بنده از اطرافیانم بازخورد دیدم مجری شبکوک دقیقا از نکات منفی محسوب میشه.
  و البته این روزها در فضای مجازی اعتراض های فراوانی هم به انتخاب های شب کوک دیده میشه مخصوصا در مورد “مصطفی مهدی”

  برخورد تند رها اعتمادی؟؟؟؟

  در آخر .بنده دانشجوی هنر هستم و تقریبا همه ی اساتید همیشه گوشزد میکنند که بهترین روش آموزش هنر روش استاد و شاگردی است. یعنی من باید یک استاد داشته باشم که تمام وقت با هم در ارتباط باشیم .تا او بتواند مرا کاملا بشناسد و تجربیاتش را هر طور صلاح میداند به من منتقل کند. این کاری است که استیج انجام میدهد.

  گرچه من برای تیم شب کوک احترام بسیار زیادی قائلم و آنها را برای تلاششان تحسین میکنم.اما قطعا هنوز استیج را ترجیح میدهم.
  و به زودی مقایسه و دلایلم را مکتوب و منتشر خواهم کرد.

  موفق باشید.

  • با سلام و احترام
   ممنون از اینکه مطلب رو خوندید .
   ببینید ما نوشته هامون بر اساس نظریات مردم در مطالب همین سایت خودمون هست که خیلی ها به داوران استیج و به رای های استیج بی اعتماد هستند و خب با توجه به اینکه در سایت ما خیلی ها به شدت از حذف شدن برخی از افراد در استیج گله کردند و از بالا آمدن برخی تعجب خب واقعا شک برانگیزه . در ضمن با توجه به رفتار یکی از شرکت کنندگان استیج و صحبت های وی از پشت پرده خب احتمال دروغگویی بالا رفته .
   در مورد استاد و شاگردی ببینید قاعده مسابقه اینه که افراد خودشون با توجه به تواناییشون شرکت میکنند و قطعا داوران اگر بخوان آموزش بدن و سپس بخوان نظر بدن خب میشه جریان استیج که هر کس بالا میومد سعی میکردن کلا ازش تعریف کنند و صحبت های چهار شخص ناظر مسابقه مثل عقیده یک شخص بی اطلاع از موسیقی بود و هیچ صحبت اختصاصی نمیشد که مردم رو کمی از اطلاعات موسیقی باخبر کنه اما در شب کوک به شدت دیده میشه که داوران به حتی لباس شرکت کننده گیر میدن که این خیلی خوبه که مردم آشنا بشن به موسیقی و علم خوانندگی و دیده شده که فرهاد برنجان صحبت های اختصاصی بسیار زیبایی از علم خوانندگی میکنه که واقعا اطلاعات رو بالا میبره . در شب کوک گفته شده که حامی برندگان مسابقه هستند و در پایان مسابقه اونا رو زیر پر و بال خودشون میگیرند و به جامعه موسیقی معرفی میکنند و بعد از مسابقات استاد و شاگردی آغاز میشه . اگر قرار باشه یک آهنگ رو کلا با یک شخص کار کنیم و اون بهترین نحو آهنگ رو اجرا کنه خب دیگه حس رقابت در مسابقه از بین میره و همه زیر نظر اساتید بهترین نوع آهنگ رو میخونن و داوران هم برای اثبات خودشون کلا حمایت میکنند .
   در مورد مصطفی مهدی باید عرض بشه خب چون این شرکت کننده به هیچ وجه با داوران تماس نداشته پس نمیشه ادعا کرد تقلب شده چون هیچ دلیلی نداره مصطفی مهدی بالا بیاد و طرف مقابل بالا نیاد چون هیچ فرقی برای داوران نداره و نمیشناسنش که البته در دور نیمه نهایی حذف شد . اما خب در استیج امین ، قبلا در من و تو بوده و با یکی از داوران آهنگ هم ساخته بعد دوستان میان در برنامه میگن اصلا نمیشناسنش . خب به راحتی میشه تشخیص داد که چه اتفاقاتی داره میفته . همچنین یادمون نره که در آکادمی گوگوش ارمیا بدون طرفداری مردم رای می آورد و این رو ما در سایتمون در اون موقع به شدت میدیدیم که مردم پیام میدادن و از بالا اومدن ارمیا به طور مشکوک گله میکردند .
   البته خب این نظر شخص بنده هست و خوشحالم که همه نظر بدهند و این مطلب نیز برای تحلیل قرار داده شده .

 8. دوست عزیز اگه میخواستی استیجو بکوبی خیلی راحت تر و رک و راست ترم میتونستی اینکارو انجام بدی لازم نبود نوزده بیست خط اولش درباره شب کوک ونکس پرشین استار جور کنی 😉

  • با سلام و احترام
   دوست عزیز بحث کوبیدن نیست . ببینید ما در سایتمون مطلب در مورد نکست پرشین استار و استیج داشتیم و نظرات مردم و بینندگان سایت و مطالب این بوده .
   اگر قرار به کوبیدن برنامه های ماهواره ای باشه ما باید نکست پرشین استار رو هم بکوبیم اما خب هیچ شکی نیست که این دو به شدت با هم متفاوتند .
   خب شما بگید کجای حرف ما نادرسته و نظرتون رو عرض بفرمایید البته ما در مطلب هم عرض کردیم که این فقط نظر شخصی ماست که خب از برداشت های اطرافیان گرفته شده .
   ممنون میشیم نقص مطلب رو هم بفرمایید .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*