سولوگامی یا ازدواج با خود چیست؟

سولوگامی | ازدواج با خود

ازدواج که از اولین روزهای تولد بشر در انسان وجود داشته است امروز تبدیل به امری عجیب و غریب شده است. از ازدواج همجنس بازان و ازدواج با حیوانات و جدیدترین نوع ازوداج که ازدواج شخص با خود است.

در این مقاله از سایت اولی ها می پردازیم که سولوگامی چیست و ازدواج با خود چیست و چگونه انجام می شود و سولوگامی نشانه چیست؟

سولوگامی یا ازدواج با خود چیست؟

سولوگامی یا ازدواج با خود چیست؟

ازدواج با خود و یا سولوگامی به انگلیسی sologamy ازوداج شخص با خویشتن است. اینگونه ازدواج در واقع یک گونه تعهد محسوب شده و نشان دهنده عشق زیاد به خود و خودخواهی است. حامیان این عمل استدلال می کنند که این امر منجر به یک زندگی شادتر می شود.

ایده چنین مراسمی نیز در کتاب Quirkyalone شرح داده شده است. در مورد ازدواج با خود یا سولوگامی می توان به عنوان ازدواج خودآموز اشاره کند، این نوع ازدواج بدون حضور یک عاقد و یا پدر کلیسا صورت می پذیرد. ازدواج با خود، معمولا در بین افراد شایع نیست و بسیار نادر است. اما تعدادی که با خود ازوداج می کنند بیشتر در زنان صورت می پذیرد و در عمل به ویژه در زنان وجود دارد.

مراسم ازدواج با خود چگونه برگزار می شود؟

مراسم تقریبا دقیقا شبیه به یک ازدواج معمولی است. این مراسم می تواند شامل مهمانان خانوداگی و دوستان، کیک و پذیرایی باشد. همچنین ازدواج با خود شامل قسمتی است که فرد بتواند لحظه ای خصوصی در یک اتاق داشته باشد و می تواند از عشق با خودش همراه با یک آینه و شمع بیان کند.

یکی از گزارشگران بی بی سی برای بررسی این موضوع از طراحی های خاص برای اینگونه ازدواج خبر می دهند که شامل لباس، مدل مو، خدمات لیموزین، اقامت در هتل، و آلبوم عکس است.

همچنین بخوانید: ازدواج زن تگزاسی با خودش / عکس مراسم

 

منطبق با کلید واژه: روانشناسی