سلامت پوست
آموزش انواع غذاها غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
بارداری و زایمان
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دانلود آهنگ جدید سریال شعر و ترانه فیلم
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

سوتی به سبک پادشاه عربستان ملک سلمان / عکس

سوتی به سبک پادشاه عربستان ملک سلمان / عکسReviewed by admin on Feb 12Rating: 5.0سوتی به سبک پادشاه عربستان ملک سلمان / عکسملک سلمان پادشاه جدید عربستان اخیرا در نطق های خود کلمه ای را به کار میبرد که سلامت عقلی وی را زیر سوال برده است

ملک سلمان پادشاه جدید عربستان اخیرا در نطق های خود کلمه ای را به کار میبرد که سلامت عقلی وی را زیر سوال برده است

 

«سلمان» شاه عربستان، اخیرا و مشخصا در مراسم ادای سوگند وزراء و امیران مناطق مختلف این کشور در تاریخ یکشنبه اول فوریه (2015) نطقی کوتاه کرد و ویدئو این نطق در فضای مجازی مکرر نقل می‌شود.

این مراسم در ریاض و کاخ سلطنتی برگزار شد و ملک سلمان در سخنان خود گفت: خدا به وزیران و امیران مناطق ما خیر بدهد که همه اینها رویش‌های این کشورند شکر خدا… که خداوند، سپس عبدالعزیز و کتاب خدا و رسولش آن را متحد نمودند.

گذشته از اینکه ترتیب عوامل وحدت‌زای عناصر مملکتی در سخنان او جای تأمل دارد، اما او در ادامه، گاف بزرگ‌تری داد و گفت: الحمد لله آنها در امنیت و آسایش و «استخراء» (!) و یکدلی هستند و شکر می‌کنیم خدا را از این امنیت و آسایش و «استخرائی» که گفتم.. و قبله مسلمانان و حج آنان و عمره و زیارت آنها همگی در امنیت و آسایش برگزار می‌شود.. .

سلمان به جای کلمه «استرخاء» به معنا «راحتی یا رفاه» کلمه‌ای شبیه «استخراء» را به کار برد که معنای ناخوشایند «دفع مدفوع» می‌دهد.

به گزارش اولی ها او حتی در سخنانش که چهار بار این کلمه را طی دو دقیقه به کار می‌برد، می‌گوید که این وضعیت در عربستان از زمان او یا برادرش ملک عبدالله نبوده بلکه از زمان پدرش، وضعیت عربستان در «استرخاء» بوده است. او طی این نطق کوتاه، چهار بار این کلمه را اینطور تلفظ می‌کند.

یک کاربر: «از گزیده کلام‌های ملک سلمان.. ما در رخاء و استخراء زندگی‌ می‌کنیم…»

سوتی به سبک ملک سلمان

برخی کاربران در فضای مجازی با انتشار توئیت‌هایی یا انتشار لینک ویدئوی سخنان او وی را سرزنش کردند. برخی گاف او را توصیف حقیقی هشت دهه حکومت آل سعود بر عربستان دانستند و برخی دیگر می‌گویند قصد او از این کلمه، «استقرار» به معنای «ثبات» بوده که او «استخرار» تلفظ کرده است.

«ناصر الدین» از کاربران شبکه اجتماعی «توئیتر» با به اشتراک گذاشتن ویدئو سخنان ملک سلمان، نوشت: اعلی‌حضرت مژده آغاز دوره استخراء را دادند.

«حامد شاکر» کاربر عراقی نیز نوشت: «سلمانِ آلزایمری خیلی اصرار دارد که عربستان در دوره استرخاء است و دوره او، دوره استرخاء است».

این گاف عجیب در حالی در فضای مجازی درباره شاه عربستان دست‌به‌دست می‌شود که سلامت و صحت عقل او مورد تردید بسیاری قرار دارد. سایت ویکی‌پدیا در خصوص شرح حال و زندگی او به نقل از نشریه‌های آمریکایی و انگلیسی «آتلانتیک» و «اکونومیست» نوشته است که «تحلیلگران متعدد بیان کرده‌اند که سلمان دچار زوال عقل است و احتمالاً از بیماری آلزایمر رنج می‌برد»

 

 

فارس