سلبریتی‌ هایی که تا نزدیکی مرگ پیش رفتند

سلبریتی‌ هایی که تا نزدیکی مرگ پیش رفتند: سلبریتی‌ها هم ممکن است تجربه‌های تلخی را پشت سر بگذارند. در این مطلب لیستی از سلبریتی‌هایی که از مرگ حتمی نجات پیدا کردند را خواهید خواند.

1

سلبریتی‌ها هم افرادی کاملا عادی هستند. آن‌ها هم بیمار یا دل‌شکسته می‌شوند یا مقدار زیادی بدهی بالا می‌آورند. آن‌ها هم ممکن است حوادث تلخی را تجربه کنند و یا حتی تا پای مرگ پیش بروند. امروز در “اولی ها” داستان چند سلبریتی که تا پای مرگ رفتند را می‌خوانید. در ادامه با ما همراه باشید.

الویس پرسلی

2

در آوریل سال ۱۹۳۶، طوفان عظیمی در جورجیا و می‌سی‌سی‌پی رخ داد که به مدت چند روز طول کشید و جان ۴۶۶ نفر را گرفت و باعث مجروح شدن هزاران نفر شد. این طوفان به عنوان یکی از فجیع‌ترین بلایای طبیعی در تاریخ آمریکا شناخته شده است. در میان افرادی که جان سالم به در بردند، نوزاد یک ساله‌ای به همراه خانواده‌اش وجود داشت. این نوزاد همان الویس پرسلی بود که بعدها به یکی از بزرگترین هنرمندان تاریخ و سلطان راک اند رول تبدیل شد.

درو باریمور

3

 

در فوریه‌ی ۲۰۰۱، درو باریمور با پارس کردن سگش که در حال چنگ زدن به در اتاق خواب او بود از خواب بیدار شد. او از خواب بیدار شد تا ببیند دلیل ناآرامی سگش چه بوده و متوجه شد که خانه در آتش می‌سوزد. هر دو طبقه‌ی خانه به سرعت آتش گرفت و خوشبختانه درو باریمور و سگش موفق شدند به موقع از خانه فرار کنند. بیش از ۵۰ آتش‌نشان برای خاموش کردن آتش جمع شدند اما در نهایت از آن عمارت زیبا چیزی باقی نماند.

الیزابت تیلور و کرک داگلاس

384120 01: Actress Elizabeth Taylor Poses In An Old Film Still, circa 1950. Taylor Is An Award Winning Actress Who Has Appeared In Such Films As "Who's Afraid Of Virginia Woolf? And "Cat On A Hot Tin Roof."  (Photo By Getty Images)

مایکل جی فاکس5

پیش‌بینی می‌شد که موفقیت فیلم بازگشت به آینده ساخت قسمت‌های بعدی این فیلم را نیز به دنبال داشته باشد. قسمت سوم این فیلم بود که یک خاطره‌ی تلخ برای مایکل جی فاکس، هنرپیشه‌ی این فیلم به یادگار گذاشت. در یکی از صحنه‌های این فیلم، کاراکتر مایکل جی فاکس حلق‌آویز می‌شود. در برداشت‌های اول او روی یک جعبه ایستاده بود درحالیکه طنابی به دور گردنش بسته شده بود. آن‌ها تنها بالاتنه‌ی او را در فیلم نشان می‌دادند اما  او تصور می‌کرد حسی که در آن لحظه نشان می‌دهد به اندازه‌ی کافی واقعی نیست. پس تصمیم گرفت یک صحنه را بدون کمک جعبه بازی کند. او سه بار تلاش کرد و بار آخر طناب به دور گردنش محکم شد و باعث بریده شدن سرخرگ کاروتید او شد. او بیهوش شد و از به حال حلق‌آویز باقی ماند و چند لحظه طول کشید تا کارگردان متوجه شود که اشکالی در کار است. فاکس یک سال پس از این فیلم به بیماری پارکینسون دچار شد.

رایان رینولدز

6

رایان رینولدز در سن ۱۷ سالگی تصمیم به چتربازی و پرش از ارتفاع گرفت. هنگامی که مشغول انجام این کار بود و از ارتفاع پرید چتر باز نشد. تلاش‌های مداوم  نتیجه‌ای نداشت و چتر باز نمی‌شد. او به خاطر آورد که طناب پاراکورد می‌تواند جانش را نجات دهد اما آن‌قدر ترسیده بود که نمی‌توانست تصمیم بگیرد. بالاخره کمی پیش از آنکه سقوط مرگباری داشته باشد طناب را باز کرد و توانست فرودی موفقیت آمیز داشته باشد. کمی بعد از این ماجرا مربی‌اش بر اثر حادثه‌ای در چتربازی از دنیا رفت و همین باعث شد او این کار را کنار بگذارد.

جت لی

7

جت لی در سال ۲۰۰۴ در حال گذراندن تعطیلات به همراه خانواده‌اش در مالدیو بود که یکی از ترسناک‌ترین لحظات عمرش را تجربه کرد؛ سونامی سال ۲۰۰۴. او تنها به یاد می‌آورد که چطور توانست دخترانش را بگیرد و به همراه پرستار آن‌‌ها به سرعت از موج‌های عظیم فرار کنند. او تنها چند قدم رفته بود و آب تا کمرش رسیده بود اما به دویدن ادامه می‌داد. همه‌چیز در اطراف آن‌ها توسط آب نابود شده بود و آب در نهایت به صورتش رسید. لی و خانواده‌اش توانستند به هتل برسند، جلیقه‌هایشان را بپوشند و خود را برای موج بزرگتری که در حال رسیدن به آنها بود آماده کنند. او که خود در این حادثه وجود داشت و از نزدیک این ترس را تجربه کرده بود برای همدردی با خانواده‌های قربانیان، بیش از ۱۵۰۰۰۰ دلار برای کمک به آن‌ها کمک کرد.

جورج کلونی

Actor George Clooney arrives for the film premiere of "Gravity" in New York October 1, 2013. REUTERS/Andrew Kelly (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT) - RTR3FI0T

جورج کلونی در سال ۲۰۰۵، در طول فیلمبرداری فیلم سینمایی سیریانا، در صحنه‌ای که به صندلی بسته شده بود و در حال سقوط بود از ناحیه‌ی سر آسیب شدیدی دید و تا مدت‌ها از سردرد و از دست دادن حافظه رنج می‌برد. پزشکان در تلاش بودند تا بفهمند منشا درد کجاست. جورج کلونی از ترس اعتیاد به داروهای مسکن هیچ دارویی مصرف نکرد. یک سال پس از این حادثه، یک عصب‌شناس علت درد را متوجه شد. او از ناحیه‌ی سخت شامه یا دورا ماتر آسیب دیده بود. از آنجایی‌که نمی‌توانست درد را تحمل کند  به فکر خودکشی نیز افتاده بود. او در همان سال دو نفر از اعضای خانواده‌اش و سگ محبوبش را از دست داد و از آن دوران به عنوان تجربه‌ای وحشتناک یاد می‌کند. خوشبختانه عمل‌های جراحی متعدد توانست درد و سردردها را از بین ببرد. او و همسرش امل کلونی اکنون صاحب دوقولوهایی با نام‌های الکساندر و الا هستند.

منطبق با کلید واژه: فرهنگ و هنر