خانه » اخبار » سرنوشت عجیب پسر به مبتلا به سرطان در آفریقا

سرنوشت عجیب پسر به مبتلا به سرطان در آفریقا

سرنوشت عجیب پسر به مبتلا به سرطان در آفریقا

پسری که مادرش او را در۱۱ سالگی به دلیل ابتلا به نوعی تومور سرطانی که تمام صورتش را احاطه کرده بود، ترک کرد، بالاخره پس از ۶ سال شیمی درمانی از مرگ نجات یافت.

کامبو سای، اهل کشور ساحل عاج در غرب آفریقا، مدتهاست با نوعی تومور سرطانی که تمام صورتش را احاطه کرده است و باعث مشکلات تنفسی شدید در او شده، بالاخره بعد از شش سال درمان معالجه شد.

مادر این پسر بچه به دلیل آنکه نتوانست شکل نازیبا و دفرمه شدن صورت او را تحمل کند و به نظر غیر قابل درمان نیز می آمد، ترکش کرده بود و پدرش نیز آنقدر فقیر بود که برای کمک به درمان او استطاعت مالی نداشت.

سرنوشت عجیب پسر به مبتلا به سرطان در آفریقا

این تورم و قلمبه شدگی بتدریج آنقدر رشد کرد و بزرگ شد که تمام صورت کامبو را پوشاند، دهانش را بست و فشار ناشی از آن باعث بسته ماندن چشمهایش شد به طوری که اصلا نمی توانست آنها را باز نگه دارد.

اما او با کمک یک موسسه خیریه، تحت شیمی درمانی قرار گرفت تا اثرات تومور کم شود و برای انجام عمل جراحی پلاستیک، به منظور برداشتن بافت مرده تومور از صورتش آماده شود.

سرنوشت عجیب پسر به مبتلا به سرطان در آفریقا

در نهایت کامبو، پس از نمونه برداری با تشخیص غیر قطعی و احتمالی غده فیبروماتوسیس عصبی دوباره در بیمارستان بستری شد، اما این بار پزشکان با مشاهده کاهش باورنکردنی سرطان در او شگفت زده شدند.

این بیماری به سلولهای سالم که در سیستم ایمنی بدن کار می کنند، حمله می کند و در نمونه هایی مانند کامبو اگر تحت درمان قرار نگیرند، منجر به مرگ خواهد شد. رشد این تومور سرطانی در اکثر نمونه ها بسیار سریع بوده و ارگانهای اطراف را در بر می گیرد اما در باره کامبو این چنین نبود و او به دلیل اینکه رشد تومور کندتر از معمول بود توانسست مدت زمان بیشتری را با آن زندگی کند.

بنا بر نظر دکتر فردیناندو فرایگری آنچه از نمونه برداری به دست آمد، احتمال ابتلا به نوعی تومور سرطانی به نام سرطان لنفاوی بود، اما آنچه بیماری کامبو را از این تشخیص متفاوت می کرد این بود که سرعت پیشرفت بیماری در او بسیار کندتر از نمونه های معمول دیگر این بیماریست.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*