خانه » اخبار » اجتماعی » سحر نوروززاده مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران با عکس

سحر نوروززاده مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران با عکس

سحر نوروززاده مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران سحر نوروززاده دختر ایرانی الاصل مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران و خلیج فارس در دولت دونالد ترامپ شد .

سحر نوروززاده دختر ایرانی که در دولت باراک اوباما در شورای امنیت ملی کاخ سفید فعالیت میکرد هم اکنون مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران و خلیج فارس شد .

دختر ایرانی – آمریکایی 35 ساله در دولت دونالد ترامپ مسئولیتی را بر عهده دارد که به ایران و مردم ایران بسیار مربوط است .

سحر نوروززاده مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران و خلیج فارس می باشد که همانطور که از اسم سمتش پیداست فعالیت هایش در زمینه ایران و خلیج فارس می باشد .

سحر نوروززاده مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران

سحر نوروززاده

سحر نوروززاده Sahar Nowrouzzadeh متولد سال 1982 از یک پدر ایرانی و یک مادر آمریکایی است .

«کانزرویتیو ریویو» از رسانه های وابسته به محافظه کاران آمریکا از انتصاب «سحر نوروز زاده» به عنوان مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در حوزه ایران و خلیج فارس خبر داد.

نوروززاده مدیر سابق بخش ایران در شورای امنیت ملی کاخ سفید در دوره «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا است. وی همچنین عضو سابق شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) است.

سحر نوروززاده مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران

سحر نوروززاده

گفتنی است که کانزرویتیو ریویو، نوروززاده را از طراحان توافق هسته ای ایران و ۱+۵ معرفی می کند و می گوید یکی از وظایف اصلی وی در دوران اوباما، ارائه پیشنهاداتی در راستای پیشرفت این توافق بوده و در جلسات مهمی که در همین رابطه با حضور اوباما، «جو بایدن» معاون و «جان کری» وزیر خارجه وی برگزار می شد، شرکت داشته است.

وی در اواخر دوره زمامداری اوباما، به وزارت امور خارجه آمریکا پیوست و برای مدتی کوتاه سمت سخنگوی فارسی زبان این وزارتخانه را بر عهده داشت.

سحر نوروززاده مسئول طراحی سیاست وزارت خارجه آمریکا در ایران

سحر نوروززاده

سوابق نوروززاده، از نگاه بسیاری از جمهوریخواهان وی را برای حضور در وزارت امور خارجه دولت جدید واشنگتن، ناشایست معرفی می کند. به ویژه آنکه هنوز انگیزه اصلی «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا از انتصاب وی به سمت جدید مشخص نیست.

1 دیدگاه

  1. محمد هادی قمصریان

    باسلام عیدتان مبارک،وجه مشترک من و شما ایرانی بودن است .برای سربلندی وشکوه ایران اماده هستم برای اموری که به شما واگذار شده وقطعا به سرنوشت اینده مردمم برمیگردد وبه منظور واقع نگری وامکان انتخاب درست وارایه سیاستهای واقعبینانه در مورد کشورم به سوالات احتمالی شما در این خصوص اگر مایل باشید پاسخ دهم .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*