خانه » اخبار » اخبار جامعه » ستاره های مرگ به سوی منظومه شمسی می آیند + عکس

ستاره های مرگ به سوی منظومه شمسی می آیند + عکس

ستاره های مرگ به سوی منظومه شمسی می آیند + عکسReviewed by Admin on Sep 9Rating:

ستاره های مرگ به سوی منظومه شمسی می آیند

به جز سیارک‌هایی که هر از گاهی تهدیدی جدی برای کره زمین محسوب می شوند، ستاره‌های مرده‌ای که تحت تاثیر جاذبه و حرکت وضعی خود وارد منظومه شمسی می‌شوند نیز خبر از تهدیدی جدی برای آینده این منظومه دارند

براساس جدیدترین پژوهش‌های اختر شناسان بیش از ۲۰ ستاره مرده به سمت منظومه شمسی در حرکت هستند که می‌توانند با برخورد با کره زمین باعث نابودی تمدن بشری در این سیاره شوند.

کارشناسان با بررسی فاصله این ستاره‌ها و سرعت حرکت آن‌ها اعلام کرده اند که حداقل این برخورد تا یک میلیون سال آینده رخ نخواهد داد..

ستاره های مرگ به سوی منظومه شمسی می آیند

براساس محاسبه‌های انجام شده بین ۱۹ الی ۲۴ ستاره مرده حدود 3.26 سال نوری از ستاره خورشید منظومه شمسی قرار دارند.

در خارج از منظومه شمسی یک لایه ضخیم از ابر‌های پوشیده شده از قطعات یخ قرار دارد و احتمال می‌رود که گلیس (ستاره ای بزرگ که احتمال برخورد آن با سیاره ها نسبت به سایر ستاره ها بیشتر است) حدود یک میلیون و سیصد سال آینده وارد این لایه یخی شده و با تغییر جهت حرکت به سوی کره زمین بیاید.

ستاره های مرگ به سوی منظومه شمسی می آیند

با وجود اینکه فاصله این ستاره از خورشید حدود 25.67 تریلیون مایل است، اما طی میلیون‌ها سال آینده این ستاره به خورشید نزدیک می‌شود.

تحقیق بر روی ستاره‌های مرده خارج از منظومه شمسی توسط دانشمندان موسسه ماکس پلانک کشور آلمان انجام شده و در مقاله‌ای در روزنامه گاردین انگلستان به چاپ رسیده است.

دانشمندان با استفاده از ماهواره آژانس فضایی اتحادیه اروپا به نام گایا (Gaia)، در خصوص شناسایی و بررسی حرکت حدود ۳۰۰ هزار ستاره نزدیک در فضا پرداخته و محاسبات پیچیده‌ای برای پیش بینی جهت حرکت آن‌ها انجام داده اند.

با وجود آنکه بسیاری از ستاره‌های مرده در حین حرکت خود جذب برخی سیاره و ستاره‌های دیگر شده یا مسیر آن‌ها منحرف می‌شود، اما برخی ستاره‌ها با درصد بالایی تهدیدی جدی برای کره زمین محسوب می‌شوند.

ستاره های مرگ به سوی منظومه شمسی می آیند

کارشناسان علوم اختر شناسی به ساکنان فعلی کره زمین اطمینان خاطر می‌دهند که اکنون خطری از جانب ستاره‌های مرده کره زمین را تهدید نمی‌کند و احتمال برخورد در میلیون‌ها سال آینده وجود دارد.

محققان با پژوهش درخصوص نحوه حرکت و اثر گذاری ستاره‌ها بر سیاره زمین در جستجوی چرایی نابودی دایناسور‌ها حدود ۶۶ میلیون سال پیش هستند که با برخورد یک شهاب سنگ بزرگ به زمین و شروع عصر یخبندان به وجود آمد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

گالری تصاویر
معجزات امام محمد باقر
تاریخچه رشته ورزشی بدمینتون
تزئین میز غذاخوری عروس
تزئین حمام عروس
كليه حقوق اين سایت متعلق به آژانس دیجیتال مارکتینگ نردبان مي باشد.