خانه » فناوری اطلاعات » سایت بیتوته فیلتر شد + دلیل فیلتر Beytoote.com

سایت بیتوته فیلتر شد + دلیل فیلتر Beytoote.com

سایت بیتوته فیلتر شد سایت سرگرمی بیتوته به آدرس اینترنتی Beytoote.com که از سایت های بزرگ تفریحی ایران می باشد فیلتر شد .

بی شک اگر تا به حال به دنبال اس ام اس در هر زمینه ای در اینترنت و گوگل بوده اید با نام بیتوته برخورد کرده اید .

سایت سرگرمی بیتوته به آدرس اینترنتی Beytoote.com که از سایت های بزرگ تفریحی ایران است که سال های سال در ایران فعالیت کرده و در زمینه اس ام اس به شدت دیده شده است .

فیلتر سایت بیتوته که از دیروز اتفاق افتاده بود هنوز رفع نشده و اینطور که پیداست قضیه فیلتر بیتوته جدی است .

سایت بیتوته فیلتر شد

از دیروز اخباری مبنی بر فیلتر شدن سایت بیتوته به گوش میرسید که در برخی اپراتورها دسترسی به این سایت بسته شده است .

گمان ها بر این بود که شاید تا امروز قضیه فیلتر این سایت قدیمی حل و فصل شود ولی اینطور که پیداست قضیه این سایت جدی بوده و این بار عزم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه جزم است تا با سایت های بزرگ برخورد کند .

دلیل فیلتر سایت بیتوته توسط مدیران این سایت اعلام شد و ما در این مطلب تمام گفته های سایت بیتوته از زبان مدیریت این سایت بدون هیچ دخل و تصرفی در زیر آمده است .

سایت بیتوته نهایتا در تاریخ 29 مهر 1397 با پیگیری های مدیریت سایت بیتوته رفع فیلتر شد .

دلیل فیلتر سایت بیتوته از زبان مدیریت بیتوته ( منبع : بیتوته ) :

در تاریخ ۱۱ مهرماه ۱۳۹۷، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست با مسئولان پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی در رابطه با برخورد با سایت‌های قیمت گذاری ارز و طلا عنوان کرده بود: متاسفانه برخی از سایت‌های مرتبط با ارز و سکه به خصوص ظرف یکی دو هفته اخیر با اعلام قیمت‌های لحظه‌ای و دقیقه‌ای ارز، به التهابات دامن می‌زدند که بعد از تاکید ریاست قوه قضاییه برای برخورد با اینگونه اقدامات خلاف قانون، با همکاری پلیس تهران و فتای ناجا ظرف روز گذشته دستور مسدودسازی ۱۷ سایت و ۲۶ کانال صادر شده است.

حال پس از گذشت ۱۰ روز از این خبر پایگاه خبری – اجتماعی بیتوته نیز به سایت هایی ملحق شد که فیلتر شده است. براساس گفته های مدیرمسئول پایگاه خبری – اجتماعی بیتوته هنوز هیچ ارگانی مسئولیت مسدودکردن این سایت پربیننده در ایران را برعهده نگرفته است.

مدیر مسئول سایت بیتوته در پیگیری‌های خود برای رفع فیلتر این سایت در تماس با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه پیگیر مسدودشدن سایت بیتوته شده که این ارگان مدعی شده است، با دستور قضایی اقدام به فیلترینگ سایت بیتوته کرده است.

بعد از پیگیری های مکرر و در تماس دیگر با دادستانی، این‌بار دادستانی توپ را به زمین بانک مرکزی انداخته و مدعی شده است که، نامه‌ای از سوی بانک مرکزی ارسال و خواستار فیلترینگ این سایت شده‌اند.

در همین رابطه و در تماسی که مدیر مسئول سایت بیتوته با بانک مرکزی برقرار کرده است، حراست بانک مرکزی با رد ادعای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از مسئولیت فیلتر شدن پایگاه خبری – اجتماعی بیتوته شانه خالی کرده است. این در حالی است که دادستانی نیز مدعی شده است در نامه‌ای که بانک مرکزی به دادستانی ارسال کرده است، خواستار فیلتر شدن پربیننده ترین سایت کشور شده است.

سعید ابراهیمی مدیر عامل موسسه اندیشه سرای ماکان، صاحب امتیاز سایت خبری – اجتماعی بیتوته در نامه‌ای به دادسرای فرهنگ و رسانه ضمن انتقاد نسبت به فیلترینگ سایت خبری – اجتماعی بیتوته بر اساس مستنداتی متذکر می‌شود، دستور فیلترینگ این سایت در حالی صادر شده که بیتوته از تاریخ یکم اردیبهشت ماه نود و هفت ( ۱۳۹۷.۰۲.۰۱ ) مطلقا” قیمتهای ارز بازار آزاد را بروزرسانی نکرده که مستندات آن در صفحات آرشیو جهانی قابل رویت است.

مدیر مسئول سایت خبری – اجتماعی بیتوته، خاطرنشان کرد: در حال حاضر رایزنی‌ها برای رفع مسدودیت ادامه دارد و امیدواریم با در نظر گرفتن سوابق عملکردی بیتوته و جایگاه آن در میان مخاطبان و اشتغال نزدیک به ۴۰ نفر در این پایگاه خبری، مسئولان مربوطه دستورات لازم را برای رفع فیلتر صادر کنند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*