خانه » اخبار » اجتماعی » فرهنگ ساپورت دختران ایرانی و آرایش پسران ایرانی + عکس

فرهنگ ساپورت دختران ایرانی و آرایش پسران ایرانی + عکس

فرهنگ ساپورت دختران ایرانی و آرایش پسران ایرانی انقلابی که دختر ایرانی با ساپورت و پسر ایرانی با آرایش خود در ایران ایجاد کرد

روزگاری نه چندان دور دختر ایرانی و زن ایرانی حتی در خانه با پوشش کامل و دامن های بلند برای پوشش خود از نگاه نامحرمان استفاده میکردند و حتی در خانه چادر به سر داشتند و پسر ایرانی از کوتاه شدن موهای خود با ماشین دستی هیچ عبایی نداشت و از نگاه در چشمان دختران حتی دختر اقوام خود شرم داشت .

این اتفاقات را بچه های دهه شصت به خوبی به یاد دارند روزگار ساده و خوشی که نمایاندن چهره و بدن برای جلب توجه به ذهن کمتر کسی خطور میکرد و جلب توجه ها با بالا بردن علم و انجام فعالیت های فیزیکی و هنری بود .

شاید سیاسیون و بزرگان جامعه و فرهنگ ایران هیچ گاه فکرش را هم نمیکردند که روزی ساپورت یا جوراب شلواری یکی از پرطرفدارترین پوشش دختران ایران شود که در خیابان ها و بازار هر جا بنگریم یک یا چند تن از دختران ایرانی ساپورت پوش را مشاهده کنیم .

دختران ایرانی ساپور پوش

دختران ایرانی

البته ساپورت اولین حرکت زنان ایرانی به سمت بدن نمایی نبود اما شاید به جرات بتوان گفت یکی از مهم ترین اقدامات برای بدن نمایی و جلب توجه بود که به شیوه ای کاملا آرام وارد بازار ایران شد و اما به تندی و با انفجاری شدید میان دختران ایرانی مد شد و انقلابی جدید در پوشش دختران ایجاد کرد .

ساپورت یا جوراب شلواری پوششی بود که شاید دو دهه قبل دختران از پوشیدن آن خجالت میکشیدند و از اینکه پای خود را در معرض دید هیزان چشم چران قرار دهند شرم داشتند اما با تولد دختران نسل جدید و آزادی بیش از حد دختران این نسل در پوشش و بی توجهی خانواده و مسئولین شرم و حیا کنار گذاشته شد و مد به گونه ای پیش رفت که دختران دهه شصت که از پوشیدن ساپورت چندش میشدند و از بدن نمایی هراس داشتند در کورس با دختران نسل جدید که خود را زیباترین دختران ایران به نمایش عموم میگذاشتند مجبور به پوشش ساپورت و کنار گذاشتن حیا و شرم خود شدند .

شاید حق با آنها باشد چون آمار دختران مجرد را که مینگریم با تعداد زیادی از دختران مجرد در دهه شصت مواجه میشویم که یکی از دلایل عدم ازدواجشان را همین شرم و حیا میدانند و میگویند که دختران نسل جدید با آخرین تیپ و آرایش که آنها حتی حاضر نبودند این تیپ را برای همسر خود بزنند در خیابان ها جولان میدهند و از پسران گاه چشم هیز و گاه ساده دلبری میکنند و پسران ساده دل ایرانی نیز با فریب رنگ و لعاب آرایش و بدن دختران تن به ازدواج با آنان میدهند و شرم و حیای دختر دهه شصت بر تعداد دختران مجرد این دهه افزوده است .

دختران ایرانی ساپور پوش

دختران ایرانی

البته انصاف را کنار نگذاریم میان دختران نسل جدید دختران با حیا و باوقار نیز بسیار دیده میشوند اما نمیتوان از این گذشت که متاسفانه تعداد دخترانی که به بهانه آزادی و اعتماد به نفس به جلب توجه و بدن نمایی میپردازند در این نسل هم کم نیست و شاید بتوان بانیان فرهنگ پوشش ساپورت و این گونه لباس ها و همچنین آرایش های جلف و زننده را از میان این نسل جست و جو کرد .

جالب اینجاست که برخی زنان ایرانی نیز در کورس رقابت با این دختران قرار گرفته اند و به زمره اشخاصی پیوستند که به بهانه بسته بودن و حق خوری زنان تا به حال نتوانسته اند بدن نمایی بنمایند و حال تصمیم بر آن دارند تا آزادانه خود را به حراج چشم چرانان بگذارند تا کمی اعتماد به نفس پیدا کنند و به دختران نشان دهند که زیباتر و مورد توجه تر از آنها هستند .

دختران ایرانی ساپور پوش

دختران ایرانی

از حق نگذریم برخی از مردان هم هستند که با دیدن دختران ساپورت پوش ایرانی دل را به دیده میسپارند و هفتاد سال آبرو و غیرت را یک شب به باد مینهند .

شاید بتوان از تیپ های جلف و بدن نمای دختران به عنوان یکی از عاملان خیانت در این روزها نام برد که کم و بیش در گوشه و کنار دادگاه های خانواده از خیانت و پرونده های طلاق بخاطر خیانت مرد و زن شنیده میشود .

اعتماد به نفس بهانه خوبی برای دختران نسل جدید شد تا در بی توجهی خانواده و جامعه دست به بدن نمایی بزنند تا توجه دیگران را به سمت خود بکشانند .

ساپورت دختر ایرانی

دختر ایرانی

از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان که این دختران موفق هم بوده اند و کافیست با یک ساپورت و مانتوی کوتاه در خیابان قدم بزنی تا هر دقیقه پسری را به دنبال خود ببینی که تو را برای یک خانه خلوت و دو نفره ارزیابی میکند و با بهانه عاشقی صاحب اندام دختر شود .

در سال های نه چندان دور دختران تا زمانی که دختر بودند و ازدواج نکرده بودند دست به صورت خود نمیزدند و برداشتن ابرو و آرایش نشانه ازدواج دختر بود ولی مدتیست که پسران نسل جدید را هم نمیتوان با این روش ارزیابی کرد که ازدواج کرده اند یا خیر .

آرایش پسران ایرانی

پسر ایرانی

پسران همین دو دهه پیش به زور شانه در دست میگرفتند و موهای خود را آن هم نه به مد های روز بلکه به مد فرق یک طرف یا نهایت هنر فرد فرق از وسط میزدند و گذاشتن کاسه وسط سر و زدن مدل به قولا آلمانی فقط به صنف کودکان و پسران کم سن و سال ختم میشد و پسران ایرانی با غیرت از سن 15 به بالا و برخی از 10 به بالا زدن مدل آلمانی را در حد شان و شخصیت خود نمیدانستند و مردی را در زدن مدل موی یک طرفه و تمیز و پوشیدن شلوار پارچه ای و پیراهن آستین بلند و دکمه ای میدانستند و بچگی و بی شخصیتی را در زدن مدل موی آلمانی و پوشیدن پیراهن آستین کوتاه و شلوار جین میدانستند .

آرایش پسران ایرانی

پسران ایرانی

به یک باره نسل جدید پسران پس از سن 10 و 15 و 20 با مدل موی نه آلمانی بلکه مدل های موی عجیب و غریب که در هیچ کجای دنیا اسمی برای آن تا به حال نگذاشته اند به خیابان ها آمدند و با افتخار با پوشیدن شلوارهای تنگ و فاق کوتاه معروف به لول تفنگی و کفش های سه خط و پیراهن های تا سر ناف و آستین سر شانه که بازوهای آمپول زده برای نمایش بدنسازی رفتن را در معرض دید قرار دهد و از همه جالب تر ابروهای تمیز شده و آرایش پسران ایرانی که گهگاه فاصله دختران را با این پسر یا بهتر بگوییم دخترنما در حد یک ریش کرده است در جای جای ایران دیده شدند و انقلاب دیگری از فرهنگ پوشش و آرایش این بار در پسران را در ایران عزیزمان به نمایش گذاشتند .

این روزها به راحتی در هر جای ایران شامل شهر های بزرگ و کوچک میتوان پسرانی را یافت که ابرو را به سبکی برداشته اند که شاید دختران حسرت همچین هنرنمایی را داشتند و چنان سرمه به چشمان خود کشیده اند و چاله و چوله صورت خود را زیر کرم های گوناگون پنهان کرده اند و رژ لب ملیح که برخی با اسم برق لب میزنند به گونه ای که به آرایش یک عروس پرداخته باشی میبینید و حتما تا مدتی پیش از دیدن این چنین موجوداتی چشمانتان از حدقه بیرون زده و به در و دیوار میخوردید و اکنون به علت زیاد شدن این پسران دخترنما برایتان عادی شده اند و منتظر اتفاقات و رونمایی از هنر های جدید پسران برای خودنمایی هستید .

آرایش پسران ایرانی

پسر ایرانی

پسران دهه شصت مقابل این تغییر مد ها و پیدایش موجودات نسل جدید که به هرشکل حتی با پوشیدن لباس های دختران قصد خودنمایی دارند مقاومت خوبی از خود نشان دادند و الحق والانصاف تعداد کمی از پسران نسل شصت خود را به آماج تغییرات و خودنمایی نسل های بعد خود دادند .

شاید عدم حمایت پسران دهه شصت از آرایش و تیپ نسل های بعد خود این بود که تیپ های ساده و غیرت پسران بیشتر برای دختران جذابیت داشته و پسران دخترنما که از هر ترفندی برای خودنمایی و آرایش استفاده کردند تا خود را در دل دختران جا کنند بیشتر مورد تمسخر قرار گرفتند و فقط با به دنبال دختران هم صنف و هم شکل خود افتادن و التماس برای ذره ای توجه و زیر پا گذاشتن غرور و سر به زیر انداختن موقع پرت شدن شماره تلفن که در کیف دختران به زور جای میدادند و شنیدن حرف های رکیک و فحش های گوش نواز به ذره ای از خواسته های خود رسیدند و برای جبران غرور از دست رفته شان کمر بر نابودی دختر اعتماد کرده به آنها بستند و پس از مدتی لذت بردن از جنس مخالف وی را همانند یک تفاله به دور انداختند .

آرایش پسران ایرانی

پسر ایرانی

البته از حق نمیتوان گذشت . میان دختران شنیده میشود که پسران آرایش کرده و دخترنما به درد دوستی میخورند و پسران باحیا و با غیرت به درد ازدواج میخورند اینگونه هم در دوران دوستی میتوان پز زیبایی پسر را داد و پس از ازدواج از رهایی شوهر از دست دخترانی چون خودش که به دنبال پسران زیبا برای دوستی بود با خیالی تخت به زندگی میپردازد .

دانشگاه در هر جای دنیا مکانیست برای تحصیل علم و یادگیری فن برای خدمت فرزندان سرزمین به کشورشان که متاسفانه این روزها در ایران چیزی جز این دیده میشود .

جالبست با کمی صحبت در دانشگاه با پسران و دختران دانشجو به چیزهایی میرسیم که نشان میدهد که چرا پس از دوران دانشگاه اکثر جوانان ما به رشته تحصیلی خود علاقه ندارند . پسران و دختران دانشجوی ایرانی که نه برای تحصیل علم و یادگیری فن رشته خود بلکه فقط برای حضور در جو دانشگاه و رابطه با جنس مخالف به دانشگاه می آیند و با نهایت تلاش خود برای لذت بردن از دوران دانشجویی فقط با زدن مخ جنس مخالف دانشگاه را با نمره های ضعیف و بدون دانش فنی رشته خود به اتمام میرسانند و به جمع بیکاران جامعه ایران میپیوندند و انتظار دارند که از آسمان و زمین برایشان مهیا شود و آنها در نهایت عشق و حال زندگی کنند و همانند مردم کشورهای بزرگ و جهان اول دنیا با آنها برخورد گردد .

اینجا چند سوال پیش می آید :

 • چرا این انقلاب فرهنگی در پوشش و آرایش پیش آمد ؟
 • چرا دختران ایرانی حجب و حیا و وقار را به پشیزی فروختند ؟
 • چرا پسران ایرانی غرور و غیرت را به پشیزی فروختند ؟
 • چرا خانواده های ایرانی مقابل این تغییرات سکوت کردند ؟
 • چرا دانشگاه برای پسران و دختران ایرانی به مکانی برای کسب لذت تبدیل شد ؟
 • دختر ایرانی از بدن نمایی و جلب توجه به دنبال چیست ؟
 • پسر ایرانی از آرایش های زنانه و گردن خم کردن برای دادن یک شماره به دنبال چیست ؟
 • آیا واقعا نیاز به این تغییرات در جامعه بود ؟
 • آیا تغییرات در پوشش و آرایش باعث پیشرفت کشور ایران شد ؟
 • آیا تعریف آزادی ، خود را در اختیار دیگران قرار دادن است ؟
 • آیا دختر ایرانی از اینکه پسران وی را همانند یک عروسک میبینند لذت میبرد ؟
 • آیا پسر ایرانی از اینکه سر خم کند و فحش بخورد و همانند یک سگ به دنبال دختران بیفتد و سنگ بخورد تا فرار کند لذت میبرد ؟
 • آیا بدن نمایی دختران اعتماد به نفس برای آنها می آورد ؟
 • آیا آرایش پسران اعتماد به نفس برای آنها می آورد ؟
 • آیا تعداد دوست دختر یا دوست پسر بر اعتماد به نفس و قدرت فرد تاثیر میگذارد ؟
 • آیا عدم پیشرفت ایران به پوشش و آرایش پسران و دختران ایران مربوط است ؟
 • آیا پیشرفت کشورهای جهان اول بخاطر برهنگی زنان بوده است ؟

نظر شما چیست ؟

5 دیدگاه

 1. مسوولان کاری کنند؟!؟! وضعیت جوانان بخاطر کاراییه که مسوولان تا حالا کردن. بیشتر از این لازم نیست!

 2. این موضوع به فضای سیاسی این کشور هم بر می گردد. کسانی روی کارآمده اند که به ترویج بی حیایی و این رفتار های ضد ارزش ها دامن می زنند! متاسفانه مسئولانی که بایدراهکار ارائه دهند و موثر واقع بشند انگار بدشون نمیاد در خیابان های ایران چنین دختر و پسر هایی رژه بروند… به شدت نگرانم چون احساس می کنم در آینده ایران مثل کشور ترکیه ملغمه ای بشه از افراد محجب و غیر محجب و هر کی هر جور بخواد بپوشه و بگرده!!!

 3. با سلام و احترام
  بله منظور بنده هم همین بود و با شما موافقم.

 4. با سلام و احترام
  مطالب خیلی مفیدی رو قرار دادین امیدوارم روزی رو شاهد باشیم که طرز فکر بعضی از مردم تغییر کند و مسئولین فکری کنند.باتشکر

  • با سلام و احترام
   درسته مسئولین کم توجهی میکنند و آنطور که باید و شاید قوانین رو سخت گیرانه انجام نمیدن اما خانواده ها نیز در ایران به شدت کوتاهی میکنند و متاسفانه دیده میشه که خانواده ها با این ایده که میخوان فرزندانشون آزاداندیش و با اعتماد به نفس بار بیان و سرخورده نشن برخورد های لازم و درستی رو با فرزندانشون انجام نمیدن و بعضا خود خانواده ها فرزندانشون رو به فساد میکشونند و از جامعه انتظار جلوگیری دارند .
   در این مسائل هم جامعه و هم خانواده بسیار مقصرند و آینده تک تک این پسران و دختران از کوتاهی هم جامعه و هم خانواده شکل گرفته .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*