خانه » پزشکی سلامت » سالم ترین کشورهای دنیا 10 کشور با بیشترین سلامت مردم در 2018

سالم ترین کشورهای دنیا 10 کشور با بیشترین سلامت مردم در 2018

سالم ترین کشورهای دنیا 10 کشور با بیشترین سلامت مردم در 2018 معرفی سالم ترین کشورهای دنیا شامل 10 کشور با آمار بالای سلامت مردم در سال 2018 .

سالانه مجمع جهانی اقتصاد آماری از بهترین کشورها از لحاظ وضعیت اقتصادی میدهد که طبق فاکتورهایی انتخاب میگردد .

وضعیت سلامت کشور یکی از فاکتورهایی است که در آمار سالانه مجمع جهانی اقتصاد مورد بررسی قرار گرفته و سالم ترین کشورهای دنیا اعلام میگردد .

سالم ترین کشورهای دنیا در سال 2018 همانند سال های پیش اعلام شد که در این آمار کشور سنگاپور با بیشترین سلامت مردم در رتبه اول قرار گرفت .

سالم ترین کشورهای دنیا در 2018

بر اساس گزارش سال 2018 که روز گذشته (سه شنبه) منتشر شد، از میان 140 کشور جهان، کشورهای سنگاپور، هنگ کنگ، ژاپن و اسپانیا در رتبه های نخست قرار گرفته اند.

در زیر فهرستی از سالم‌ترین کشورهای جهان گردآوری شده است:

سنگاپور: این کشور رتبه بالایی را در فهرست سالمترین ها از آن خود کرده است و امید به زندگی در این کشور 73.6 سال است.

اسپانیا: این کشور 10 درصد از تولید ناخالص داخلی اش را صرف خدمات بهداشتی می کند. سطح امید به زندگی در اسپانیا 72.6 سال است.

هنگ کنگ: این کشور که فقط 7.3 میلیون نفر جمعیت دارد، در رتبه بالایی قرار گرفته است. اما در این گزارش رقم دقیقی از سطح امید به زندگی در هنگ کنگ منتشر نشده است. در سال گذشته میلادی هنگ کنگ بالاترین سطح امید به زندگی را داشت. (زنان 87.32 سال و مردان 81.24 سال)

ژاپن: این کشور هم رتبه بالایی را از آن خود کرده است. سطح امید به زندگی در ژاپن 73.2 سال است.

سوئیس: این کشور از پوشش سلامت همگانی برخوردار است. سطح امید به زندگی در سوئیس 71.9 سال است.

ایتالیا: بسیاری از ایتالیایی ها به لطف سیاست های بهداشتی کشور از کیفیت زندگی بالایی برخوردار هستند. سطح امید به زندگی در ایتالیا 71.8 سال است.

فرانسه: این کشور هم به سبب خدمات بهداشتی اش شهره عام و خاص است. فرانسه در سال گذشته میلادی در رتبه یازدهم قرار گرفته بود و امسال 4 پله صعود کرده است. میزان امید به زندگی در فرانسه 71.7 سال است.

استرالیا: این کشور از سال گذشته تاکنون یک پله از نظر بهبود خدمات بهداشتی صعود کرده است. میزان امید به زندگی در استرالیا 71.5 سال است.

نروژ: در نروژ افراد زیر 16 سال هیچ هزینه ای برای خدمات بهداشتی نمی پردازند. این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان به ازای هر نفر هزینه های مراقبتهای بهداشتی پرداخت می کند. سطح امید به زندگی در نروژ 71.5 سال است.

ایسلند: این کشور هم از پوشش سلامت همگانی برخوردار است و افراد بسیاری معدودی در آن از بیمه های خصوصی استفاده می کنند. سطح امید به زندگی در ایسلند 71.5 سال است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*