خانه » فرهنگ و هنر » ساخت فیلم زندگی پروین اعتصامی

ساخت فیلم زندگی پروین اعتصامی

ساخت فیلم زندگی پروین اعتصامی به گزارش اولی ها: بر اساس خبرهای منتشر شده فیلم زندگینامه پروین اعتصامی شاعره نامدار معاصر ایران با نام موقت پروین در دست ساخت است و نویسنده این فیلم نغمه ثمینی خواهد بود.

ساخت فیلم زندگی پروین اعتصامی

ساخت فیلم زندگی پروین اعتصامی

فیلم سینمایی پروین به نویسندگی نغمه ثمینی، زندگینامه پروین اعتصامی را به تصویر خواهد کشید. پروین البته نام موقت این فیلم است. این فیلم قرار است روایت جدیدی از زندگی پروین اعتصامی را به نمایش بگذارد؛ روایتی که با دیدگاه های رسمی، رایج و به اصطلاح مدرسه ای تفاوت دارد.

نغمه ثمینی، نمایشنامه نویس نام آشنای ایرانی معتقد است که پروین اعتصامی شاعری است که زیر سایه خوانش های رسمی گم شده است و شاید آنچه که بیشتر از اشعار پروین اهمیت داشته باشد، نحوه زندگی او است. به عقیده او پروین اعتصامی زنی است که با جسارت پای شعر ایستاد و راه را برای آیندگان گشود. این پروژه به سفارش و مدیریت شهنام شهباززاده در دست ساخت است و به تازگی نیز توافق اولیه برای ساخت فیلم پروین، با یکی از کارگردانان مطرح سینمای ایران انجام شده است.

درباره پروین اعتصامی:

رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ خورشیدی در شهر تبریز به دنیا آمد. پدرش یوسف اعتصامی آشتیانی (اعتصام الملک) از رجال نامی و نویسندگان و مترجمان مشهور اواخر دورهٔ قاجار بود.

در کودکی با خانواده به تهران آمد. پایان‌نامهٔ تحصیلی خود را از مدرسهٔ آمریکایی تهران گرفت و در همانجا شروع به تدریس کرد. پیوند زناشویی وی با پسر عمویش بیش از دو و نیم ماه دوام نداشت.

وی پس از جدایی از همسر، مدتی کتابدار کتابخانهٔ دانشسرای عالی بود. دیوان اشعار وی بالغ بر ۲۵۰۰ بیت است. وی در فروردین ۱۳۲۰ شمسی به علت ابتلا به حصبه درگذشت و در قم به خاک سپرده شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*