ساخت آجر با ادرار انسان مفید برای محیط زیست + عکس آجر ادراری

ساخت آجر با ادرار انسان مفید برای محیط زیست محققان آفریقایی روشی برای ساخت آجر با ادرار انسان کشف کردند که برای حفط محیط زیست بسیار مفید است .

برخی از اخبار ها در مورد کشف ها و اختراع ها واقعا عجیب و شگفت انگیز است که با چیزی که اصلا فکرش را هم نمیکردیم مفید باشد کار مهمی بتوان انجام داد .

آجر که در بسیاری از خانه ها به کار رفته و همه ما حتما آن را در زندگی خود دیده ایم به طور معمول با آتش کوره و فعالیت هایی در حرارت بالا ساخته میشود .

ساخت آجر با ادرار انسان روشی است که جدیدا محققان آفریقایی به آن دست پیدا کرده اند که نسبت به ساخت آجر به شیوه کوره ای بسیار در حفظ محیط زیست مفیدتر است .

ساخت آجر با ادرار انسان

محققان دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی توانستند برای اولین بار با استفاده از ادرار انسان ، آجر بسازند.

به گزارش اولی ها دانشجویان مهندسی این دانشگاه با نظارت استادان خود بعد از بارها آزمایش و خطا توانستند با ترکیب ادرار انسان با شن و باکتری، آجری را بسازند که در دمای معمولی اتاق سخت و محکم می‌شود. ساخت یک آجر به این شیوه، با توجه به میزان سختی مورد نیاز بین چهار تا شش روز طول می کشد.

ساختن آجر به شیوه معمول نیازمند دمای بالا در کوره های آجرپزی و در نتیجه تولید میزان بالایی از دی اکسید کربن است که به محیط زیست آسیب می‌زند.

البته گروه محققان اعتراف می‌کند که فرآیند تولید ساخت آجر از ادرار، با این که برای محیط زیست بسیار مفید است اما با مقدار زیادی بوی نامطبوع همراه است.

منطبق با کلید واژه: مطالب متفرقه