خانه » اخبار » زن 21 ساله ایتالیایی خون عرق می کند

زن 21 ساله ایتالیایی خون عرق می کند

زن 21 ساله ایتالیایی خون عرق می کند

یک زن جوان ایتالیایی به بیماری نادر ترشح خون به جای عرق مبتلاست که حتی پزشکان از درمان آن عاجزند.

به نقل از ایندیپندنت، یک زن 21 ساله اهل ایتالیا حدود سه سال است که با یک بیماری بسیار نادر مواجه است که به جای عرق، خون از چهره و دستانش جاری می شود. این زن جوان پس از ناامید شدن از پزشکان ایتالیایی، به کانادا سفر کرد تا شاید این پزشکان بتوانند بیماری وی را درمان کنند. جالب است که این زن چه در هنگام خواب و چه در حال انجام فعالیت جسمانی به جای عرق کردن، ترشحات خونی دارد.

این ترشحات حتی در زمانی که او تحت تأثیر استرس قرار می گیرد بیشتر هم می شود و بین 1 تا 5 دقیقه ادامه می یابد. این زن که به مدت 3 سال است با این بیماری نادر دست و پنجه نرم می کند، از نظر اجتماعی منزوی و افسرده شده است.

پزشکان پس از انجام چندین آزمایش مختلف متوجه شدند که خون در بدن وی به صورت عادی در جریان است و او فقط با یک نوع بیماری به نام «هماتیدروسیس» مواجه است. یعنی نوعی حالت بسیار نادر که در مواقع اضطراب و فشار عصبی، شخص به جای تعریق معمولی، ترشحات خونی روی پوستی که آسیب ندیده است، دارد. پزشکان سعی کردند ترشحات وی را با دارو کاهش دهند؛ اما نتوانستند این ترشحات را به کلی متوقف کنند.

زن 21 ساله ایتالیایی خون عرق می کندبه گفته پزشکان، از هر 10 میلیون نفر در جهان یک نفر به این بیماری مبتلا می شود. با وجود اینکه اطلاعات زیادی در خصوص بیماری «هماتیدروسیس» و درمان آن در دست نیست، به نظر می رسد با افزایش اضطراب در فرد، رگ های خونی نزدیک غدد تعریق پاره می شوند و این ترشحات به روی پوست نفوذ می کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*