خانه » پزشکی سلامت » زردچوبه با این داروها؟ هرگز!!!

زردچوبه با این داروها؟ هرگز!!!

زردچوبه با این داروها؟ هرگز!!! از خود می پرسید ، چرا ؟؟ زیرا زردچوبه، این طلای کهربایی فواید بسیار زیادی برای بدن ما دارد ، اما از طرفی همراهی آن با برخی داروها موجب ضرر رسیدن به بدن ما خواهد شد.
این روزها زردچوبه در غذای ما ایرانیان به وفور استفاده می شود زیرا یکی از شایع ترین چاشنی هایی است که ما در غذاها استفاده می کینیم.

%d8%b2%d8%b1%d8%af%da%86%d9%88%d8%a8%d9%87ic

دیر زمانی از کشف فواید بسیار زردچوبه در پیشگیری از بیماریها ، نمی گذرد و به همین دلیل بیش از پیش از آن استفاده می شود. اما هر چیزی باید به اندازه مصرف شود و نه بیشتر.

برخی بی آنکه بدانند زرد چوبه را بطور تصادفی با برخی داروها مصرف میکنند، غافل از آنکه از آینده ی آن اطلاعی داشته باشند. زیرا مصرف این 2 با هم عوارض شدیدی را به همراه دارد.
زردچوبه حاوی «کرکومین» است که خاصیت ضد التهاب، ضد سرطان، و . . . دارد. مصرف زردچوبه با داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین، وارفارین و . . . در بدن واکنش شدیدی نشان می دهد.
مصرف زردچوبه با داروهای کاهنده قند خون ، اثر دارو را چند برابر میکند و فرد را با خطر افت قند خون روبه رو می کند. علائمی همچون لرزش ، سیاهی رفتن چشم و . . . را به دنبال دارد.

واکنش های آلرژیک هم ، خطر دیگر استفاده از زردچوبه باشد، مانند تنگی نفس، خارش و کهیر و . . .
در کسانی که بطور معمولی اسید معده زیادی دارند توصیه می شود که زردچوبه کمتر بخورند زیرا موجب افزایش اسید معده می شود و این افزایش زیاد برای این افراد مضر بوده و حتی به زخم معده هم دچار می شوند.
داروهای دیگر که اگر با زردچوبه همراه باشند خطر آفرین هستند عبارتند از:
تاگامت ، اومپرازول ، زنتک ، پپسید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*