خانه » پزشکی سلامت » رژیم خیار، رژیم بازیگران و خواننده های مشهور!

رژیم خیار، رژیم بازیگران و خواننده های مشهور!

رژیم خیار، رژیم بازیگران و خواننده های مشهور!

اگر واقعاً می‌خواهید اندامی خوش‌فرم و موزون مثل بازیگران و خواننده‌های مشهور داشته باشید، از رژیم خیار غافل نشوید!

رژیم خیار از آن رژیم‌های پرطرفداری است که معمولاً افراد مشهور و سلبریتی‌ها می‌گیرند. در این رژیم هیچ چیز خورده نمی‌شود جز سالاد خیار!

از آنجا که خیار کالری خیلی کمی دارد پیروی از این رژیم می‌تواند منجر به کاهش سریع وزن شود؛ حتی اگر آن را با سس مایونز یا خامه ترش ترکیب کنید. اما این را بدانید که رژیم خیار قرار نیست یک برنامه غذایی طولانی‌مدت باشد و دلیل آن هم کاملاً موجه است: با رژیم خیار کالرهای کافی برای کسب انرژی نخواهید داشت و به دلیل کمبود مواد مغذی در این ماده غذایی نمی‌توان به مدت زیادی سلامت خود را با این رژیم حفظ کرد.

اصول رژیم خیار

رژیم خیار افراد مشهوری مانند بازیگران، خوانندگان، هنرمندان و غیره بدین روش است که باید به مدت یک هفته سه بار در روز سالاد خیار بخورید. این سالاد از سه عدد خیار و ۲ قاشق غذاخوری سس مایونز یا خامه ترش به همراه کمی شوید، جعفری یا ریحان تشکیل شده است. اگر در فضای اینترنت هم جست‌وجو کنید، رژیم‌های متنوع دیگری تحت عنوان رژیم خیار پیدا خواهید کرد. در برخی از این رژیم‌ها به شما اجازه داده می‌شود تا آنجا که جا دارید خیار بخورید تا بتوانید این رژیم کم کالری را تحمل کنید. برخی از آنها هم به همراه هر وعده غذا صرف می‌شوند. از آنجا که رژیم خیار سلبریتی‌ها یک برنامه غذایی خاص است، ارزش غذایی مواد مغذی در این رژیم باید به دقت محاسبه شود.

نگرانی از دریافت کالری کم!

اگر روزانه ۳ عدد خیار با چاشنی خامه ترش بخورید، ۵۴۳ کالری دریافت خواهید کرد. اگر هم مرتباً سس مایونز با آن ترکیب کنید در نهایت ۹۶۹ کالری در روز کسب می‌کنید. خوردن ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ کالری در روز کم در نظر گرفته می‌شود. رژیمی که کالری خیلی کمی دارد و بیش از ۸۰۰ کالری نیست نیاز به نظارت دقیق متخصص تغذیه و کارشناس سلامت دارد. عوارض جانبی رژیمی که خیلی کم‌کالری است شامل خستگی، یبوست، حالت تهوع، اسهال و ایجاد سنگ صفراوی می‌شود. یکی دیگر از عوارض جانبی چنین رژیم‌هایی بازگشت دوباره وزن آنهایی است که رژیم کم‌کالری می‌گیرند و مدتی بعد به شیوه خوردن طبیعی خود بازمی‌گردند.

مواد مغذی سالاد خیار

وقتی ارزش غذایی روزانه بر حسب ۲ هزار کالری در رژیم هر روز برآورد می‌شود، یک خیار کمتر از ۱۰ درصد از بیشترین مواد مغذی را دارد. از آنجا که در این سالاد از ۳ عدد خیار استفاده می‌شود، ۱۲ درصد از ارزش غذایی روزانه را زینک (روی) و حداقل ۱۵ درصد از آن را کلسیم، آهن، ویتامین ب۶ و فولات تشکیل می‌دهد. همچنین، ۳۰ درصد از ارزش غذایی روزانه برای منیزیم و پتاسیم و باقیمانده ۱۰۰ درصد برای ویتامین K (کا) صرف می‌شود. این سالاد ۱۲ درصد از ارزش غذایی روزانه را به پروتئین و ۱۸ درصد از آن را به فیبر اختصاص می‌دهد. خامه ترش پرچرب ۵ گرم چربی به هر وعده سالاد اضافه می‌کند و سس مایونز ۲۱ گرم چربی. این سالاد یکی از منابع غذایی خوب از نظر مواد مغذی است اما اگر شما رژیم غذایی خود را محدود به سالادی می‌کنید که حاوی ۳ خیار است ممکن است همه مواد غذایی مورد نیاز بدنتان تأمین نشود.

کاهش وزن با خیار

خیار شما را در تلاش‌های کاهش وزنتان تنها نمی‌گذارد و به شما کمک می‌کند وزن سالمی داشته باشید زیرا کالری خیلی کمی دارد. اما فقط این نیست! ۹۵ درصد از خیار را آب تشکیل می‌دهد که حجمش را بدون افزودن کالری زیاد می‌کند. در واقع حجمی است که بیشترش از آب تشکیل شده است. هر چه بیشتر خیار بخورید، بیشتر احساس سیری می‌کنید و بیشتر به اهداف کاهش وزن خود نزدیک می‌شوید و در مسیر رژیم خود باقی می‌مانید. با همین هدف می‌توانید به برنامه کاهش وزن یک هفته‌ای خود با کمک رژیم خیار بچسبید و حتی اگر خیلی سفت و سخت هم رژیم خیار را دنبال نکنید و گاهی اوقات ناپرهیزی کنید، باز هم کاهش وزن خواهید داشت. در این رژیم می‌توانید از یک وعده غذای کم‌سدیم با هر نوع ماده غذایی نیز در کنار سالادتان استفاده کنید تا هم مواد مغذی بدنتان تأمین شود و هم غذا برایتان راضی‌کننده‌تر و دلچسب‌تر باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*