آرایش صورت آرایش مو سلامت پوست سلامت مو
آموزش انواع غذاها آموزش شیرینی پزی غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار بین المللی اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاست خارجی اخبار سیاسی اخبار علمی و آموزشی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تصاویر خبری تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی هنر در خانه
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
اخبار مد و ستاره ها مد و مدگرایی
روانشناسی زناشویی روانشناسی کودکان مشاوره خانواده
بارداری و زایمان دانستنی های جنسی دانستنی های قبل از ازدواج
تصاویر جذاب و دیدنی دنیای بازیگران
اخبار پزشکی بهداشت بانوان بیماری ها و راه درمان پیشگیری بهتر از درمان تغذیه سالم داروهای گیاهی و طب سنتی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی گزارش های علمی گیاهان ، حیوانات و آکواریوم
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دنیای بازیگران سریال شعر و ترانه فیلم هنر و هنرمند
بچه های سالم تعلیم و تربیت خلاقیت در کودکان رفتار از کودکی تا نوجوانی روانشناسی کودکان
احکام دینی اصول و فروع دین اعمال مستحبی داروخانه معنوی
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

روانشناسی و روان درمانی کودک چگونه است

روانشناسی و روان درمانی کودک چگونه استReviewed by اولی ها on Jul 22Rating: 4.5روانشناسی و روان درمانی کودک چگونه استباشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه روانشناسی کودکان مطالبی را درباره  روان درمانی کودکان در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

روان درمانی کودکان

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه روانشناسی کودکان مطالبی را درباره  روان درمانی کودکان در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

روان درمانی کودکان – تربیت کودک و نوجوان به روش امروزی 

امروزه تربیت یک کودک به روشی سالم امری لذت بخش و پیچیده است که نیاز به اطلاعات ، مهارت ها و توانایی های زیادی دارد . معمولا برای اکثر والدین انتخاب عکس العمل مناسب به هر رفتار فرزندشان و پاسخ دهی درست به تمام سوالات کودک و نوجوان آن ها می تواند سخت باشد . این مساله با افزایش سن و تغییر نیازها و رفتارهای کودکان در هر سن مسئولیت والدین را چند برابر می کند . زمانی که والدین برای مدیریت شرایط و نیاز خاصی در فرزندان خود راهکار مناسبی ندارند و با واکنش ها و تصمیماتی که شامل تنبیه های نادرست، تشویق های نابه جا و… می باشد، ممکن است مشکل را بیشتر کنند و اوضاع را برای خود و فرزند خود سخت تر کنند .

روان درمانی کودکان – مشورت گرفتن از افراد تحصیل کرده در این زمینه

مشورت گرفتن از فردی که رشته تحصیلی و حرفه او شناخت کودکان و نوجوانان الگو های رشدی ، رفتاری ، فکری و شناختی و روانشناختی کودکان و نوجوانان می باشد سهم بزرگی در کمک به تربیت فرزندان و حل مشکل ها و تعارضات بین والدین و فرزند آن ها دارد و می تواند از بروز مشکلات و اختلالات رفتاری و روانشناختی شدیدتر در آینده نیز جلوگیری نماید .

روان درمانی کودکان – تامین بهداشت روانی کودک و نوجوان

نیازی شدید به تامین بهداشت روانی کودکان احساس می شود و دلایل روشنی نیز برای تمرکز بر روان درمانی کودکان و نوجوانان وجود دارد . نیاز به خدمات روان درمانی ممکن است از حدود و نوع مسائلی که کودک دچار آن ها می شوند ، بیشتر شود . جمع آوری اطلاعات درباره حدود انواع نابهنجاری های کودکان و مسائل خاص آن ها ، همچنان بسیار سخت می باشد . در همین اواخر، ملاک های تشخیص داده شده و مورد توافق برای انواع اختلالات در دوران کودکی ، مطرح شده است و مورد بحث قرار گرفته اند . پس در مطالعات یک رشته ملاک های تشخیصی میزان نشده است و برچسب هایی مانند آشفتگی هیجانی یا ناسازگاری های بالینی مورد استفاده قرار می گیرد .

بیشتر بخوانید : دلیل ناخن جویدن کودکان چیست ؟

روان درمانی کودکان – وظایف کودکان

روان درمانی کودک یک تلاش تخصصی است که به وسیله آن درمانگر برای درمان کج رفتاری ها و اختلالات روانی ، تغییر یا توقف علائم بیماری روانی و در نهایت دگرگون سازی شخصیت کودک در جهت معیار های مطلوب فردی و اجتماعی اقدام می نماید . از روش روان درمانی به حل مشکلات کنشی شخص درمانجو می پردازد و به او در جهت رشد فکری و سلامت روانی کمک می کند .

روان درمانی کودکان – تمایز مشاوره کودک با روان درمانی کودک

درباره تفاوت مشاوره کودک با روان درمانی کودک صحبت های بسیاری شده است. همه نظریه پردازان مشاوره و روان درمانی دراین مورد توافق نظر دارند که مشاوره و روان درمانی کودک یک رابطه تخصصی یاورانه بین درمانجو و درمانگر می باشد که باعث حل مشکلات شخص درمانجو می شود  . عده دیگر از متخصصان ، بین روان درمانی کودک و مشاوره تفاوت هایی را قائل می شوند و روان درمانی را برای حل مشکلات حاد وایجاد تغییرات بنیادی در شخصیت تاثیر گذار می دانند و مشاوره را برای حل مشکلات سطحی پیشنهاد می کنند. عده دیگر از متخصصان نیز تفاوت چشمگیری بین مشاوره و روان درمانی قائل نمی شوند . در مجموع می توان نتیجه گرفت که تفاوت بین مشاوره و روان درمانی کودک بیشتر از آنکه کیفی باشد ، کمی است ؛ یعنی در مشاوره مسائل عاطفی حاد کمتر دیده می شود، نگرش مثبت تری نسبت به مراجع و نگرانی او وجود دارد و مدت درمان در آن کوتاه تر است.

روان درمانی کودکان – روان‌درمانی کودک برای درمان چه اختلالاتی موثر واقع می‌شود؟

مشکلاتی که در روان‌ درمانی کودک می‌ توان به درمان آنها پرداخت عبارت است از :

اضطراب، وسواس، اختلالات رفتاری، افسردگی. سایر مشکلات مانند تیک و توره را نمی‌توان با روان‌درمانی برطرف کرد . همچنین مشکلاتی مانند اوتیسم نیاز به دوره تخصصی رفتاردرمانی دارد. سایر مشکل های شایع در دوران کودکی و مشکلات والدگری نیز در کانون تمرکز روان‌ درمانی هستند. کودکانی که آسیب‌ دیده هستند یا دارای مشکلات سوگ و سایر کودکان نیز می‌توانند از روان‌درمانی استفاده نمایند .

بیشتر بخوانید : تقلید از عصر جدید جان یک کودک دوازده ساله را گرفت

 

مطالب مرتبط