راز جنگل جیغ در مشهد+تصاویر

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۶-۰۳
259 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

راز جنگل جیغ در مشهد اگر به تجربه ترس و هیجان علاقه دارید پیشنخاد میکنم که این مطلب را از دست ندهید. جنگل جیغ مشهد، یکی از مکان‌هاییست که با […]


راز جنگل جیغ در مشهد

اگر به تجربه ترس و هیجان علاقه دارید پیشنخاد میکنم که این مطلب را از دست ندهید. جنگل جیغ مشهد، یکی از مکان‌هاییست که با رفتن به آنجا می‌توانید تلفیقی از احساس آرامش، ترس، وحشت، هیجان و ماجراجویی را تجربه کنید. جنگل همانقدر که می‌تواند با طبیعت بکر و زیبایش روح را سیقل دهد، می‌تواند ترسناک هم باشد. اما چرا جنگل جیغ مشهد؟

راز جنگل جیغ در مشهد – جنگل جیغ مشهد

این حنگل در نزدیکی شهر مشهد قرار دارد و در روستای سربرج واقع شده است.جنگلی سرسبز و زیبا که شب ها از میان درختان سرسبزش سروصدای جیغ به گوش میرسد. در ابتدا گردشگران اهالی تصور میکردند که سرو صدا به خاطر این است که باد در میان درختان می وزد و این صدا تولید میشود به مرور در تابستان هم این صدا در مواقعی که بادی نمی وزید وجود داشت و تصور روستاییان را خراب کرد و رعب و وحشت را در دل مردم روستا انداخت.

به این ترتیب این صدا را به شیاطین و اجنه ای که صدایی شبیه به زنی که جیغ و ناله میکند نسبت دادند اما همه میدانیم که این داستان حقیقت ندارد و خرافاتی بیش نیست. برخی دبگر در این باورند که ملخ هایی انجا هستند که در موقع پروازشان صدایی تولید میکنند که مانند جیغ و ناله است اما طی تحقیقاتی که کارشناسان انجام دادند این نظریه هم اشتباه از اب درامد.

جالب است بدانید رودخانه ای که در نزدیکی انجا قرار دارد مدت ها خشک بوده است ولی همزمان با شروع شدتن این صداها رودخانه حیاتی دوباره میگیرد و اینگونه شد که با مراجعه‌ی اهالی روستای سربرج، بخشداری استان دست به کار شد و محققانی را برای کشف راز این جنگل وحشتناک به آنجا فرستاد. نتیجه این شد که جیغ‌های ترسناکی که با غروب آفتاب در جنگل به گوش می‌رسد، صوت ناشی از نوعی جیرجیرک است که محلیان آن را کز می‌نامند.حقیقت این است که با افزایش بارندگی این جیرجیرک‌ها به شاخه‌های درختان پناه می‌برند و کار به جایی می‌رسد که شاید بر روی هر درخت حدود سه هزار کز پیدا شود که همزمان جیغ می‌زنند!

راز جنگل جیغ در مشهد – مسیر رفتن به جنگل جیغ در مشهد

فاصله‌ی جنگل جیغ تا شهر مشهد ۴۵ دقیقه است. برای رفتن به این جنگل سحرآمیز باید به طرقبه و از آنجا به روستای سربرج بروید. اگر بخواهید از تهران به سمت جنگل جیغ حرکت کنید، باید ابتدا به مشهد بروید و پس از طی ۴۵ دقیقه به اوج هیجان خواهید رسید.

همچنین اگر نظر یا تجربه‌ای در مورد سفر به جنگل جیغ دارید، می‌توانید نظرات خود را از طریق بخش “ارسال دیدگاه” که در پایین همین صفحه قرار دارد، برای وبسایت اولی ها ارسال نمایید تا ما دیدگاه‌ شما را با سایر کاربران اولی ها به اشتراک بگذاریم.

 

 

نظرات

تاریخ: 21/11/1398
پاسخ

همچنین بخوانید

هم اکنون دیگران می خوانند

جزئیات فیلتر شدن تلگرام در ایران تا آخر فروردین ماه
زندگینامه شهید حججی به کتاب درسی اضافه می شود
سروه عبدالواحد اولین نامزد زن ریاست جمهوری کشور عراق + عکس
عکس یکتا ناصر و همسرش منوچهر هادی
عکس نوشته اربعین حسینی برای پروفایل 98
عکس های جدید آوا جوهرچی فرزند مرحوم حسن جوهرچی
اصول لباس پوشیدن که مردها باید رعایت کنند
واکنش بهنوش بختیاری به فوت حسن جوهرچی : حسن جوهرچی را دق دادند + عکس
علی هاشمی وزنه بردار کشورمان قهرمان جهان شد
عکس نیکی کریمی و مادرش در انگلیس