سلامت پوست
آموزش انواع غذاها غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
بارداری و زایمان
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دانلود آهنگ جدید سریال شعر و ترانه فیلم
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

دو و نیم میلیون نفر بیکار آخرین آمار بیکاری در ایران !!

دو و نیم میلیون نفر بیکار آخرین آمار بیکاری در ایران آمار رسمی مرکز آمار ایران از تعداد دو میلیون و پانصد هزار بیکار در ایران خبر داده است .

سال هاست که بر سر آمار بیکاری در ایران بحث و جدل های فراوانی وجود دارد و مسئولین همیشه با آمار جالب توجه خود از تعداد بیکاران کشور ایران همه را شگفت زده میکنند .

آمار بیکاری در ایران

آمار بیکاری در ایران

معاون اشتغال وزیر تعاون در آخرین آمار اعلام شده از بیکاری در ایران با اعلام تعداد دو و نیم میلیون نفر بیکار در حال حاضر باز هم باعث شگفتی مردم ایران شد .

معاون اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که آمارهای مرکز آمار ایران برای اعلام تعداد بیکاران و شاغلان کشور ملاک و معیار است،‌ گفت: طبق آخرین بررسی‌ها 2 میلیون و 500 هزار نفر بیکار در کشور داریم.

عیسی منصوری در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که آخرین آمار بیکاران کشور چه میزان است و اینکه چه مرجعی برای اعلام تعداد بیکاران و شاغلان برای وزارت کار رسمیت دارد،‌ اظهار داشت:‌ طبق آخرین آمار 2 میلیون و 500 هزار نفر بیکار در کشور وجود دارد و مرجع رسمی نیز آمارهای مرکز آمار ایران است.

وی در پاسخ به برخی انتقادات درباره بالا بودن نرخ بیکاری در کشور تصریح کرد: اگر کارشناسان در کشور مراجع و منابعی را برای اعلام تعداد بیکاران در کشور دارند، رسماً ارائه کنند تا روند آن از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد در حالی که آمارهای اعلامی از سوی برخی افراد تک‌جنبه‌ای است و پکیج کلی برای تحلیل آمار را نمی‌بینند.

منصوری با بیان اینکه آمارهای مرکز آمار همواره در سال‌های گذشته مرجع و معیار اعلام تعداد بیکاران و شاغلان بوده است،‌ گفت: اگر در این آمارها یک درصد اختلاف وجود داشته باشد نه مشکلی را حل می‌کند نه مشکلی به وجود خواهد آمد.

آمار رسمی معاون اشتغال وزارت تعاون از بیکاری

عیسی منصوری

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برآوردی از کاهش تعداد شاغلان در کشور و افزایش ریزش نیروی کار دارید یا خیر،‌گفت: در بخش صنعت و صنایع بزرگ، ظرفیت اشتغال کاهش پیدا کرده است، اما این موضوع به معنای این نیست که در کل کشور اشتغالی ایجاد نشد.

معاون اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه ظرفیت کشور برای هضم مسئله بیکاری از بین نرفته است، گفت: بخش قابل توجهی از اشتغال موجود به بخش‌های غیررسمی و خدمات مولد سرازیر شده است.

وی در خصوص سیاست‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت وزارت کار برای ایجاد اشتغال نیز گفت: وزارت کار به دنبال استفاده از ظرفیت‌های غیررسمی در بخش خدمات مولد و ایجاد فرصت برای کاهش میزان بیکاری است.

منصوری به آمار 4 ماهه سازمان تأمین اجتماعی از تعداد بیمه‌شدگان اشاره کرد و گفت: در این مدت 360 هزار بیمه‌شده جدید به طور ناخالص اضافه شده‌اند و آماری در خصوص تعداد ریزش بیمه‌شدگان هنوز به دست ما نرسیده است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره طرح تکاپو و حرکت به عنوان بسته‌های اشتغال‌زایی دولت گفت: سال گذشته 6 استان را برای اجرای این طرح‌های اشتغال‌زایی به طور عملیاتی آماده کردیم که این تعداد به 20 استان افزایش پیدا کرده است و این طرح همچنان ادامه خواهد داشت.