سلامت پوست
آموزش انواع غذاها غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
بارداری و زایمان
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دانلود آهنگ جدید سریال شعر و ترانه فیلم
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

ده دلیل برای این که خالکوبی نکنید

ده دلیل برای این که خالکوبی نکنیدReviewed by Admin on Jul 26Rating:

ده دلیل برای این که خالکوبی نکنید: هر فردی در زندگی خود، علایق منحصر به فردی دارد. خالکوبی هم می‌تواند یکی از این علایق باشد که این روزها بین بخشی از جوانان گسترش پیدا کرده. شاید بهتر باشد قبل از انجام خالکوبی، از آنچه در انتظارتان است باخبر شوید و با چشم باز تصمیم بگیرید. با ما همراه باشید.

خالکوبی یک هنر است که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد، حتی میان افراد مشهور در زمینه‌های مختلف نیز افراد بسیاری دیده می‌شوند که روی بدن خود خالکوبی کرده‌اند. شاید برخی از این خالکوبی‌ها از روی علاقه بوده و برخی از آن‌ها معنی بخصوصی داشته باشد، اما به هرحال دلایلی وجود دارد که توجه به آنها شاید باعث شود از خالکوبی صرفنظر کنیم.

در برخی شرایط فرد هیچ‌گاه نباید خالکوبی کند، یا حداقل برای مدت کوتاهی دست از آن نگه دارد. لیست زیر به ده دلیل عمده برای خالکوبی نکردن اشاره می‌کند:

1- هنوز به سن قانونی نرسیده باشید

اگر هنوز به سن مجاز نرسیده‌اید که مستقیماً توسط یک فرد حرفه‌ای خالکوبی کنید و پدر و مادر یا سرپرستتان هم اجازه نمی‌دهند خالکوبی کنید، در این صورت احتمالاً تنها گزینه‌ای که برایتان باقی می‌ماند این است که خودتان دست به کار شوید و خط و خش‌هایی ایجاد کنید. اما در این صورت با عفونت، بیماری‌ها و حتی مرگ مواجه خواهید شد. حال بماند که نهایتاً یک خالکوبی زشت باقی خواهد ماند.

2- به‌اندازه کافی پول ندارید

وقتی‌که خالکوبی مدنظرتان دو برابر پولتان قیمت دارد پس به دنبال چه هستید؟ اغلب مردم دنبال کسانی هستند که به قیمت ارزان‌تر تاتو کنند و نهایتاً هم بیشترشان از نتیجه حاصله راضی نیستند. وقتی صحبت از خالکوبی بدن است زیاد دنبال چانه‌زنی نباشید.

3- هنوز صددرصد تصمیم به خال‌کوبی نگرفته‌اید

اگر کاملاً از طرحی که می‌خواهید خالکوبی کنید مطمئن نیستید یا هر دو روز یک بار نظرتان نسبت به آن عوض می‌شود پس هنوز کاملاً آماده خالکوبی نیستید. این بهترین فرصت است تا به همه پشیمانی‌های بعد خالکوبی پایان بدهید.

4- اگر اصلاً به معنا و مفهوم سمبل‌ها و زبانی که می‌خواهید خالکوبی کنید آشنایی ندارید

سمبل‌ها شاید به نظر زیبا بیایند، ولی در عین حال می‌توانند سوژه خنده کسانی بشوند که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند و چون شما به‌درستی معنای آن‌ها را نمی‌دانید از سر ندانستن گرفتار می‌شوید. این‌طور مسائل اغلب اوقات اتفاق می‌افتد، پس اجازه ندهید که قربانی آن شوید.

5- درصورتی‌که شرطی را باخته و مجبور به انجام آن باشید

خالکوبی دائمی یک تصمیم بزرگ است و نباید به‌راحتی آن را انجام داد و قطعاً نباید در نتیجه اصرار دوستان باشد. هیچ شرطی نبندید که در صورت باختن در آن مجبور به خالکوبی شوید و هرگز به دیگران این اجازه را ندهید که به چیزی که دلتان نمی‌خواهد مجبورتان کنند. این بدن خودتان است، زندگی خودتان است و شما هستید که با آن زندگی می‌کنید و هرروز آن را خواهید دید.

6- فکر می‌کنید اگر زمانی ازش خوشتان نیامد می‌توانید پاکش کنید

زدن خالکوبی با این ذهنیت که هر وقت دوستش نداشتم می‌توانم پاکش کنم مثل این ماند که بگویید ازدواج می‌کنم ولی اگر نتوانستیم باهم کنار بیاییم از هم طلاق می‌گیریم. اگر فکر می‌کنید که برای مدت طولانی نمی‌توانید با خودتان حملش کنید اصلاً خالکوبی نکنید.

7- اسم کسی را می‌خواهید خالکوبی کنید که با او روابط عاطفی دارید

خالکوبی اسم معمولاً با ریسک همراه است، چرا که ممکن است زمانی برسد که روابطتان با آن شخص به اتمام برسد و با اینکه دیگر کنار هم نیستید، مجبور خواهید بود اسم آن فرد را مادام‌العمر همراهتان داشته باشید. اگر کاملاً مطمئن نیستید که روابطتان برای سالیان دراز مستحکم باقی بماند پس خالکوبی اسم ایده خوبی نخواهد بود.

8- اگر با مسائل درمانی مواجه هستید، خالکوبی می‌تواند در روند درمان شما مشکل ایجاد کند

با زدن خالکوبی، برخی مشکلات جسمانی در طول پروسه درمان بدل به یک مشکل جدی می‌شوند. دیابت، بیماری‌های قلبی و مشکل گردش خون تنها پاره‌ای از این مسائل هستند که یک خالکوبی ساده می‌تواند آن‌ها را به یک مشکل جدی تبدیل کند. خالکوبی می‌تواند مثل سمی باشد که به‌تدریج خون را نابود می‌کند یا با رنگ‌دانه‌های خون پیوند تشکیل می‌دهد و رنگ خون را عوض می‌کند.

9- وقتی‌که هوشیار نیستید

ازنظر قانونی هنگام زدن تتو یا خالکوبی باید کاملاً هوشیار باشید بدون اینکه تحت تأثیر الکل یا ماده مخدر باشید، ولی در کل به نفع شماست که برای انجام هر کاری هوشیار باشید. کسانی که تحت تأثیر الکل تتو می‌زنند تصمیمات احمقانه‌ای می‌گیرند و طرح‌های بسیار شلوغی را انتخاب می‌کنند که کاملاً برای سلامتی ضرر دارد.

10- خانه، مهمانی‌ها، فضای باز؛ همه این‌ها محیط‌های ناسالم و خطرناک برای زدن تاتو هستند

زدن خالکوبی در حین مهمانی یا یک دورهمی ضیافتی شاید به نظر مهیج بیاید، ولی درواقع مقدمه‌ای بر دردسرهای بعدی خواهد بود. شما خالکوبی‌زن را نمی‌شناسید و نمی‌دانید که کارش در چه حد است، اصلاً نمی‌دانید که تجهیزاتی که استفاده می‌کند بهداشتی هستند یا نه. این مدل خالکوبی‌زن‌ها یک شبه و موقتاً پیدا می‌شوند و هیچ‌گونه مسئولیتی هم در قبال مشتری ندارند و معلوم نیست در آینده، بعد یک مدت کارشان به درد می‌خورد یا نه. پس بهتر است به کسی مراجعه کنید که می‌شناسیدش و به او اعتماد دارید.