دنیس موکوگی و نادیه مراد برندگان جایزه صلح نوبل سال 2018 + عکس

دنیس موکوگی و نادیه مراد برندگان جایزه صلح نوبل سال 2018 دنیس موکوگی پزشک حامی زنان قربانی خشونت های جنسی و نادیه مراد فعال اقلیت عراق برنده جایزه صلح نوبل در سال 2018 شدند .

جایزه صلح نوبل که هر ساله با اهدای آن به افراد مختلف جنجال بسیاری به پا میشد امسال در سال 2018 به دو نفر اهدا شد .

جایزه صلح نوبل 2018 به دنیس موکوگی از جمهوری دموکراتیک کنگو و نادیه مراد 25 ساله از عراق اهدا شد .

دنیس موکوگی پزشک اهل کنگو که حامی زنان قربانی خشونت های جنسی بوده و نادیه مراد که فعال اقلیت عراق بوده در سال 2018 برندگان جایزه صلح نوبل معرفی شدند .

دنیس موکوگی و نادیه مراد

جایزه صلح نوبل یکی از ۵ جازیه نوبل می باشد. این جایزه توسط آلفرد نوبل که یک مخترع و صنعتگر سوئدی بود اختراع شده است . آلفرد نوبل گفته است که به کسی داده شود که بهترین یا بیشترین کوشش را در راه برادری ملل، انحلال یا کاهش ارتش‌ها یا تشکیل و ترغیب کنفرانس‌های صلح کرده باشد .

جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۸ به دنیس موکویگی از جمهوری دموکراتیک کنگو و نادیه مراد، از فعالان اقلیت عراق تعلق گرفت.

دنیس موکوگی، پزشک اهل کنگو که بارها به دلیل تلاش برای کمک به زنان قربانی خشونت های جنسی در مجامع جهانی مورد تحسین و تقدیر قرار گرفته بود جایزه ارزشمند صلح نوبل سال جاری میلادی را نیز از آن خود کرد.

وی پیشتر در سال ۲۰۱۴ نیز مفتخر به دریافت جایز حقوق بشری ساخاروف از پارلمان اروپا و نیز جایزه اولاف پالمه شده بود.

نادیه مراد، زن بیست و پنج ساله اقلیت عراق دیگر برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۸ است. او به دلیل مبارزات و افشاگری های تحسین برانگیزی که پرده از جنایات افراطگرایان گروه موسوم به داعش بر ضد همکیشانش برداشت، مفتخر به دریافت این جایزه شده است.

منطبق با کلید واژه: اخبار جامعه