خانه » پزشکی سلامت » روانشناسی » دلیل ناخن جویدن کودکان چیست ؟

دلیل ناخن جویدن کودکان چیست ؟

دلیل ناخن جویدن کودکان چیست ؟Reviewed by اولی ها on Jul 16Rating: 4.5دلیل ناخن جویدن کودکان چیست ؟باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه رونشناسی کودکان مطالبی را درباره ناخن جویدن کودکان در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

ناخن جویدن کودکان

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه رونشناسی کودکان مطالبی را درباره ناخن جویدن کودکان در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

ناخن جویدن کودکان – دلیل مشکل ناخن جویدن کودکان چیست ؟

ناخن جویدن کودکان نشانه عصبی بودن آن ها است ، این عارضه در کودکانی که بسیار نگران می باشند ، بیشتر دیده می شود و در اعضای مختلف یک خانواده وجود خواهد داشت . این نوع کودکان وقتی عصبی یا استرسی می شوند ، مثلا موقعی که منتظر هستند که او را به مدرسه ببرند و یا فیلم بسیار هیجان انگیز و ترسناکی را تماشا می کند ، شروع به ناخن جویدن می کند . ناخن جویدن کودکان شاد و موفق لزوما نشانه جدی ای در آن ها نیست ، ولی باید در این مورد تحقیق کنید .

بیشتر بخوانید : آموزش رقص در مهد کودک ایران ممنوع است

ناخن جویدن کودکان

ناخن جویدن کودکان – مقابله با ناخن جویدن کودکان

نق زدن یا تنبیه کردن ، اغلب بیشتر از نیم دقیقه جلوی ناخن جویدن کودکان را نمی گیرد ، چون کودک متوجه نمی شود که دارد این کار را می کند و این برخورد ها اضطراب او را بیشتر می کند . کودک داروی تلخ روی ناخن ها را به عنوان تنبیه تلقی می کند و احساس نگرانی واضطراب بیشتری می کند و عادت او نیز طولانی تر می شود . بهترین کار این است که ببینیم چه عواملی بر کودک فشار می آورد و سعی کنیم آن را برطرف کنیم. آیا دائما از او ایراد می گیرید یا به او اخطار می دهید ویا سرزنشش می کنید ؟ آیا در مورد درس های او زیاد از او توقع دارید ؟ درباره رابطه او با محیط مدرسه با معلمش صحبت کنید .

اگر برنامه های رادیویی و تلویزیونی و فیلم های مهیج سینمایی او را بیش از حد هیجانی می کنند ، نگذارید آنها را ببیند یا بشنود . اگر کودک در زمینه های دیگر مشکل ندارد و از سازگاری بالایی برخوردار می باشد . ناخن جویدن کودکان زیاد مهم نیست ، ولی اگر مجموعه ای از رفتار های نگران کننده از او دیده اید ،حتما با روان پزشک یا مددکار مشاوره کنید . به جای ناخن جویدن سعی کنید علت ان را که نگرانی و هیجان است از بین ببرید . کسانی که ناخن جویدن برای آن ها عادتی جدای از عادت اضطرابی دیگر است ، زمانی که ببینند همکلاسی ها و دوستانشان این کار را زشت می دانند ، به مقدار کافی انگیزه پیدا می کند که عادت بد خودش را کنار بگذارد .

در اغلب دخترها لاک زدن هم به آن ها کمک می کند . کودکانی که به اندازه کافی بزرگ شده اند که داروی تلخ روی انگشتان را به عنوان تنبیه ندانند ، آن را سودمند می پندارند . همچنین غر زدن پدر و مادر نتیجه عکس دارد . ناخن جویدن کار جالبی نیست ، ولی دنیا که تمام نشده است .اغلب بچه ها اگر آزارشان ندهید دست از این عادت بر می دارند . زیاد روی این عادت کوچک که به رابطه شما و فرزند شما آسیب می زند تکیه نکنید و به جنبه دیگری از شخصیت کودک بپردازید . ناخن جویدن کودکان به دلایل مختلف اتفاق می افتد .شاید اصلی ترین ان ترس یا اضطراب است . این عادت بد را هر چه سریع تر باید از بین ببرید .چون وقتی کودک بزرگتر می شود ترک عادت او  نیز به مراتب سخت تر می شود و این عادت برای او مشکل ساز خواهد شد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

گالری تصاویر
تزئین میز غذاخوری عروس
تزئین حمام عروس
نظم دادن کابینت
طالع بینی شهریور 1398
افدرین
كليه حقوق اين سایت متعلق به آژانس دیجیتال مارکتینگ نردبان مي باشد.