خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
خانه » اخبار » حوادث » دستگیری زن هزار چهره
دستگیری زن هزار چهره

دستگیری زن هزار چهره

زن هزار چهره که با فریب فارغ التحصیل فوق لیسانس با وعده استخدام به این افراد آنها را تلکه میکرد

 

دستگیری زن هزار چهره

دستگیری زن هزار چهره

نخستین شکایت از این زن خرداد امسال در اداره پلیس شهر رشت ثبت شد. شاکی فارغ‌التحصیل مقطع فوق‌لیسانس در یکی از دانشگاه‌های رشت بود که از مدت‌ها قبل به دنبال کار می‌گشت تا اینکه در دام زن کلاهبردار گرفتار شد.
این مرد جوان در تشریح ماجرا به مأموران گفت: مدت‌ها بود که علاقه داشتم در دانشگاه اردبیل مشغول به‌کار شوم تا اینکه با زنی آشنا شدم که می‌گفت مدرک دکتری رشته کامپیوتر را از دانشگاهی در مالزی دریافت کرده اما چون هنوز کارهای مربوط به تسویه‌حساب با دانشگاه را انجام نداده، مدرکش به دستش نرسیده است.
این زن مدعی بود که نفوذ زیادی در دانشگاه‌های مختلف و آشنایانی در مجلس دارد. وقتی از علاقه‌ام به کار در دانشگاه اردبیل باخبر شد، گفت که نماینده این شهر را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند کاری کند که من در دانشگاه آنجا استخدام و مشغول به‌کار شوم. من هم که حرف‌های او را باور کرده بودم، مدارک مورد نیاز را در اختیارش قرار دادم و حتی وقتی مدعی شد که بابت انجام این کار باید 10 میلیون تومان پرداخت کنم، این مبلغ را از اقوام و آشنایان قرض گرفتم و به حساب او واریز کردم. ولی پس از مدتی این زن ناپدید شد و دیگر به تماس‌هایم پاسخ نداد.
این همه اظهارات مرد جوان نبود؛ چراکه وی در ادامه از دومین کلاهبرداری زن شیاد نیز پرده برداشت. وی گفت: از آنجا که حرف‌های این زن را باور کرده بودم، یکی از دوستانم را به او معرفی کردم. دوستم هم مثل من تحصیلکرده بود و می‌خواست عضو هیأت علمی یکی از دانشگاه‌ها شود. این زن به او گفت که به راحتی می‌تواند کارهای عضویت او در هیأت علمی دانشگاه را انجام دهد و با این بهانه 8 میلیون تومان از وی گرفت اما سر او هم کلاه گذاشت و دیگر خبری از وی نشد.

 

شکایت‌های سریالی
پس از اظهارات نخستین شاکی، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری زن کلاهبردار شروع شد. هنوز ردی از او بدست نیامده بود که مأموران با شکایت‌های مشابه دیگری نیز روبه‌رو شدند. شکایت‌هایی که نشان می‌داد این زن از افراد دیگری نیز با همین شگرد کلاهبرداری کرده است. بررسی‌ها نشان می‌داد که زن هزار چهره‌ با معرفی خود به‌عنوان استاد دانشگاه، عضو هیأت علمی یا وکیلی بانفوذ که آشنایان زیادی در مجلس دارد طعمه‌هایش را از بین دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان مقطع فو‌ق‌لیسانس انتخاب می‌کرد و به آنها وعده گرفتن وام‌های میلیونی، عضویت در هیأت علمی یا استخدام در سازمان‌ها و ادارات دولتی می‌داد. سپس به بهانه‌های انجام کارهای اداری از آنها مبالغی میلیونی دریافت می‌کرد.

 

دستگیری در قرار صوری
در حالی که تعداد شاکیان این زن به هشت نفر رسیده بود، مردی با پلیس تماس گرفت و سرنخ مهمی در اختیار مأموران قرار داد. او گفت که زن هزار چهره‌ قرار است به بهانه گرفتن وام میلیونی از وی مبلغی دریافت کند اما چون او از ماجراهای کلاهبرداری‌های این زن خبر داشته، تصمیم گرفته موضوع را به پلیس خبر دهد. با اطلاعاتی که این مرد در اختیار مأموران قرار داد، آنها راهی محل قرار شدند و توانستند زن هزار چهره‌ را زمانی که برای دریافت پول آمده بود در بندرانزلی دستگیر کنند.
سرهنگ فلاح کریمی، رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان این خبر گفت: بازجویی از متهم نشان می‌دهد که او با انتشار کارت تدریس، خودش را دکتر معرفی می‌کرد و مدعی می‌شد که بیش از 17 سال سابقه کاری دارد و در زمینه‌های مختلفی از جمله نرم‌افزار، مکانیک و عمران تدریس می‌کرده است. تا‌کنون هشت شاکی این زن شناسایی شده‌اند و شاکیان احتمالی می‌توانند برای پیگیری شکایت خود به اداره آگاهی رشت مراجعه کنند.

 


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter