درمان ریزش مو با روش های خانگی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۵-۰۲
653 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

درمان ریزش مو با روش های خانگی برای جلوگیری از ریزش مو روشهای بسیاری وجود دارد. ولی با استفاده ار روش های خانگی میتوان از ریزش مو جلو گیری کرد. […]


درمان ریزش مو با روش های خانگی

برای جلوگیری از ریزش مو روشهای بسیاری وجود دارد. ولی با استفاده ار روش های خانگی میتوان از ریزش مو جلو گیری کرد.

درمان ریزش مو با روش های خانگی – آب سیر و پیاز برای تحریک رشد مو

پیاز دارای مقدار قابل توجهی گوگرد است. غلظت بالای گوگرد موجود در پیاز به رشد مو کمک می کند. مو به طور طبیعی از پروتئین و کراتین موجود در بافت داخلی اش تقویت می شود و استحکام موها بسته به وجود این مواد به میزان کافی درمو است.  یکی از علل اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این بخش بدن انسان است.تحقیقات ثابت کرده است که آب پیاز با دارا بودن ترکیباتی فوق العاده برای و پرپشت شدن موها مانع از ریزش موی سر می شود. آب پیاز برای مقابله با آلوپسی یا طاسی منطقه ای یک درمان فوق العاده است.

درمان ریزش مو با روش های خانگی – ماسک شیر و جو ضد ریزش مو

یک قاشق غذاخوری آرد جو + یک قاشق غذاخوری روغن بادام+ یک قاشق غذاخوری شیر را مخلوط کنید و خمیر حاصل را روی سر بمالید. بعد از دو دقیقه با آب و شامپو بشویید.

درمان ریزش مو با روش های خانگی – با روغن نارگیل ریزش مو را درمان کنید

روغن نارگیل دارای اسیدهای چرب مفید بوده و با نفوذ در داخل کاهش پروتئین از دست رفته مو به رشد و تقویت آن کمک می‌کند.روغن نارگیل را می توانید شب بر روی ریشه و ساقه موهایتان ماساژ دهید و برایاینکه مو هایتان چرب  نشود صبح آن را بشویید همچنین کسانی که موهای خشکی دارند نیاز به شست و شوی مو ندارند و از این روش در طول روز برای درمان ریزش مو استفاده کنند.

  • ماسک تخم‌مرغ و چای سبز (دم‌کرده) برای افزایش جریان خون پوست سر

یک عدد تخم‌مرغ کامل را با چنگال بزنید. سپس یک قاشق غذاخوری چای سبز دم‌کرده + یک قاشق غذاخوری پودر خردل را با آن مخلوط کرده و به موها بمالید. پس از 20 دقیقه با آب و شامپو موهای خود را بشویید.

  • ماسک تخم‌مرغ و آب سیب‌زمینی

آب سه عدد سیب‌زمینی را بگیرید، یک عدد تخم‌مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط کرده و روی موها بمالید؛ بعد از 15 دقیقه می‌توانید موهای خود را بشویید.

  • ماسک تخم‌مرغ و ماست

یک عدد تخم‌مرغ + دو قاشق غذاخوری ماست ساده+ یک قاشق غذاخوری روغن خردل+ یک قاشق غذاخوری آبلیمو را مخلوط کرده و روی موها بمالید. پس از 30 دقیقه با آب محلول را از روی سر خود بشویید.

پاسخی بگذارید