خانه » آرایش و زیبایی » درباره بهداشت ناخن بیشتر بدانید

درباره بهداشت ناخن بیشتر بدانید

درباره بهداشت ناخن بیشتر بدانیدReviewed by اولی ها on Jul 16Rating: 4.5درباره بهداشت ناخن بیشتر بدانیدباشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینهآرایش و زیبایی اطلاعات لازم را جهت بهداشت ناخن و حفظ سلامت ناخن ها در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

بهداشت ناخن و حفظ سلامت ناخن ها

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینهآرایش و زیبایی اطلاعات لازم را جهت بهداشت ناخن و حفظ سلامت ناخن ها در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

بهداشت ناخن و حفظ سلامت ناخن ها – تجمع باکتری زیر ناخن ، کچلی ناخن پا و پارونیشی

توجه کردن به پاک بودن  و بهداشت ناخن و زیر آن که می تواند جایی برای تجمع باکتری ها و حتی تخم انگل ها باشد مورد تاکید اسلام بوده است . گاهی ناخن ها گرفتار عارضه قارچی می شود ( مخصوصا ناخن پا ) این عارضه به کچلی ناخن مشهور است ، کچلی ناخن باعث جدا شدن سطح ناخن از زیر آن می شود . لکه های سفیدی که گاهی اوقات روی ناخن ها دیده می شوند بر خلاف لکه های مربوط به کچلی ناخن ، که با رشد ناخن کم کم به جلو می آید و به تدریج با گرفتن ناخن حذف می شود این لکه ها مربوط به ضربه هایی می شود که به ناحیه قاعده ی ناخن ( ماتریکس ) وارد شده است و در آن نقاط کراتین سازی متوقف می شود . عارضه دیگر  با رعایت نکردن بهداشت ناخن ، پارونیشی یا عقربک می باشد که در حقیقت عفونی شدن نسج اطراف ناخن است که قابلیت درمان دارد .

بهداشت ناخن و حفظ سلامت ناخن ها – درباره بهداشت ناخن بیشتر بدانید

ناخن شست پا نباید به صورت هلالی (گرد ) و از ته گرفته شود ، توصیه می شود که آن را به صورت خط راست بگیرید ، این کار مانع فرو رفتن گوشه های ناخن به گوشت و گرفتاری های بعد از آن خواهد شد . از آنجا که زیر ناخن محل مناسبی برای تجمع کثافات و میکروب ها است ، بنابراین برای رعایت بهداشت ناخن ، بلند بودن ناخن هم می تواند سبب انتقال میکروب ها و تخم انگل ها به مواد غذایی شود و یا زمان دست دادن به دیگران ، برای دیگران مشکلاتی را ایجاد کند ، بنابر این همواره باید ناخن ها را کوتاه نگاه داشت . همچنین حتما پس از هر بار خروج از مستراح دست های خود را با آب و صابون به طور کامل شست و حتی می توان در صورت لزوم برای تکمیل پاکیزگی از برس مخصوص ناخن یا چیزی شبیه مسواک های استفاده شده ، هنگام شستشو با آب و صابون استفاده کرد .

بیشتر بخوانید : مراقبت از ناخن ها در فصل سرما

بهداشت ناخن

بهداشت ناخن و حفظ سلامت ناخن ها – بهداشت ناخن از نظر اسلام

روایات متعددی درباره کوتاه نگاه داشتن ناخن در کتب روائی موجود است که حاکی از تاکید بلیغ شارع مقدس به این مساله به لحاظ اهمیت بهداشتی آن است ، حتی در این روایات نکاتی جالب مانند ضرورت شستشوی دست بعد از گرفتن ناخن ، اکتفا نکردن به ناخن گرفتن در روزهای جمعه یا پنج شنبه ، بلکه ناخن گرفتن هر زمان که ضروری باشد ،اجتناب از ناخن به دندان گرفتن ، و اینکه ناخن محل تجمع میکروب و تغذیه آن است ، دیده می شود که جای تامل و توجه جدی را دارد .

بهداشت ناخن و حفظ سلامت ناخن ها – جمع بندی

بهداشت ناخن مساله بسیار مهمی می باشد که اگر رعایت نشود بیماری های زیادی را در پی دارد .زمانی که بهداشت ناخن رعایت نشود قطعا دچار بیماری های ناخن می شویم یا مثلا ناخن عفونت خواهد کرد و … همچنین در کنار آن چون با دست غذا می خوریم میکروب ها  و عفونت ها از طریق دهان وارد دستگاه گوارش شده و به آن ها آسیب خواهد رساند .مهم ترین نکته برای رعایت بهداشت ناخن این است که وقتی مدفوع می کنید حتما با دقت زیر ناخن های شما را با مایع ضد عفونی کننده شستشو دهید .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

گالری تصاویر
تزئین میز غذاخوری عروس
تزئین حمام عروس
نظم دادن کابینت
طالع بینی شهریور 1398
افدرین
فال روزانه شنبه 2 شهریور 1398
كليه حقوق اين سایت متعلق به آژانس دیجیتال مارکتینگ نردبان مي باشد.