خانه » فناوری اطلاعات » دانشگاه های شیراز جزو برترین دانشگاه های جهان

دانشگاه های شیراز جزو برترین دانشگاه های جهان

دانشگاه های شیراز

به گزارش اولی ها دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی شیراز و صنعتی شیراز، سه دانشگاهی است که نامشان در میان فهرست یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد.

با معرفی سی دانشگاه برتر کشور، نام سه دانشگاه در شیراز، در فهرست یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان به‌لحاظ اثرگذاری قرار گرفت.

براساس این گزارش در فهرست سی دانشگاه یاد شده، 20 دانشگاه از حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 10 دانشگاه از حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این فهرست بعد از دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی، که به لحاظ امکانات مالی و تجهیزاتی، توان بسیاری بالاتری دارند، جای گرفته است.

همچنین در فهرست دانشگاه‌های جامع کشور، نام 12 دانشگاه شامل دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شیراز، تبریز، فردوسی مشهد، رازی، بوعلی سینا، کاشان، یاسوج، شهید باهنر کرمان، ارومیه و سمنان مطرح شده است.

بیشتر بخوانید :  تصویری جالب از فلورنظری هنرمند کشورمان در آرامگاه حافظ

دانشگاه صنعتی شیراز نیز در زمره برترین‌ دانشگاه‌های صنعتی کشور و در کنار دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، علم صنعت ایران، خواجه نصیرالدین طوسی و صنعتی بابل قرار گرفته است.

اساس انتخاب دانشگاه‌های قرار گرفته در فهرست یک درصد، تعداد استنادهایی است که طی 10 سال گذشته دریافت کرده‌اند.

این فهرست هر 2 ماه یک‌بار روزآمد شده به‌گونه‌ای که اگر دانشگاه‌هایی در ارزیابی‌های مستمر حد نصاب لازم را کسب نکرده‌اند، از فهرست حذف شده‌اند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*