خواص سوره شمس

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۶-۱۷
1345 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خواص سوره شمس خواص سوره های قران می توانند به کمک اشخاص گرفتار و کسانی که در زندگی روزمره خود مشکل دارند امده و به ان ها در رفع مشکلات […]


خواص سوره شمس

خواص سوره های قران می توانند به کمک اشخاص گرفتار و کسانی که در زندگی روزمره خود مشکل دارند امده و به ان ها در رفع مشکلات کمک کنند و سوره شمس نیز میتواند به کسانی که در طول روز خود به مشکلی بر میخورند کمک میکند تا از ان مشکل رهایی پیدا کند. در این مقاله شما را با ویژگی ها و خواص سوره ای از قران اشنا خواهیم کرد که نود و یکمین سوره قران بوده و سوره مکی میباشد که اعجاز بسیار زیادی داشته است و برای جلوگیری از فقر و مصیبت توصیه شده است تا هر روز خوانده شود.

در صورتی که قصد دارید در مورد خواص سوره بیشتر بدانید این متن تا انتها میتواند به شما در این باره کمک کند. همچنین روایات معتبری که در این زمینه خواص سوره شمس وجود دارد را به شما در ادامه خواهیم گفن.

همانطور که قبلا ذکر شد پیامبر اکرم(ص) و همچنین امامان معصوم در روایات مختلف توصیه به خواندن سوره شمس کرده اند و این سوره قرانی را راهی برای رهایی از مشکلات دانسته اند. البته لازم به ذکر است خواص سوره شمس به عمل و کردار ادمی نیز باز میگردد و کسانی که میخواهند از ویژگی های سوره شمس قران استفاده کنند باید ایمان و اعتقاد به اسلام و مبانی ام  داشته باشند . از مهم ترین روایاتی که پیرامون سوره شمس وجود دارد میتوان به فرمایشات حضرت امام صادق (ع) در این باره رسول خدا(ص) و امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد که همگی منابعی برای ادامه این مقاله با خواص سوره ای از قران اشنا خواهیم شد.

خواص سوره شمس

از مهمترین خواصی که میتوان برای سوره شمس بر شمرد میتوان به عزت و منزلت در میان مردم اشاره کرد . همچنین فردی که این سوره را بخواند از اظطراب و بیماری های تنفسی رهایی یافته . مفید برای افراد کم روزی میباشد. این سوره همچنین برای کسانی که میخواهند دشمن خود را دفع کنند و یا به مراد و حاجت خود برسند میتواند بسیار کارگشا باشد.موفق شدن در هرکار زیاد شدن رزق و روزی افزایش حافظه را میتوان از مهمترین خواص سوره شمس دانست.

 

متن سوره شمس به همراه ترجمه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿۱﴾
وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿۲﴾
وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿۳﴾
وَاللَّیْلِ إِذَا یَغْشَاهَا ﴿۴﴾
وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿۵﴾
وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿۶﴾
وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿۷﴾
فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿۸﴾
قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکَّاهَا ﴿۹﴾
وَقَدْ خَابَ مَنْ دَسَّاهَا ﴿۱۰﴾
کَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿۱۱﴾
إِذِ انْبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿۱۲﴾
فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّهِ نَاقَهَ اللَّهِ وَسُقْیَاهَا ﴿۱۳﴾
فَکَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَیْهِمْ رَبُّهُمْ بِذَنْبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿۱۴﴾
وَلَا یَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿۱۵﴾

پاسخی بگذارید