آرایش صورت سلامت پوست
آموزش انواع غذاها آموزش شیرینی پزی غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار بین المللی اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
مد و مدگرایی
روانشناسی زناشویی روانشناسی کودکان مشاوره خانواده
بارداری و زایمان دانستنی های جنسی
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی گزارش های علمی
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دانلود آهنگ جدید سریال شعر و ترانه فیلم
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

خطرناک ترین مارهای سمی جهان + عکس

خطرناک ترین مارهای سمی جهان + عکسReviewed by Admin on Jul 17Rating:
خطرناک ترین مارهای سمی جهان + عکس: تعداد کمی از گونه‌های مار در زمین وجود دارند که سمی باشندباید توجه داشت که مرگ و میر حاصل از همین مارهای سمی خیلی کمتر از مرگ بر اثر سرطان، بیمارهای قلبی و تصادفات است. ترس حاصل از گزش مارهای سمی در بین انسان‌ها بیشتر از گزش خود مار استرس زا است.
۹ گونه مار سمی، خطرناک و مرگبار
در این گزارش به معرفی ۹ مار سمی که در دنیای مارها از همه سمی‌تر و خطرناکتر هستند پرداخته‌ایم مارهایی که در این گزارش به آن ها پرداخته شده است اکثرا در نواحی گرمسیری زندگی می‌کنند اما ممکن است برخی دیگر در کنار حیاط منزل و یا باغ شما زندگی کنند.

۱٫ یک مار خطرناک آفریقایی به نام دهان سیاه

مامبای دهان سیاه در ساوانا زندگی زندگی می‌کند و اغلب روی زمین مشاهده می‌شود اما بیشتر در کنار لانه موریانه‌ها پرسه می زند رنگ بندی این گونه مار سمی از قهوه‌ای کمر رنگ تا قهوه‌ای تیره کشیده شده است. نام آن  برگرفته شده از ساختار دهان آن است که به رنگ سیاه و سفید است. مامبای سیاه جای ترس دارد چون فوق‌العاده سریع و جثه ترسناک و قابل توجه‌ای دارد. سم این مار به آن اندازه قوی است که یک انسان را از پای در آورده و باعث مرگش شود. شهرت مامبای سیاه بخاطر تهاجمی بودن آن است اما حملات غیره منتظره آن در چند سال اخیر گزارش نشده است.


۲٫ افعی زرد آمریکای لاتین

این افعی با سر مثلثی شکل و چانه زرد کاملا قابل تشخیص است. این مار اغلب در کنار خانه‌های انسان یافت می‌شود به‌همین خاطر بسیار خطرناک است این گونه افعی آمار بالایی در گزیدن انسان ها دارد، سم این مار افعی دردناک و در اغلب مواقع مرگبار است اندام ظاهری آن کاملا گویای سمی بودن این گونه است.


۳٫ یکی از خطرناک ترین مارها در آفریقا

این مار که بیشتر روی شاخه درختان مشاهده می‌شود ساختاری شبیه به شاخه درختان دارد این مار با آویزان شدن روی تنه درختان به شکار می‌پردازد این مار چنان خود را با شاخه های درختان استتار می کندکه تشخیص آن بسیار مشکل  می‌شود. این گونه با جویدن طعمه خود سعی می کند تا سم خود را وارد بدن قربانی کنید.


۴٫ مار ببری شرقی

مار ببری شرقی به طور گسترده در مرز جنوبی استرالیا و جزایر نزدیک به آن منطقه یافت می‌شود این مار برای حمله تقلیدی از کبرای آسیایی دارد و در چنین مواقعی سر و گردن خود را از سطح زمین فاصله میده و حالت تهاجمی می‌گیرد سم این مار نیز بسیار خطرناک است توصیه می شود در صورت مشاهده شش  ان حواستان را جمع کنید و از مهلکه با خونسردی کامل فاصله بگیرید.


۵٫ مار سمی با نام دزد دریایی

دانشمندان بر این باورند که اگر مرگ میر انسان ها توسط مارها صورت گیرد مار دزد دریایی بی شک مرگبارترین نوع از مارهای سمی خواهد بود با این تفاسیر ۱۰ درصد از قربانیان حاصل از گزش این مار درمان نمی شوند و جان می سپارند این مار به پرخاشگری و تهاجمی بودن معروف است؟


۶٫ یک مار خطرناک با مقطع مثلثی شکل

مارهای براق فاسیا معرف به مارهای مقطع مثلثی یکی از بستگان بسیار سمی از مار کبری هستند. هر قربانی‌ایکه توسط این مار گزیده شود بی‌درنگ فلج می‌شود چون نوروکسین موجود در سم این مار روی اعصاب عضلات تاثیر گذاشته و باعث بی‌حرکتی آنها می شود در صورت مواجه با این مار سمی سعی کنید با احتیاط کامل از قلمروش خارج شوید.


۷٫ طولانی ترین مار سمی در جهان است

شاه کبری لقب طولانی ترین مار سمی جهان را به یدک می کشد. سم این مار حاوی مقادیر بسیار زیادی از نوروکسین‌ها است. سم شاه کبری بسیار قوی بوده و حجم بالای نیز دارد و می تواند یک فیل را تنها در عرض چند ساعت زمین گیر کند. بطور معمول ۵۰ تا ۶۰ درصد انسان‎هایی که توسط این مار گزیده می شوند می میرند.


۸٫ بزرگترین مار کبرا در استرالیا

این مار که در استرالیا یافت می شود بسیار خطرناک بوده و ۸۰ درصد انسانهایی که توسط این مار گزیده شده اند جان سالم بدر نبرده اند.


۹٫ ماری با مرگبار ترین سم دنیا

مار Taipan به جرعت یکی از مرگبارترین مارهای روی زمین است. این مار به تمام معنی کلمه دارای سم جادویی و کشنده است. سم مار Taipan ترکیبی پیچیده از یواکسین، نوروکسین‌ها، پروکوآگولانت‌ها و میوتوکسین‌های را در خود دارد. این مار باعث می شود عضلات فلج و شخص گزیده شده نتواند نفس بکشد و دچار خونریزی شده و نهایتا مرگ قربانی می تواند وی را از این همه درد رهایی بخشد.

در تصویر بالا شمایی از گزیدگی مار سمی و غیر سمی را مشاهده می‌کنید.