حکم شرعی لیفت و لمینت مژه

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۶-۱۶
460 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه احکام دینی مطلبی را در رابطه با حکم شرعی لیفت و لمینت مژه در […]


حکم شرعی لیفت و لمینت مژه

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه احکام دینی مطلبی را در رابطه با حکم شرعی لیفت و لمینت مژه در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه – لیفت و لمینت مژه در سالن های زیبایی

یکی از روش های آرایشی و زیبایی که اخیرا در بین خانم‌ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است لیفت و لمینت مژه می باشد . ارائه این خدمات در سالن های زیبایی همواره بانوان طالب این خدمات را با بعضی سوالات پیرامون احکام شرعی آن روبه رو میکند . که آیا لیفت و لمینت مژه باعث نرسیدن آب وضو و غسل به پوست صورت می شود؟ در ادامه نظر مراجع تقلید را در خصوص حکم شرعی لیفت و لمینت مژه جویا شدیم.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – احکام شرعی لیفت و لمینت مژه

در خصوص خود این عمل اتفاق نظر دارند که اصلاً اشکالی ندارد اما چیزی که سبب سؤال میشود این است که آیا بعد از انجام لیفت و لمینت مژه، وضو گرفتن و انجام غسل دچار مشکل میشود یا خیر؟ آیا لیفت و لمینت مژه مانع رسیدن آب به پوست می شود یا خیر؟ نظرات مراجع تقلید در این خصوص به شرح زیر میباشد:

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای

درصورتی که درآوردن آن موقع وضو و غسل برای او ممکن باشد و حرج و سختی نداشته باشد، وضو و غسل با وجود چنین مانعى باطل است و درصورتی که درآوردن آن غیر ممکن باشد و یا همراه با سختی باشد، ایجاد چنین مانعى که موجب تبدّل وظیفه وضو و غسل به وضو و غسل جبیره اى مى شود، اگر در غیر وقت نماز باشد، مانع ندارد اما در هنگام نماز باید وضو یا غسل را انجام دهد بعد اقدام به ایجاد مانع نماید، و اگر نتواند در وقت وضو یا غسل آن مانع را برطرف نماید و یا بر طرف کردن مانع  مشقت داشته باشد، باید به وظیفه غسل و وضوى جبیره اى عمل کند؛ یعنى با دست مرطوب مانع را مسح نماید.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – نظر آیت‌الله جوادی آملی

اگر این مواد طوری با پوست درگیر شود که سبب ایجاد یک لایه روی پوست گردد یا این که این مواد چرب باشد، برای وضو و غسل اشکال دارد، اما زمانیکه با موادی مانند مواد کراتینه یا رنگ این عمل انجام شود امشکلی ندارد، برای این که این مواد صد در صد حالت روغنی ندارند.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی

درصورتی که در اکستنشن موادی استفاده شود که در مجموع به میزان یک عدس باشد بلامانع است و مانع رسیدن آب به اعضای غسل و وضو نخواهد شد اگر بیش تر از اندازه یک عدس باشد و مانع رسیدن آب به بدن شود، اشکال دارد و جایز نیست.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  نظر آیت‌الله وحید خراسانی

درصورتی که چیزی روی خود مژه نباشد و این تغییر حالات و تغییر رنگ مژه به وسیلۀ موادی باشد که این مواد مانع رسیدن آب بخود مژه میشود برای وضو و غسل ایراد دارد.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی

درصورتی که مانع رسیدن آب به مژه ها هر چند به نحو جزیی شود جایز نیست.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی

اگر مانع وصول آب به پوست و مواضع غسل یا وضو باشد ایراد دارد و برای غسل یا وضو باید پاکسازی گردد .

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – حضرت آیت الله هادوی تهرانی

درصورتی که چسب قسمت انتهای مژه را نگرفته باشد و روی پوست نریزد مانع وضو و غسل نیست، در غیر این صورت باید برای وضو و غسل مانع را برطرف نمایدد و درصورتی که قابلیت از بین بردن آن وجود ندارد و یا موجب مشقت و سختی میشود باید به وظیفه جبیره عمل کند.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه  – حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

اگر مانع از رسیدن آب در وضو و غسل به بدن شود حرام است اما در صورت ارتکاب، باید علاوه بر وضو و غسل جبیره ای احتیاطاً تیمم بدل از غسل یا وضو هم انجام دهد .

 

پاسخی بگذارید