خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
خانه » اخبار » حوادث » حمله به دانشجوی ایرانی در کانادا و کتک زدن وی + عکس
حمله به دانشجوی ایرانی در کانادا و کتک زدن وی + عکس

حمله به دانشجوی ایرانی در کانادا و کتک زدن وی + عکس

حمله به دانشجوی ایرانی در کانادا و کتک زدن وی حمله دو جوان نژادپرست کانادایی به دانشجوی ایرانی در کشور کانادا و ضرب و شتم پسر ایرانی

افراد نژادپرست در گوشه و کنار دنیا وجود دارند که حرکاتی از خود نشان میدهند که باعث رنجش خاطر و ناراحتی بین مردم کشوری از کشور دیگر است .

در آخرین اقدام نژادپرستانه دو جوان کانادایی با حمله به محمد شریفی ، دانشجوی ایرانی محصل در دانشگاه وسترن کانادا وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند که این حمله با فحاشی و شعارهای نژادپرستانه همراه بوده است .

حمله دو نژادپرست به دانشجوی ایرانی

محمد شریفی

دو جوان نژادپرست کانادایی با حمله به دانشجوی ایرانی او را مورد ضرب و شتم قرار دادند و در حالی که وی را «عرب» می‌خواندند، خواستار بازگشت وی به کشورش شدند.

در سومین حمله نژادپرستانه در هشت ماه اخیر در شهر لندن در ایالت اونتاریو در کانادا، دو جوان 24 ساله نژادپرست به یک دانشجوی ایرانی که در دانشگاه وسترن در این شهر مشغول به تحصیل است یورش برده و در حالی که خواستار ترک کانادا از جانب وی بودند، او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این دانشجو که محمد شریفی نام دارد و در رشته زبان در دانشگاه این شهر به تحصیل مشغول است، در حالی مورد حمله قرار گرفت که با دوست خود در یکی از پارک های مرکزی شهر به استراحت مشغول بود که ناگهان خود را زیر ضربات مهاجمانی یافت که گمان می‌کردند وی عرب است و از او می‌خواستند که به وطن خود بازگردد.

به گزارش سی‌بی‌سی، این حادثه که حوالی ساعت 19:30 با خشونت کلامی آغاز شد، به دستگیری هر دو مهاجم توسط پلیس منجر شد اما پیش از آن، مهاجمان با وارد آوردن ضربات متعددی بر سر و صورت دانشجوی ایرانی، وی را آماج مشت های خود قرار داده و مجروح کرده بودند. اتفاقی که اثر آن در تصویر منتشر شده از صورت دانشجوی مضروب قابل مشاهده است.

حمله دو نژادپرست به دانشجوی ایرانی

محمد شریفی

محمد در این باره به خبرگزاری کانادایی گفته است: «یکی از آنها ناگهان با خشونت به سمت من آمد. او به طور مداوم داد می‌زد و مرا تهدید می‌کرد. او به من دشنام می‌داد و حرف‌های نژادپرستانه می‌زد.» این در حالی است که بر اساس گزارش سی‌بی‌سی، وی بر  اثر این هجمه کمی لکنت زبان گرفته و با سردرد شدیدی مواجه شده است.

در ادامه این گزارش به تلاش یکی از شهروندان برای تماس با پلیس اشاره شده و آمده که مهاجمان گوشی تلفن همراه این شهروند را از وی گرفته و به سویی پرتاب کرده‌اند. تلاشی که یکی دیگر از شهروندان برای آرام کردن مهاجمان نان داده اما راه به جایی نبرده، تا در نهایت با تماس دیگر شاهدان ماجرا با پلیس و دستگیری ضاربان غائله خاتمه پیدا کند.

بر این اساس خبر می‌رسد که پلیس در حال مذاکره با دادستان برای نسبت دادن اتهام نفرت پراکنی به مهاجمان است؛ اتهامی که در کانادا جرم محسوب می‌شود و شواهد و قرائن در این حمله نژادپرستانه حکایت از آن دارد که می‌توان مهاجمان را به چنین اتهامی محاکمه کرد. به ویژه آنکه این سومین حمله نژادپرستانه ای است که این شهر در هشت ماه اخیر پشت سر گذاشته و نگرانی از تکرار آن، خوشایند کسی نیست.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter