خانه » اخبار » حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز
حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز

حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز

حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز ایران اسلامی امروز روز تلخی را گذراند و تروریست ها در سالروز آغاز جنگ تحمیلی تعدادی از هموطنان را در اهواز به شهادت رساندند.

حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز

حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز

به گزارش اولی ها: امروز حین برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز چهار عنصر مسلح وابسته به جریان الاحوازیه، حاضرین مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز را به رگبار بستند که در این حادثه تروریستی 25 نفر از هموطنانمان شهید و 60 نفر مجروح شده اند.

رژه نیرو‌های مسلح در اهواز که به مناسبت هفته دفاع مقدس در حال برگزاری بود، با حمله تروریستی مواجه شد. در این حادثه تروریستی چند عنصر مسلح رژه را به گلوله بستند و چندین نفر شهید و زخمی شدند.

ترس زنان و کودکان از حمله تروریستی امروز در اهواز

ترس زنان و کودکان از حمله تروریستی امروز در اهواز

تیم تروریستی شامل چهار نفر بوده و در ساختمان و پارک پشتی محل برگزاری رژه مستقر بوده اند و از آنجا موفق به تیراندازی بسوی مراسم رژه شده اند.

تروریست ها موفق نشده‌اند که وارد مراسم رژه شوند و صرفا از فاصله دور بسوی مراسم و یگان های رژه رونده شلیک کرده اند. همچنین در این مراسم از مردم هم دعوت شده بود و این عناصر مسلح به سمت مردم نیز تیراندازی کردند.

شهادت حاج حسین منجزی جانباز ۷۵ درصد جنگ تحمیلی در حمله تروریستی

شهادت حاج حسین منجزی جانباز ۷۵ درصد جنگ تحمیلی در حمله تروریستی

بلافاصله نیروهای مستقر در محل عکس العمل نشان دادند و سه نفر در محل کشته شدند و یک نفر را به بیمارستان بردند که او هم به درک واصل شد.

پس از این حادثه تلخ واکنش رسانه ها و شخصیت های مختلف هم آغاز شد. رسانه های سعودی و غربی از به کاربردن واژه تروریسم برای این حادثه امتناع کردند و برخی چهره ها پیامهای تسلیت خود را به مسئولان ایرانی اعلام کردند. اولین رییس جمهوری هم که پیام تسلیتش را به روحانی اعلام کرد پوتین رییس جمهور روسیه بود.

عکاس زن حاضر در حادثه تروریستی اهواز که در شرایط دشوار به وظیفه اش عمل می کند

شخصیت های داخلی هم با محکوم کردن این اقدام تروریستی اعلام کردند که پاسخ شدیدی به تروریست ها خواهند داد و انتقام شهدای امروز اهواز را خواهند گرفت.

اما این‌که این ترورهای وحشیانه با چه هدف و رویکردی صورت گرفته است و عوامل پشت پرده آن چه کسانی هستند باید همچنان منتظر آشکار شدن برخی زوایا بود.

بخشی از پوستری که تروریست های وابسته به گروه تجزیه طلب الاحواز منتشر کرده و مسئولیت این اقدام تروریستی را بر عهده گرفتند

هرچند که منصور حقیقت‌پور مشاور رییس مجلس در گفت‌وگو گفت: در تمام تحرکات ضدامنیتی به ویژه اقداماتی که در پوشش اقلیت‌های قومی رخ می‌دهد، تولید فکر با انگلیس و آمریکا، طراحی‌ها با اسرائیل و تأمین مالی و تدارکاتی با عربستان است.

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی معنوی , مطالب برای اولی ها محفوظ است