حمایت حسین متولیان بازیگر هزارپا از مسعود فراستی و انتقاد از آرش ظلی پور

حمایت حسین متولیان بازیگر هزارپا از مسعود فراستی و انتقاد از آرش ظلی پور انتقاد حسین متولیان شاعر نویسنده و بازیگر از آرش ظلی پور و حمایت محکم از مسعود فراستی منتقد فیلم هزارپا .

بازتاب برنامه من و شما و حمله آرش ظلی پور به مسعود فراستی هنوز که هنوز است ادامه دار است .

حسین متولیان شاعر ، نویسنده و بازیگر که در فیلم سینمایی هزارپا نقش آفرینی کرده است در حمایت از مسعود فراستی به انتقاد از آرش ظلی پور پرداخت .

انتقاد حسین متولیان از آرش ظلی پور با استفاده از طبع نویسندگی اش بسیار زیبا و هماهنگ با فرهنگ ایرانی می باشد که در این مطلب از مجله سرگرمی اولی ها به آن اشاره میکنیم .

حمایت حسین متولیان بازیگر هزارپا از مسعود فراستی و انتقاد از آرش ظلی پور

وی با اشاره به اینکه مسعود فراستی منتقد فیلم «هزارپا»ست یادآور شد که با این حال نسبت به برنامه «من و شما» و رفتار آرش ظلی پور مجری برنامه با فراستی نقد دارد.

متن یادداشت بدین شرح است: «خیلی ها ممکن است صاحب این قلم را به شعر و شاعری بشناسند و خیلی های دیگر می دانند که از نیمه دهه هفتاد اجرا و نویسندگی تلویزیونی را تجربه کرده ام!

از سال های ابتدایی دهه هشتاد نقدنویسی را به فعالیت روزنامه نگاری ام اضافه کردم و اتفاقا در فیلم «هزارپا»ی استاد ابوالحسن داوودی هم بازی کرده ام پس فکر می کنم اجازه دارم درباره گفتگوی جنجالی اخیر مسعود فراستی و آرش ظلی پور کمی صحبت کنم:

آقای آرش ظلی پور عزیز!

من بارها به سخنان جناب فراستی نقدهای جدی داشته ام و در موارد بسیاری نقدهای او را برخاسته از یک دلسوزی عمیق برای سینما و سطح سلیقه مخاطب دانسته ام، اما برای شما که شبیه خودم جوانید می گویم: می دانید دیکتاتوری از کجا شروع می شود ؟ از آنجا که برنتابیم تا مخالفانمان سخن بگویند، از آنجا که مخالفانمان را با فنون جدل لال کنیم ، از نقطه ای که پشت مغالطات مختلف پنهان شویم و هدفمان خدای ناکرده صرفا آشنا کردن پشت حریفمان با خاک یا جذب مخاطب به وسیله جنجال باشد.

و امروز من به عنوان یکی از بازیگران فیلم سینمایی «هزارپا» به میدان آمده ام تا از مسعود فراستی که مخالف فیلم من و همکارانم است دفاع کنم.

آقای ظلی پور گرامی!

اینجا ایران است… ما دین و فرهنگی داریم که مهمان را گرامی می دارد و نمی گذارد مهمان با دلگیری از خانه ما خارج شود. ما فرهنگ و دینی داریم که حرمت بزرگتر و موی سپید را تا بدان پایه محترم می شمارد که گاهی در مقابل بدترین رفتارهای یک موسپید لبخند و احترام و گذشت را توصیه می نماید.

شاید شما یادتان نیاید اما من در همان سال های دهه هفتاد وقتی می خواستم به دنبال سید مرتضی آوینی بگردم در دانشگاه سوره و در همایش «مرتضی و ما» به مسعود فراستی رسیدم و «جنگ برای صلح» اش را مو به مو خواندم.

او حق دارد مخالف فیلم «هزارپا» باشد همانقدر که من و شما حق داریم آن را بپسندیم، اما نمی فهمم چه اتفاقی افتاده که اینطور در محضر نگاه مردم به مهمان موسپیدتان می تازید و حرفش را قطع می کنید؟ چه پیش آمده که یک بحث کارشناسی را با واژگان نسنجیده و بعضا تخریب کننده، از اخلاق خالی می کنید و به جنجال می کشانید؟

امروز که این یادداشت را می نویسم ایمان دارم که دوستان و استادان عزیزم در فیلم «هزارپا» از من نمی رنجند زیرا ایمان دارم برای استاد ابوالحسن داوودی و همه همکاران سینمایی ام که به لبخند مردم می اندیشد، مهمتر است که بازنده اخلاق نباشیم تا برنده یک گفتگوی تخصصی.

آقای ظلی پور عزیز حتی زبان بدن و نوع نشستن شما در این برنامه به طور کنایه آمیز نشان دهنده سمت و سو داشتن شما و عزمتان بر کشاندن مهمانتان تا مرز زوال و نابودی بود.

آقای مجری توانمند و عزیز!

شما برنده مناظره جنجالی تان شدید و حریفتان، خود میدان را ترک کرد اما آیا مطمئنید که اخلاق را نباخته اید؟

چون شما را دوست دارم می گویم: من اگر جای شما بودم با خودم فکر می کردم که آیا اگر بجای مسعود فراستی یک مقام دولتی هم رو به رویم بود آیا با همین صراحت و زبان بدن تهاجمی و واژگان ویرانگر با او سخن می گفتم؟ آیا جرات این را داشتم که مطالبات مردمانم را چنان بی پرده فریاد بزنم که مردم جانشان روشن شود و اخم سیاستمردان را به جان بخرم؟ و اگر اینطور نبود حتما از مهمان موسپید و مخاطبان رو سپیدم عذرخواهی می کردم.

با فروتنی و احترام

سید حسین متولیان نهم آذرماه ١٣٩٧ خورشیدی»

منطبق با کلید واژه: اخبار ستارگان