حرکات ورزشی جنجالی مختلط در ایروپامپ کرج+فیلم

همایش ملی ایروپامپ در کرج
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۶-۱۲
525 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

همایش ملی ایروپامپ در کرج همایش ملی ایروپامپ در کرج – انتشار تصاویر ورزش بانوان در حضور آقایان همایش ملی ایروپامپ در کرج به دلیل انتشار برخی از تصاویر از […]


همایش ملی ایروپامپ در کرج

همایش ملی ایروپامپ در کرج – انتشار تصاویر ورزش بانوان در حضور آقایان

همایش ملی ایروپامپ در کرج به دلیل انتشار برخی از تصاویر از ورزش بانوان در حضور آقایان و همچنین انجام برخی حرکات ریتمیک به صورت مختلط حاشیه ساز شده است . همایش ملی ایروپامپ با حضور 270 زن ورزشکار و با هدف معرفی این رشته در کشور و جهت جلب توجه افکار عمومی نسبت به این رشته ورزش، همزمان با سایر شهرهای مختلف کشور در مجموعه تنیس باغ فاتح کرج برگزار شده است .
اما در این همایش ورزشی، به دلیل انتشار برخی تصاویر از حرکات موزون زنان در حضور مردان و همچنین انجام برخی از حرکات ریتمیک به صورت مختلط، حاشیه‌هایی به دنبال داشته است . تصاویر منتشر شده از این برنامه، حاکی از آن است که انجام حرکات ورزشی خاص توسط بانوان در شرایطی دور از اخلاق و عرف جامعه در حضور آقایان انجام شد . تمرین‌های این رشته ورزشی به شکل موزیکال انجام می‌ گردد و هرگونه اختلاط بین آقایان و خانم ها در این فضای ریتمیک می‌تواند فضای فرهنگی نامناسبی ایجاد نماید .

همایش ملی ایروپامپ در کرج – گرایش بانوان به ورزش

در اینکه بانوان به عنوان بخش مهمی از جمعیت کشور باید به ورزش گرایش داشته باشند و ورزش و حفظ تندرستی می تواند اثراث مثبت اجتماعی داشته باشد شکی نیست، اما ضروری است تا با برنامه‌ریزی های مناسب، جنبه های فرهنگی این موضوع مورد توجه قرار گرفته شود و ورزش بانوان در محیطی کاملا زنانه و با حفظ حریم فرهنگی و اعتقادی جامعه انجام شود 

ضرورت اجرای این گونه برنامه ها و همایش های ورزشی به شکل مختلط، تشخیص داده نشده و نشانگر بی‌توجهی مسؤولان برگزارکننده نسبت به الزامات فرهنگی جامعه دارد.

امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در گفت و گو در این رابطه گفت: این همایش کشوری دستورالعمل فدراسیون ورزش همگانی بود که وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون برنامه ای را ترتیب دادند که ما نیز موظف به انجام آن بودیم. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در رابطه با تصاویر منتشر شده از این همایش و حضور آقایان در مجموعه هنگام اجرای برنامه بانوان افزود : تصاویری که از این برنامه استخراج و در فضای مجازی انتشار داده شده، تصاویر اختصاصی و حرفه ای و آرشیوی مختص این ورزش است که با هدف خاصی توسط عکاسان حاضر در برنامه ثبت شده و نباید تحت هیچ شرایطی از مجموعه خارج می شد و تصاویر تنها برای استفاده در باشگاه مربوطه ثبت شده اند.

غفرانی ادامه داد: تصاویری که توسط عکاس یکی از خبرگزاری ها ثبت و انتشار داده شده، به صورت کلی بوده و گویای این مطلب است که بانوان با لباس های پوشیده و فرمی که از سوی وزارت ورزش و جوانان مشخص شده، در این همایش حاضر شده اند.

او با اشاره به اینکه حراست مجموعه اجازه تصویربرداری و عکاسی را به اشخاص متفرقه نداده است ، بیان کرد: فردی که این نوع تصاویر اختصاصی را ثبت کرده و سپس انتشار داده، باید مشخص شود و انگیزه خود را از این کار بیان کند و پاسخگو باشد. 

غفرانی ادامه داد: بررسی های لازم از سوی حراست اداره کل ورزش و جوانان استان البرز در این زمینه به صورت جدی در حال انجام است و با خاطی یا خاطیان به شدت برخورد می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با اشاره به برگزاری این همایش در محوطه پارک و ضرورت هماهنگی های بیشتر گفت : باید از ورود آقایان به این مراسم جلوگیری می شد اما آقایانی که روی نیمکت ها حضور دارند از اعضای خانواده های شرکت‌کنندگان هستند و فرد غریبه ای در میان آن ها نیست.

اظهارات مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در حالی مطرح می گردد که انتشار یا عدم انتشار این عکس ها، محتوای برنامه اجرا شده را تغییر نمی دهد ؛ چون حتی اگر آقایان از اقوام و خانواده شرکت‌کننده ها نیز باشند، به بقیه بانوان نامحرم هستند و رعایت ضوابط شرعی و اخلاقی جامعه در محیط همایش لازم و ضروری می باشد .

مسؤولان برگزار کننده این همایش و مدیران ورزش استان، بهتر است به جای استفاده از ادبیات طلبکارانه، پاسخگوی وضعیت پیش آمده باشند و نهایت دقت را برای تکرار نشدن صحنه هایی از این جنس داشته باشند؛ چرا که حفظ حریم فرهنگی و اخلاقی جامعه مقدم بر هرگونه ابلاغیه از طرف فدراسیون‌ها است .

نظرات

تاریخ: 21/11/1398
پاسخ

همچنین بخوانید

هم اکنون دیگران می خوانند

مراسم عقد احسان خواجه امیری و همسرش لیلا ربانی + عکس
دیدار ملکه انگلیس با بز سلطنتی در نگاهی زیبا
قهرمانی بانوی ۸۱ ساله ایرانی در مسابقات دو و میدانی چین + عکس
عکس های ملینا و آلیسا بازیگران ارمنستانی فیلم مصادره
گران قیمت ترین گربه‌ های خانگی دنیا
تاریخ عرضه گلکسی فولد سامسونگ به صورت رسمی اعلام شد
تجاوز چهار افغانی به دختر فرانسوی در فرحزاد ایران
عکس های زهره فکور صبور برای تبلیغ روسری
خودکشی زن تهرانی در خیابان آزادی تهران + عکس
جنجال عکس خصوصی حسین ماهینی و همسرش + عکس