خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
خانه » اخبار » اجتماعی » حذف پیش دانشگاهی از مقاطع تحصیلی در سال 95
حذف پیش دانشگاهی از مقاطع تحصیلی در سال 95

حذف پیش دانشگاهی از مقاطع تحصیلی در سال 95

حذف پیش دانشگاهی از مقاطع تحصیلی در سال 95 حذف سال پیش دانشگاهی از مقاطع تحصیلی در سال 95

پس از سال ها تعویض نام سال های تحصیلی در سال 95 پیش دانشگاهی از مقاطع تحصیلی حذف خواهد شد .

حذف پیش دانشگاهی در سال 95

حذف پیش دانشگاهی در سال 95

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نمرات پایه دوم و سوم متوسطه یعنی پایه‌های 11 و 12 به عنوان سابقه تحصیلی خواهند بود، گفت: در سال 95 پیش دانشگاهی حذف و دوره متوسط سه ساله خواهد شد.
 
علی زرافشان درباره حذف پیش دانشگاهی اظهار کرد: با توجه به استقرار ساختار 6-3-3 به طور طبیعی وقتی پایه دوازدهم مستقر شود پیش دانشگاهی حذف خواهد شد.
 
وی در مورد تغییر شیوه جذب دانشجو بعد از  حذف پیش دانشگاهی، تصریح کرد: با توجه به مصوبه امسال شورای اصل کنکور، 25 درصد نمرات امتحانی در سوابق تحصیلی تاثیر گذار است و همچنن برای آزمون سراسری 95،  پنج درصد نمرات پیش دانشگاهی تاثیرگذار خواهد بود که امسال با تاثیر مثبت و سال دیگر با تاثیر منفی است.
 
وی ادامه داد: با استقرار این ساختار،در سال تحصیلی 95 پیش‌دانشگاهی حذف، و دوره متوسط سه ساله خواهد شد که نمرات پایه سوم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی به عنوان سابقه تحصیلی محسوب می‌شوند.
 
معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه نمرات پایه دوم و سوم  متوسطه یعنی پایه‌های  11 و  12 به عنوان سابقه تحصیلی خواهند بود، مطرح کرد:  این طرح در ورود دانش‌آموزان به دانشگاه تاثیرگذار خواهند بود.
 
زرافشان  هدف از اجرای این طرح را میزان افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در روند جذب دانشجویان در کنکور سال آتی دانست و خاطرنشان کرد: در واقع بعد از اولین سال استمرار پایه دوم، ایجاد سابقه تحصیلی پایه دوم متوسطه یعنی پایه 11 را شروع خواهیم کرد.
 
وی به موضوع اجرای قانون حذف کنکور اشاره کرد و ادامه داد: این قانون در سال 86 مطرح شد که مجلس شورای اسلامی سال 92 آن را اصلاح کرد و بر اساس قانون کنونی که ملاک عمل هست یک تکلیف برای دستگاه‌های مختلف تعیین شده است که طی پنج سال 85 درصد کل ظرفیت‌های آموزش عالی بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شود.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter