خانه » اخبار » اجتماعی » کشف حجاب زن عرب در عربستان سعودی + عکس

کشف حجاب زن عرب در عربستان سعودی + عکس

کشف حجاب زن عرب در عربستان سعودی زن عرب با کشف حجاب در خیابان های عربستان سعودی جنجال به پا کرد .

زن عرب که در کشور عربستان سعودی زندگی میکرد با انتشار عکس کشف حجاب خود در خیابان های عربستان سعودی جنجال ساز شد .

زن عرب

کشف حجاب زن عرب

کشف حجاب زن عربستانی در خیابان های عربستان موجی از واکنش ها را در شبکه های اجتماعی در پی داشت که برخی زن بی حجاب عرب را تهدید به مرگ کردند .

زن عرب که بی حجاب در خیابان ریاض عربستان از خود عکس گرفته و در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود موجب ایجاد جنجال های فروانی در کشور عربستان شد .

انتشار عکس بدون حجاب زن عربستانی ، موجی از خشونت را در شبکه‌های اجتماعی این کشور به راه انداخت تا جایی که یک کاربر نوشت: «او را بکشید و جسدش را جلوی سگ‌ها بیندازید.»
واکنش برخی از کاربران شبکه‌های مجازی عربستان به انتشار عکس بدون حجاب یک زن عربستانی در ریاض، پایتخت عربستان، چیزی جز خشونت نبود.
اینترنشنال بیزینس تایمز در گزارش خود یادآور شده که این عکس نخستین بار تحت نام کاربری Malak Al Shehri منتشر شده اما آن حساب کاربری به سرعت حذف شد.

کشف حجاب زن عرب

کشف حجاب زن عرب

دانشجویی آن تصویر را دوباره همرسانی کرد، در گفتگو با آی.بی.تایمز گفت: «خانم الشِهری نوشته بود که دارد بدون حجاب برای صرف صبحانه به بیرون می‌رود.» این دانشجو که نخواست نامش فاش شود، می‌گوید که خانم الشهری پس از انتشار آن عکس در صفحه‌اش چندین بار تهدید به مرگ شد.
وی می‌گوید: «کاربران زیادی عکس او را مجددا توئیت کردند تا اینکه خبر به دست تندروها رسید. به همین دلیل بود که او چندین مرتبه تهدید به مرگ شد. خانم الشهری اول توئیت‌هایش را پاک کرد، اما وقتی دید تهدیدات پایان ندارد، حساب کاربری‌اش را به کل حذف کرد.»
سپس به سرعت هشتگ “#ما_خواستار_به_زندان_افتادن_الشهری_متمرد_هستیم” در توئیتر کاربران عربستانی چرخید. گروهی از کاربران خواستار «مجازات سخت برای این عمل شنیع» شده‌اند. البته در این بین، برخی از کاربران نیز به حمایت از خانم الشهری برخواسته‌اند.
گفتنی است در چند ماه اخیر، جنجال “لغو ممنوعیت رانندگی زنان عربستانی” در این کشور سر و صدا کرده است. عربستان سعودی تنها کشور روی زمین است که هنوز زنان اجازه رانندگی در آن را ندارند. این در حالی است که یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان خواستار تغییر این قانون شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*