خانه » اخبار » اجتماعی » جنگ چین و آمریکا آغازگر جنگ جهانی سوم + عکس

جنگ چین و آمریکا آغازگر جنگ جهانی سوم + عکس

جنگ چین و آمریکا آغازگر جنگ جهانی سوم امکان جنگ میان چین و آمریکا که به جنگ بزرگی و شاید جنگ جهانی سوم تبدیل شود چین را ترغیب به آماده سازی جنگی کرده است

چین برای دفاع از جزایر جنوبی کشور خود در مقابل کشور آمریکا و سایر کشورهای جنوبی چین خود را با مانورهای نظامی آماده میکند تا در صورت کوچکترین دست درازی از سمت آمریکا یا هر کشور دیگری به جنگی تمام عیار بپردازد .

این روزها که بوی جنگ جهانی سوم زیاد به مشام میرسد هر گونه حرکت نظامی از سمت کشوران بزرگ سایر کشورها را ترغیب به آماده سازی نظامی میکند و این بار حضور ناوهای آمریکا در نزدیکی جزایر جنوبی چین امکان جنگ چین و آمریکا را بالا برده و کشور چین را ترغیب کرده است تا با انجام مانورهای نظامی خود را برای این جنگ آماده کند .

جنگ جهانی سوم جنگ چین و آمریکا

مانور نظامی چین

ارتش چین با برگزاری تمرینات و رزمایش های مختلف و فشرده نیروهای سه گانه دریایی، زمینی و هوایی، خود را برای نبرد احتمالی در منطقه شرق آسیا آماده می‌کند.

بیشترین نگرانی چین رویارویی این کشور با آمریکا و برخی از متحدانش در دریای جنوبی و بر سر منازعات مربوط به مالکیت بر جزایر این منطقه است.

جنگ جهانی سوم جنگ چین و آمریکا

مانور نظامی چین

منازعات بر سر جزایر موجود در دریای جنوبی با برخی همسایگان و همچنین حضور ناوهای جنگی آمریکا در این منطقه باعث بروز نگرانی های فزاینده برای چین شده و این کشور را بر آن داشته تا خود را برای رویارویی احتمالی آماده کند.

آمریکا که همواره برای حضور نظامی در منطقه شرق آسیا تلاش دارد، به تازگی دور تازه ای از اعزام ناوهای خود به منطقه را آغاز کرده که آخرین مورد آن حضور ناوشکن «لارنس» این کشور در حریم جزایر «نن شا» در دریای جنوبی چین بود که این هفته انجام شد.

جنگ جهانی سوم جنگ چین و آمریکا

مانور نظامی

همین موضوع و احتمال برخورد نظامی میان چین و برخی کشورهای مدعی در دریای جنوبی و حتی آمریکا باعث شده بخصوص نیروهای دریایی و هوایی این کشور در ماه های گذشته به طور متوالی رزمایش ها و تمرینات مختلفی را برگزار کنند که بعضا هدف آنها بالا بردن توان رزمی این نیروها عنوان شده است.

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای چین نیز در روزهای گذشته و در جریان دیدار با مسئولان نظامی این کشور خواستار مدرن سازی ارتش و بالا بردن توان جنگی نظامیان شده است.

جنگ جهانی سوم جنگ چین و آمریکا

مانور نظامی چین

به نظر می رسد هواپیمای چینی هم که روز چهارشنبه این هفته (22 اردیبهشت)در جریان تمرینات در شرق این کشور سقوط کرد بخشی از برنامه های چین برای بالا بردن آمادگی های رزمی بوده است.

ارتش چین در تارنمای خود آورده است که این جنگنده شب هنگام در جریان تمرین بر روی یک کارخانه ریسندگی سقوط کرده است.

این سقوط در شرایطی صورت گرفت که آب و هوای منطقه بد بود و در واقع بخشی از اهداف ارتش آماده شدن برای عملیات و جنگیدن در هر نوع آب و هوایی است.

جنگ جهانی سوم جنگ چین و آمریکا

مانور نظامی

ساوت چاینا روزنامه هنگ کنگی می نویسد که چین سعی دارد از تجربیات کشورهای پیشرفته برای عملیات در شرایط مختلف بیاموزد.

نشریه می افزاید: رئیس جمهوری چین دستور داده است نظامیان این کشور از آمریکا بیاموزند که در شرایط آب و هوایی مختلف عملیات های رزمی انجام می دهد.

آمار نشان می دهد که در شرق چین در شش ماه گذشته دو جنگنده سقوط کرده است که البته خلبان های آنها سالم به زمین رسیده اند.

ارتش چین بخصوص در دریاهای شرقی و جنوبی در حال اعزام کشتی ها، ناوها و جنگنده هایش برای برگزاری رزمایش های مختلف است.