جنگل کج با درختان خاص در لهستان + تصاویر

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۰۴-۰۸
421 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

جنگل کج با درختان خاص در لهستان + تصاویر به گزارش اولی ها: در بخشی از جنگل کج در لهستان، درخت هایی وجود دارند که بی هیچ دلیلی به صورت […]


جنگل کج با درختان خاص در لهستان + تصاویر به گزارش اولی ها: در بخشی از جنگل کج در لهستان، درخت هایی وجود دارند که بی هیچ دلیلی به صورت کج رشد کرده اند!

جنگل کج در لهستان

جنگل کج در لهستان

در اعماق جنگل‌های منطقه تاریخی پومرانی غربی در لهستان، تمام درخت‌های یک بخش از نزدیکی ریشه با زاویه‌ای تیز خم شده‌ و پدیده‌ای جذاب و بسیار زیبا را که با نام جنگل کج یا “The Crooked Forest” شناخته می‌شود، پدید آورده‌اند.

چرا درخت‌ها به این صورت خم می‌شوند؟ هیچ کسی در این‌باره مطمئن نیست. بعضی معتقدند شرایط آب و هوایی سخت سبب ایجاد آنها شده است. برخی دیگر می‌گویند کج شدن درخت‌ها در نتیجه فعالیت‌های انسانی بوده است.

جنگل کج در لهستان

جنگل کج در لهستان

“Kilian Schoönberger”، عکاس مناظر طبیعی، برخی از تصاویری که از جنگل کج در لهستان ثبت کرده را در اختیار همگان گذاشته است تا فضای جذاب و البته خاص این منطقه را نمایش دهد.

مطابق با صحبت‌های این عکاس و همچنین مردم منطقه، این درخت‌ها در سال 1930 کاشته شده‌اند. در آن زمان که جنگ جهانی دوم در جریان بود، آلمانی‌ها منطقه را کنترل می‌کردند. تا به امروز، شایعات بسیاری در رابطه با استفاده از روشی انسانی و تکنیکی خاص برای پدید آمدن و رشد این درخت‌ها وجود دارد. هرچند، این روش و جزئیات آن مشخص نیست. Schoönberger در این‌باره می‌گوید: هنوز هیچ توضیح نهایی وجود ندارد.

جنگل کج در لهستان

جنگل کج در لهستان

یک تئوری، به عقیده این هنرمند، این است که درخت‌های پیش رو به طور مشخص برای رشد چوب‌های خم کاشته‌اند تا از آنها بتوان در ساخت چیزهای مختلفی مثل کشتی‌ها، سورتمه و صندلی‌های چرخ‌دار استفاده کرد. دیگران ادعا می‌کنند جنگ چنین اثراتی بر روی این مناطق داشته است.

برخی مردم در رابطه با تاثیرات جنگ صحبت می‌کنند چرا که در این منطقه نبرد سختی میان ارتش آلمان نازی و ارتش سرخ وجود داشت. تئوری‌های مبهم دیگر به میدان‌های انرژی و حتی سحر و جادو اشاره دارند؛ اما شاید هیچ پاسخ نهایی وجود نخواهد داشت.

جنگل کج در لهستان

جنگل کج در لهستان

نخستین بار، چند سال پیش بود که این عکاس توانمند از جنگل کج در لهستان بازدید کرد. زمانی که او برای عکاسی از منطقه بازگشت، بسیار خوش‌شانس بود چرا که او علاقه زیادی به عکاسی در مه سنگین دارد.

برای ثبت این تصاویر، او مسیری 724 کیلومتری (450 مایلی) را از کلن آلمان تا لهستان رانندگی کرده است.

جنگل کج در لهستان

جنگل کج در لهستان

البته مسافرت در اروپا و عکاسی از چنین مناظری، شغل اصلی این هنرمند قابل است. طی 12 ماه گذشته، او فقط در کشور آلمان بیش از 64 هزار کیلومتر (40 هزار مایل) را رانندگی کرده است.

من جنگل‌های وحشی و عجیب زیادی در اروپا دیده‌ام، اما این درختان در لهستان منحصر به فرد هستند.

جنگل کج در لهستان

جنگل کج در لهستان

همچنین بخوانید: برج های شبیه برج ایفل در سراسر دنیا

یک دیدگاه برای “جنگل کج با درختان خاص در لهستان + تصاویر”

پاسخی بگذارید