خانه » اخبار » اجتماعی » جنسیت X جنسیت نه زن و نه مرد

جنسیت X جنسیت نه زن و نه مرد

جنسیت X جنسیت نه زن و نه مرد کشور بلژیک در حرکتی جالب در فرم استخدام خود جنسیت جدیدی با نام جنسیت X که جنسیت نه زن و نه مرد می باشد را اضافه کرد

هر روز در گوشه و کنار دنیا اخبار جالبی به گوش ما میخورد که شاید ما را شگفت زده میکند همانند خبری که اخیرا در بلژیک جنجال به پا کرده است .

تولید جنسیتی جدید در کشور بلژیک به نام جنسیت X که نه جنسیت زن و نه جنسیت مرد می باشد و از این به بعد در فرم استخدامی کشور بلژیک اضافه شده است .

جنسیت X جنسیت نه زن و نه مرد

جنسیت X جنسیت نه زن و نه مرد

دولت بلژیک اعلام کرد از این پس کسانی که خود را نه “زن” و نه “مرد” می‌دانند در فرم‌های استخدام می‌توانند به جای ذکر جنسیت “زن” یا “مرد” از گزینه “X” استفاده کنند.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، الکه سلورز، وزیر برابری شانس‌ها در بلژیک درباره این تصمیم دولت که جمعه ۱۸ دسامبر / ۲۷ آذر گرفته شد، گفت اقدام فوق به منظور تقویت این پیام صورت گرفت که همه برای کار در خدمات عمومی خوش آمدند.

استیون واندپوت، وزیر خدمات عمومی بلژیک نیز گفت دولت گزینه‌های “زن” و “مرد” را حذف نکرد و گزینه “X” را به آن‌ها افزود چون در برگه استخدام و هنگام امضای قرارداد کار باید جنسیت افراد مشخص شود.

بدین ترتیب از جمعه ۱۸ دسامبر / ۲۷ آذر در فرم‌های استخدام بلژیک، در کنار کلمات “مرد” و “زن”، “X” نیز اضافه شد. در فرم‌های کاریابی دولتی نیز به این صورت خواهد بود.

دولت بلژیک همچنین کارزاری با عنوان «همه جنسیت‌ها خوش آمدند» راه‌اندازی خواهد کرد تا به‌گفته خانم سلورز «پذیرش لزبین‌ ها ، گی‌ ها ، دو جنسیتی‌ ها و ترا جنسیتی‌ ها در محیط کار، به‌لطف آموزش و تربیت ارتقا یابد.»

ازدواج همجنسگرایان در بلژیک از سال ۲۰۰۳ آزاد شد و از سال ۲۰۰۶ نیز همجنسگراها حق سرپرستی کودک را به‌دست آوردند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*