خانه » فناوری اطلاعات » جنجال هک شرکت سونی و هکر های ایرانی

جنجال هک شرکت سونی و هکر های ایرانی

مقامات اطلاعات آمریکا هک شرکت سونی را به کشورهای ایران و روسیه و چین نسبت داده که ضرر بسیاری به شرکت سونی زده شده

 

هک شرکت سونی

هک شرکت سونی

سایت شبکه فاکس نیوز در خبری نوشت: مقامات اطلاعاتی آمریکا به فاکس نیوز گفته اند که خسارت های زیادی توسط هکرها به سونی پیکچرز وارد شده است و به احتمال زیاد ایران، روسیه و چین هم در این موضوع دست دارند.

فاکس نیوز نوشت: منابع اطلاعاتی به فاکس نیوز اطلاع داده اند که این نوع حمله سایبری و سطح و رده آن که  در حمله به سونی پیکچرز استفاده شده است، تاکنون از کره شمالی این نوع حمله سایبری بی سابقه بوده است در حالکیه ایران مواردی را از این نوع حمله سایبری در سابقه خود دارد.

حمله سایبری به شرکت سونی به حدی مهم بوده است که اکنون از آن به عنوان یک موضوع امنیت ملی یاد می شود و اعضای تیمی امنیت ملی ریاست جمهوری شخصا در حال پیگیری این موضوع هستند.

فاکس نیوز در ادامه نوشت این ادعا در حالیست که باراک اوباما در آخرین مصاحبه سال 2014 خود از عدم پخش فیلم “مصاحبه” انتقاد کرد و در حالی که هفته گذشته گزارش سنا درباره شکنجه مأموران سازمان سیا، سانسور شده بود، مدعی شد با خودسانسوری مخالف است. فیلم “مصاحبه” فیلمی کمدی درباره کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و نقشه قتل اوست که قرار بود از تعطیلات کریسمس در آمریکا به نمایش عمومی در بیاید، اما شرکت سونی پیکچرز پس از دریافت پیام‌های تهدیدآمیز، تصمیم به تعویق نمایش عمومی این فیلم گرفت، امری که اکنون با انتقاد رییس جمهوری آمریکا مواجه شده است.

بیشتر بخوانید :  27 هزار حمله هکرها به سایت کارانه برای هک سامانه ملی کارانه + عکس

این حمله سایبری و ضربه پذیری آمریکا واقعا نگران کننده است به خصوص که تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده بود.

خبر ارتباط هک شرکت سونی به ایران

خبر ارتباط هک شرکت سونی به ایران

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*