خانه » مذهبی » جملاتی از سید جواد ذاکر که به یادگار ماند

جملاتی از سید جواد ذاکر که به یادگار ماند

جملاتی از سید جواد ذاکر که به یادگار ماند

آسید جواد ذاکر  ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۵۵در شهرستان خوی از شهرستانهای آذربایجان غربی و درخانواده ای متدین و از سلاله حضرت زهرا (س) پسری به دنیا امد که نامش را ( میر محمد) نهادند . نام اصلی و شناسنامه ای سید ،میر محمد بوده و در کودکی بعلت بیماری (ظاهرا سرطان) احتمال مرگش وجود داشته است. پدرش سید حبیب ذاکری نذر امام جواد می کند اگه بچه ام خوب شد اسمش را می گذارم محمد جواد. در ضمن فامیل اصلی سید هم طباطبائی است . ولی قدیم که پدرش خواسته شناسنامه بگیرد چون میر حبیب مداح و ذاکر امام حسین بود. نام خانوادگی را ذاکری انتخاب می کند .

سید محمد جواد پرچم دار سبکهای جدیدی از مداحی بود که بسیاری از مردم الالخصوص جوانان را به سوی هیئت ها میکشاند حتی جوانانی که تا قبل از آن انسی با هیئت ها نداشتند. همین کار او خیلی از کسانی که شناختی از اسلام واهل بیت نداشتن به هیت ها کشاند و خیلی مداحان جوانان تر و شهرستانی از وی الگو گرفتند. وی از این جهت انقلابی به راه انداخت که به جنگ تهاجم فرهنگی دشمنان و مخالفین اسلام و تشیع رفته بود خیلی سریع نام سید ذاکر بر سر زبان ها افتاد و در دل خیلی از دوستدارانش جای گرفت. ارئه همین سبک ها به مزاج خیلی ها نمی ساخت مثلا برخی مداحان قدیمی تر و…

بیماری سید در سال ۱۳۸۴ به اوج رسید و سرانجام وی بر اثر بیماری سرطان ریه در اوایل خرداد ماه ۱۳۸۵شمسی در اثر از کار افتادن سلولهای مغز در کما فرو رفت و بعد از حدود ۴۰روز در ساعت ۲بامداد شانزدهم تیر ما ه ۱۳۸۵شمسی در بیمارستان میلاد تهران به دیدار معبودش شتافت. پیکر زند یاد ذاکر در مقابل حرم حضرت معصومه (س) و در قبرستان (نو ) و درکنار قبر رسول ترک ارام گرفت. برای سید ذاکر مراسم تشیع با شکوهی در قم برگزار شد به طوری که خیلی از کسبه و مردم گمان بردند عالم یا مرجعی از دنیا رفته است.و این تشیع باشکوه دور ازانتظار نبود .

جملات ناب سید جواد ذاکر

– انشالله خانم یه نیم نظری کنه که بخدا اگه به یه نفر یه نیم نگاه کنه تا نسل به نسل تا ظهور حضرت اون خونواده با سعادت زندگی میکنه ( میلاد حضرت رقیه ۷۹)

– تو بعضی شعرا زاهد که ما میخونیم منظور اونایی که زهدن نه خود امیرالموئمنین امیرالزاهدین هست اون زاهدی که اون شخصی که میخواد بین اهل بیت و خدا فاصله بندازه یعنی بگه ما بدون اهل بیت هم میتونیم به خود خدا برسیم ما با اینا حرف درایم (میلاد حضرت زهرا ۷۹ )

– حسین ابن علی دیوانه میخواد , خدا این قرعه را بر نام من زد . (فاطمیه ۸۰)

– هر کی هستی باش تو جلسات امام حسین بزرگام کوچیکن .(محرم ۸۰)

– هم وحش طیور و ملک و عالم و آدم هستند همه جیره خور خانه رقیه ( میلاد حضرت رقیه ۸۱)

– پیش من جنون مجنون دیگه رنگی نداره هر کی سنگی نزنه بدون که سنگی نداره یعنی هر کی سنگ داشت تا حالا زده بود (میلاد امام علی ۸۱)

دیوانگی عشق حسین (ع) عین کمال است

– پیامبر بی بی رو نشوندن رو زانوشون و فرمودن من زینب رو عین خدا دوست دارم یعنی اهل بیت در صفات با خدا یکی هستن فقط در ذات مختلفن (اربعین ۸۲)

– عبادت بی ولایت حقه بازیست اساس مسجدش بت خانه سازیست چرا سنی نمی خواهد بداند وضوی بی ولایت آب بازیست ( محرم ۸۲)

– بابا بکن این کفن دنیات , بکن اینی که تو پوشیدی کفن دنیاته (محرم ۸۲)

– هی به خودم میگفتم چرا مسیح رو خداوند به عرش برد ولی امام علی رو بالا نبرد از پیر غلامی پبرسیدم گفت خداوند امام علی و حضرت مسیح رو هر دو را در دو کفه ترازو گذاشت امام علی چون عظمتش زیاد بود اومد پائین ولی مسیح رفت بالا وقتی مسیح رسید به خورشید و ما و هفت اسمون گفت از عظمت اینا استفاده میکنم ولی بازم به عظمت علی نرسید و علی روی زمین ماند و مسیح بالا ( مبعث ۸۲)

– عشق رضا سرنوشت من خونه غلامش بهشت من (۸۳)

– انشاالله یه روز بی حسین نفس نکشیم عشق او ریشه هست و ساقه و برگ زندگی بی حسین یعنی مرگ (شهادت حضرت رقیه ۸۳)

– شادی ارواح شهدا سلامتی مقام معظم رهبری انشالله بتونیم مودتمون رو به آل الله نگهداریم اونا نگهدارن سلامتی حضرت امام زمان صلوات (شهادت حضرت رقیه ۸۳)

– هرکجا که شنیدم اسمت را یا حسین با سر دویدم . (۸۴)

– حسرت زیارت تو مونده تو این دلزارم کربلا تو تا نبینم آروم و قرار ندارم . (۸۴)

– هر کی قم اومده زائره هر کی هم تو قم زندگی میکنه زیر نظر یه نفر نفس میکشه (۸۴)

– هیچ وقت حضرت صاحب از ما نمیبره عمل ما باعث میشه ما از اهل بیت دور بی افتیم (۸۴)

– آقا بدترین آدم رو زمین منم قبول دارم اما آقا این رو میتونم به همه بگم تو رو دوست دارم آقا عوض این دوست داشتن رو هر طوری میدم آقا (۸۴)

روحش شاد و یادش گرامی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*