خانه » اخبار ستارگان » جف بروس مرد میلیاردی نمیداند با ثروتش چکار کند

جف بروس مرد میلیاردی نمیداند با ثروتش چکار کند

جف بروس مرد میلیاردی نمیداند با ثروتش چکار کند

از قدیم گفتن پول زیاد دردسر سازه! حالا این گفته قدیمی برای جف بروس، مدیرعامل آمازون به واقعیت تبدل شده است.

جف بروس مدیرعامل شرکت آمازون

جف بروس مدیرعامل شرکت آمازون

نشریه بلومبرگ دیروز در گزارشی خبر داد که ارزش خالص دارایی های جف بروس به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است. یعنی یک عدد ۱۲ رقمی ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تا سال ۲۰۱۶، بیل گیس ثرتمندترین فرد جهان بود ولی در یک سال اخیر؛ مطابق انتظار جف بروس از مدیرعامل سابق مایکروسافت پیشی گرفت. در این افزایش دارایی‌هایی مدیرعامل شرکت آمازون چندین عامل دخیل بودند.

سال گذشته؛ آمازون یک افزایش سهام بزرگ را تجربه کرد که باعث شد ارزش خالص دارایی‌های جف بروس نیز جهشی چشمگیر داشته باشد. در جریان فروش رویداد «جمعه سیاه» (Black Friday) امسال نیز برآورد می‌شود بیش از نیمی از فروش جهان را سایت آمازون به خود اختصاص داده باشد که باز هم باعث افزایش ثروت آقای آمازون شد.

به علاوه، سایت آمازون رویداد حراجی بزرگ «دوشنبه سایبری» را نیز پیش‌رو دارد که باز هم طبق گزارش ها باید فروش بسیار بالایی داشته باشد.

جف بروس در سال‌های اخیر، بخشی از این ثروت خود را در جاهای مختلفی سرمایه‌گذاری کرده است. مثلا در سال ۲۰۱۳ نشریه واشینگتن پست را به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خرید. سرمایه‌گذاری دیگری آقای بروس در شرکت بلو اوریجین و پروژه‌های فضایی بوده است. بروس هر سال میلیاردها دلار در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند ولی باز هم پول روی پول جمع می‌شود.

ظاهرا مدیرعامل آمازون برای سرمایه‌گذاری و خرج کردن ثروت‌اش به مشکل برخورده است و از کاربران اینترنتی درخواست کرده تا به او ایده بدهند. وی امسال در توییتی با عنوان «درخواستی برای ایده‌ها» از کاربران خواست در زمینه خرج کردن ثروت‌اش هم‌فکری کنند.

سایت ورج گزارش می‌دهد تا این لحظه بیش از ۵۰ هزار کاربر به این درخواست بروس در توییتر پاسخ دادند. ورج می‌گوید اگر بروس بخواهد دارایی‌هایش را میان این افراد تقسیم کند؛ به هریک ۲.۱ میلیون دلار می‌رسد!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*