جشن تولد زن در سینما و پخش فیلم خصوصی زن و مرد روی پرده سینما

غافلگیری زن با جشن تولد در سینما و پخش فیلم خصوصی روی پرده

جشن تولد سینما

جشن تولد در سینما

برخی از سورپرایز ها و غافلگیری ها موجب ایجاد جریانات بسیار وسیع تری خواهد شد که شاید از ضعف در نهادهای نظارتی خبر میدهد .

برگزاری جشن تولد در سینما و پخش فیلم خصوصی مرد و زن روی پرده سینما در حالی اتفاق افتاده است که پخش هر فیلم بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روی پرده سینما غیر مجاز می باشد .

داستان از آنجایی شروع شد که یک آقا برای اینکه همسرش را غافلگیر کند، او را به سینما می‌برد و وسط تماشای یک فیلم سینمایی، ناگهان تصاویر شخصی آن زن و شوهر پخش می‌شود. این کار برنامه ریزی شده با حضور چند نفر در سالن یکی از سینما‌های تهران اتفاق افتاده است.

این اتفاق عجیب باعث شد که خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، پیگیر ماجرا شود و در خصوص چگونگی برگزاری این مراسم در سالن سینمایی با مدیر آن سینما گفتگو کند.

وی در این باره به خبرنگار ما گفت: «خانواده‌ای که از آن صحبت می‌کنید، سالن را اجاره کرده بودند. این برنامه با مجوز وزارت ارشاد در سانس فوق العاده و خارج از ساعت اکران سینما انجام شده و ما برای این کار‌ها مجوز گرفتیم. ما معمولا صبح‌ها پیش از آغاز اکران فیلم‌ها و برای این مدل برنامه‌ها، سالن اجاره می‌دهیم.»

اما آن چیزی که ما بررسی کردیم این اتفاق در زمان اکران یک فیلم و در ساعت اکران اتفاق افتاده است.

فیلم خصوصی زن و مرد سینما

پخش فیلم خصوصی در سینما

ما این موضوع را از غلامرضا فرجی یکی از اعضای انجمن سینماداران، پیگیری کردیم. او در این باره گفت: «پخش هر گونه فیلمی در سینما‌ها نیاز به پروانه‌ نمایش دارد. اگر فیلمی جزو فیلم‌های سینمایی نباشد، باید مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشد.»

محمدرضا فرجی دبیر شورای عالی اکران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به خبرنگار ما گفت: «این برنامه هیچگونه مجوزی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نداشته است.»

نکته‌ جالب این بود که مسئولان سینمای مذکور بر خصوصی بودن سینما تاکید داشتند اما با این حال برپایی چنین مراسمی در سالن سینمایی که فقط مجوز نمایش فیلم‌های سینمایی را دارد، غیرقانونی است؛ چراکه به نوعی زمان اکران یک فیلم گرفته شده و سازندگان آن فیلم حق شکایت از این سینما را دارند که در زمان اکران فیلمشان، این نوع برنامه‌های بدون مجوز برگزار می‌شود.

البته این را هم بگوییم ما آمادگی داریم اطلاعاتی را در اختیار مسئولان ذیربط قرار بدهیم. .

 

باشگاه خبرنگاران

منطبق با کلید واژه: فرهنگ و هنر