جدایی دو مؤسس اینستاگرام از کمپانی اینستاگرام

جدایی دو مؤسس اینستاگرام از کمپانی اینستاگرام کوین سیستروم و مایک کرایگر دو موسس اینستاگرام به دلایل نامعلومی از کمپانی اینستاگرام جدا شدند .

اینستاگرام یکی از محبوبترین رسانه های اجتماعی بوده است که با استقبال فراوانی در تمام دنیا رو به رو شده است .

اینستاگرام که با عکس و فیلم ستارگان فراوانی از گوشه و کنار دنیا هر روزه به روزرسانی میشود با خبری جدید در رسانه های خبررسانی تیتر اخبار شد .

جدایی کوین سیستروم و مایک کرایگر دو موسس اینستاگرام از کمپانی اینستاگرام خبری عجیب بود که با رو نشدن دلیل این جدایی جنجالی تر شد .

کوین سیستروم و مایک کرایگر

کوین سیستروم و مایک کرایگر که شبکه اجتماعی به اشتراک‌گذاری تصویری اینستاگرام را به وجود آوردند، تصمیم به ترک آن گرفته و به‌زودی تصمیم خود را اجرایی می‌کنند.

ترک اینستاگرام چالش و بحران جدیدی را به دل‌مشغولی‌های فیس‌بوک، مالک اینستاگرام می‌افزاید.

منابع آگاه تائید کردند که سیسترم، مدیر اجرایی و کرایگر مدیر فنی هر دو هیئت‌مدیره فیس‌بوک را از تصمیم خود آگاه ساخته و به‌زودی کمپانی‌ای که خودساخته‌اند را ترک خواهند کرد.

آن‌ها دلیل خود را ذکر نکرده اما ظاهراً پس از ترک اینستاگرام کمی استراحت خواهند کرد. دو یار قدیمی از سال ۲۰۱۰ با یکدیگر دوست بوده و آن زمان پروژه نرم‌افزاری را با همکاری یکدیگر تبدیل به اینستاگرام کردند که فیس‌بوک آن را در سال ۲۰۱۲ به مبلغ ۱ میلیارد دلار با ۳۰ میلیون کاربر خرید و اینک بیش از یک میلیارد کاربر دارد.

سخنگوی فیس‌بوک هنوز دراین‌باره اظهارنظر نکرده است اما این بحران جدید برای تاریخ ۱۴ ساله فیس‌بوک محسوب می‌شود که این روزها به‌شدت تحت‌فشار از سوی مقامات رسمی به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران و نفوذ خارجی‌ها به‌خصوص روسیه در ماجرای انتخابات آمریکا از طریق این شبکه اجتماعی با تحت تأثیر قراردادن افکار عمومی کاربران قرار دارد.

در ماه آوریل نیز «جان کوم» مؤسس واتس‌اَپ نیز کمپانی‌ای که خود ساخته بود را ترک کرده و به فیس‌بوک، مالک آن واگذار کرد.

منطبق با کلید واژه: فناوری اطلاعات