خانه » اخبار » اجتماعی » توهین جان کری به محمد جواد ظریف و تمسخر ظریف + عکس

توهین جان کری به محمد جواد ظریف و تمسخر ظریف + عکس

توهین جان کری به محمد جواد ظریف و تمسخر ظریف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به طرز بی ادبانه ای به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران توهین کرد

این روزها که ایران و آمریکا هر دو از جریانات برجام و توافقات هسته ای به پیروزی برای خود حکایت میکنند وزیر امور خارجه آمریکا جان کری با لحن تمسخرآمیز و بی ادبانه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را مسخره کرد و توهین جان کری به محمدجواد ظریف به نوعی توهین به ملت ایران بوده است .

توهین جان کری به محمد جواد ظریف

محمدجواد ظریف و جان کری

جان کری وزیر خارجه آمریکا در دیدار ب کارکنان سفارت کشورش در اتریش ضمن توهین به محمدجواد ظریف همتای ایرانی‌اش، مدعی شد که ایالات متحده توانسته ظریف را شکست داده و آنچه که می‌خواستند از او گرفتند.

به نوشته وبگاه نشریه ویکلی استاندارد (weekly standard) کری با تشکر از تلاش‌های پشت پرده کارکنان این سفارتخانه که بیشتر کارهای طرف آمریکایی توافق هسته‌ای را انجام دادند، پیشنهاد کرد که داستان شکست خوردن ظریف در امتیاز گرفتن از آمریکا را برای نوه‌هایشان تعریف کنند.

توهین جان کری به محمد جواد ظریف

توهین جان کری به محمد جواد ظریف

کری در نشستی که دو روز پیش با آنها داشت، گفت: «ما سال گذشته و سال قبل از آن، با نشست‌های بیشماری که اینجا برگزار شد، شما را تحت فشار گذاشتیم. بنابر این شما به واقع بخشی از یک سفر عجیب بودید که به یک نتیجه تاریخی منتهی شد، شما می‌توانید آن را همیشه با خود همراه داشته باشید.»

توهین جان کری به محمد جواد ظریف

جان کری

وزیر خارجه آمریکا با لحنی تمسخرآمیز و بی‌ادبانه افزود: «حتی می‌توانید کمی پیاز داغ قضیه را زیاد کنید و برای نوه‌هایتان تعریف کنید که چگونه در یک اتاق نشستید و ظریف را مجبور کردید که در برابر قدرت متقاعدکننده شما، تسلیم شود. هرچه شما خواستید.»

توهین جان کری به محمد جواد ظریف

محمدجواد ظریف

این توهین آشکار دو روز پیش جان کری به ظریف در حالی بی‌پاسخ مانده است که محمدجواد ظریف برای دست دادن با کری کیلومترها راه را با عجله پشت سر می‌گذارد و لحظاتی را با خنده و شادی با همتای آمریکایی که اینگونه او را شکست خورده خطاب می‌کند، طی می‌کند. مفاهیم بصیرت و دشمن شناسی اینجا معنا پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*