خانه » فرهنگ و هنر » سریال » توضیحات مهدی مظلومی برای پخش سریال منو تنها نذار از Gem TV

توضیحات مهدی مظلومی برای پخش سریال منو تنها نذار از Gem TV

توضیحات مهدی مظلومی برای پخش سریال منو تنها نذار در Gem TV مهدی مظلومی کارگردان ایرانی فیلم منو تنها نذار که قرار است از شبکه جم پخش شود توجیهاتی برای این فیلم آورد

مهدی مظلومی که این روزها به علت پخش فیلم منو تنها نذار که به کارگردانی وی در شبکه جم تی وی GEM TV در آینده ای نه چندان دور بر سر زبان ها افتاده با آوردن چند دلیل قصد توجیه پخش سریال منو تنها نذار را از شبکه جم داشته است .

مهدی مظلومی کارگردان فیلم منو تنها نذار

مهدی مظلومی کارگردان سریال منو تنها نذار

چطور میشود کارگردانی که سال ها در رسانه ملی کار کرده و سریال هایی چون “بدون شرح” و “کمربندها را ببندیم” را ساخته است محصولی را برای شبکه ای ماهواره ای تولید کند؟

روی آنتن رفتن تیزر فیلمی ویدیویی با عنوان “منو تنها نذار” از شبکه جم که نام مهدی مظلومی به عنوان کارگردان آن آمده بود از یک طرف عجیب بود و از طرف دیگر سوال برانگیز. عجیب از آن جهت که چطور میشود کارگردانی که آخرین محصولاتش یعنی “سیگنال موجود است” و “یه شام خوب” از محصولات شکست خورده شبکه خانگی هستند برای تولید فیلم در شبکه ای انتخاب میشود که ادعایش سرگرم سازی مخاطبان است.

 

چطور سریالی غیرمتعارف تولید می کنید؟؟

وجه سوال برانگیز کار آنجاست که چطور میشود کارگردانی که سال ها در رسانه ملی کار کرده و سریال هایی چون “بدون شرح” و “کمربندها را ببندیم” را ساخته است محصولی را برای شبکه ای ماهواره ای تولید می کند که استانداردهای متعارف تصویرسازی در داخل کشور در آنها رعایت نشده است؟

 

آیا این فیلمسازی بی توجه به قواعد داخل با ممنوع الفعالیت شدن مظلومی مواجه نخواهد شد؟؟

مظلومی خودش در این باره اظهار می دارد: دوستان اگر بخواهند در برابر این مساله واکنش نشان دهند مطمئنا خامی کرده اند چون من شغلم فیلمسازیست و هیچ قانونی نداریم که به عنوان کارگردان موظف به کار در ایران باشم.

مهدی مظلومی کارگردان فیلم منو تنها نذار

مهدی مظلومی کارگردان فیلم منو تنها نذار

من برای “جم” نساختم!

مهدی مظلومی در جایی دیگر از گفتگویش اما اصلا فیلمسازی برای “جم” را رد کرده!!! و می گوید: بنده چند ماه پیش این فیلم را برای تهیه کننده ای به نام “زاراوان” که یکی از دفاتر پخشش در دوبی است ساختم و قرار است در ۱۴ شبکه عربی، هندی، ایرانی و اروپایی پخش شود.

وی در توجیهی آشکار ادامه می دهد: “جم” هم یکی از خریداران فیلم است که مسئولیتش با من نیست و به خواست من از شب دوم اسمم از تیزر حذف شد.

این کارگردان درباره پوشش غیرمتعارف بازیگران در فیلم مذکور می گوید: نوع پوشش ها به دلیل بین المللی بودن باید مختصات خودش را میداشت!!

البته مظلومی گویا همچنان به تولید چنین محصولاتی ادامه خواهد داد. خودش می گوید: تا انتهای سال ۲۰۱۶ تعهد ساخت شش فیلم دیگر را هم دارم.

 

حتی فرهادی هم مجبور به رعایت قواعد است

ادعای مظلومی در طرح این نکته که نوع پوشش ها باید مختصات خودش را میداشت کاملا سفسطه برانگیز است بخصوص که در سالهای اخیر کارگردانانی چون اصغر فرهادی و عباس کیارستمی را داشته ایم که حتی آثارشان در آن سوی آبها نیز کمابیش منطبق بر محدودیت های داخلی تولید شده است.

 

واکنش ارشاد چه خواهد بود؟

طرح نقطه نظر حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد درباره ماجرای مهاجرت برخی چهره ها و کشف حجاب آنها نیز می تواند مکمل بحث باشد.

نوش آبادی بعد از کشف حجاب بازیگرانی که این روزها در سریالهای “جم” مشغول به کارند گفته بود: ما انتظار نداریم هنرمندانی که از کنار همین مردم معروف شدند و جایگاهی پیدا می کنند حالا بخواهند به باورها و اعتقادات همین مردم بی توجه باشند.

حالا باید منتظر ماند و واکنش سخنگو را به فیلمسازی برای شبکه های ماهواره ای بدون توجه به قواعد متعارف و هنجارهای شناخته شده داخلی، نظاره کرد.

 

5 دیدگاه

 1. تا زمانی که ایران ارزش چندانی برای بازیگران کارگردانان، خبرنگاران، و کلا جوانان مملکت قائل نشود وضعیت همین است
  حتی گسترده تر هم خواهد شد. یکی از مشکلات اصلی و پایه ای ما ارزش قائل نشدن و دیگری اقتصاد است…

 2. آقا خدایش بیخیال این خرافات شید چقد این مردم رو شستشوی مغزی میدین با این مقالات چرندتون

  • کاملن با آقای امین موافقم.
   اصلن منظور از این مقاله چی بوده…؟
   شما که اول آقای مظلومی رو میکوبی که ایشون سریالای شکست خورده داره!!! دیگه چرا دایه ی مهربون تر از مادر میشید؟
   خارج از مرزای این کشور هم باید با قوانین حقوقی و مدنی و اخلاقی شما کنترل بشه؟!
   کشورای دیگه قانون ندارن؟!
   پیشنهاد میکنم کمی مطالعه حقوقی داشته باشید…

  • با سلام و احترام
   ببینید شما منظور مطلب رو بد متوجه شدید .
   اول اینکه ما نگفتیم کل کارای ایشون شکست خورده و گفتیم دو کار آخرشون که در سینمای خانگی بوده شکست خورد که برای اثبات حرفمون هم میتونیم به اینکه اصلا فروش خوبی نداشته و حتی اسمشون هم درنیومد اشاره کنیم .
   دوم اینکه اصلا ما کاری به فعالیت ایشون در کشور خارج از مرز ایران نداریم و مشکل ما با فعالیت ایشون در کشور هست .
   اگه مطلب رو کامل خونده باشید گفته شده چطور شخصی که فیلم نامتعارف برای شبکه های ماهواره ای میسازه اجازه ساخت فیلم در کشور ایران رو باید داشته باشه ؟
   مهدی مظلومی باید انتخاب میکرد یا کار متعارف و طبق قوانین ایران در کشور ایران یا ساخت فیلم های نامتعارف برای شبکه های ماهواره ای که گزینه دو رو انتخاب کرد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*