خانه » اخبار » اجتماعی » تندیس زن ایرانی در برج میلاد

تندیس زن ایرانی در برج میلاد

تندیس زن ایرانی در برج میلاد ساخت یک تندیس از زن ایرانی در جشنواره تابستانی شهر بانو در برج میلاد

جشنواره تابستان شهر بانو برج میلاد

به گزارش اولی ها جشنواره شهر”بانو” به عنوان دومین بخش از جشنواره تابستانی برج میلاد تهران با هدف نمایش توانمندی های زنان ایرانی در بخش های ورزشی،هنری، اجتماعی، اقتصادی و … از 21 تا 30 مرداد ماه در یادمان ملی ایرانیان برگزار می شود.

جشنواره “بانو” به مدت 10 شب در بخش‌های مختلف و در قالب برنامه‌های متنوع فرهنگی، پزشکی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی برگزار می شود.

از جمله بخش های این جشنواره بخش سلامتی و پزشکی است که در مدت 10 روز برگزاری شهر”بانو” کارگاه های پزشکی، تغذیه، روان شناسی، طب سنتی، پیشگیری از سرطان سینه، مشاوره و روان شناسی ویژه بانوان کشور به صورت رایگان در گالری غربی برگزار می شود.

همچنین در گالری شرقی برج میلاد تهران بانوان هنرمند نمایشگاه تابلوهای نقاشی را با محتوای فعالیت ها و تلاش های زنان ایرانی در جامعه برگزار می کنند. در این نمایشگاه بیش از 100 تابلوی نقاشی از توانایی بانوان ایرانی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

 

ساخت تندیس زن ایرانی در برج میلاد تهران

ساخت تندیس زن ایرانی از دیگر بخش های جشنواره شهر”بانو” است که قرار است زهرا فهیم بانوی هنرمند تندیس ساز این اثر نمادین را در مدت 10 روز برگزاری جشنواره در گذرگاه برج میلاد تهران با تراش روی چوب خلق کند. این تندیس نمادی از زن ایرانی خواهد بود که همواره در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی در سال های پیروزی پس از انقلاب نقش تاثیرگذاری داشته است. حاضران در جشنواره می توانند از نزدیک با نحوه خلق این اثر آشنا شوند.

 

اجرای تئاترهای خیابانی با موضوع زن

همچنین در ادامه این جشنواره قرار است نمایش های خیابانی با موضوعات دینی- فرهنگی مرتبط با زن همچون خلقت زن، تولد حضرت معصومه (س)،شفاعت،عفاف و حجاب در قالب استیج هنرمندان برگزار شود.

در آبراه غربی برج میلاد تهران نمایشگاه صنایع دستی بانوان ایرانی در طول 10 روز برگزاری جشنواره برگزار می شود.

 

بازخوانی قصه مادربزرگ ها در برج میلاد

“خونه مادربزرگه” از بخش های دیگر جشنواره شهر”بانو” است که با طراحی صحنه ویژه قرار است هنرمندان ایرانی قصه های مادربزرگ ها را که به صورت تاریخ شفاهی و نسل به نسل منتقل شده است را بازخوانی کنند. این بخش به منظور احیای فرهنگ شفاهی قصه های ایرانی و جلوگیری از منسوخ شدن قصه های مادربزرگ ها در این جشنواره اجرا می شود. همچنین در این بخش علاقه مندان می توانند با لباس زنان اقوام ایرانی عکس یادگاری بگیرند.

برگزاری مسابقه آشپزی، مسابقه عکاسی “من، دخترم وبرج میلاد”، نقاشی روی اثر حجمی انار توسط بانوان،برپایی کارگاه تخصصی مشاوره تربیتی در مرکز همایش های برج میلاد تهران در روزهای 24، 26 و 28 مرداد ماه، دعوت و گفتگو با زنان کارآفرین، برپایی نمایشگاه خانه و آشپزخانه در طبقات تجاری از 26 تا 30 مرداد ماه، برپایی مسابقه بادبادک ویژه مادران و دختران، توجه ویژه به ورزش بانوان از دیگر بخش‌های جشنواره شهر”بانو” است که در مدت 10 روز به صورت رایگان برای شهروندان پایتخت اجرا می شود.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*