خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶
خانه » اخبار » اجتماعی » تنبیه دختران دانشجو به سبک دانشگاه چین + عکس
تنبیه دختران دانشجو به سبک دانشگاه چین + عکس

تنبیه دختران دانشجو به سبک دانشگاه چین + عکس

تنبیه دختران دانشجو به سبک دانشگاه چین تنبیه جالب دانشجویان دختر بی نظم چینی توسط دانشگاه چین که جنجال بسیاری به پا کرده است

به گزارش اولی ها حتماً گرداندن آنچه که مجرمان خطرناک و یا اشرار خوانده می‌شوند در خیابان همراه با آفتابه و یا سوار بر خر را در ایران به خاطر دارید. به نظر می‌رسد در چین هم اوضاع به همین منوال است. البته نه برای مجرمان خطرناک، بلکه برای دانشجویان دختری که اتاق خود را درست مرتب نمی‌کنند.

درازکش زیر پتو زیر آفتاب سوزان، سپس دویدن در حالی که روی سرشان سطل زباله گذاشته شده. اینها تنها بخشی از تنبیه دانشجویان دختر دانشگاه “هونان”در چانگشا در جنوب چین بوده است.

تنبیه دختران دانشجو توسط دانشگاه

تنبیه دختران دانشجو توسط دانشگاه

این تنبیه‌ها در اولین روز حضور آنها در دوره نظامی‌ای که برای دانشجویان چینی اجباری است، صورت گرفته است.

قوانین دانشگاهی در چین به‌هیچ‌وجه شوخی‌بردار نیست. دانشجویان به علت کوچک‌ترین تخلفی جریمه می‌شوند. این دانشجویان دختر نیز به علت اینکه اتاق خود را به خوبی مرتب نکرده بودند این‌چنین جریمه شده‌اند. این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی چینی منتشر شده‌اند. مقامات دانشگاه حدود ۲۰ دانشجوی دختر “نامرتب”را مجبور کردند در دمای ۳۰ درجه زیر آفتاب به مدت ۱۰ دقیقه روی خود پتو بیندازند، سپس نیز در حالی که سطل اشغال به سر داشتند در مقابل دوستان و همکلاسی‌های خود بدوند.

تنبیه دختران دانشجو توسط دانشگاه

تنبیه دختران دانشجو توسط دانشگاه

بسیاری از رسانه‌های چینی، این اقدام مقامات دانشگاهی “هونان”را مورد انتقاد قرار داده‌اند و آن را “تحقی”این دختران توصیف کرده‌اند. همچنین بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی “ویبو”که مهم‌ترین شبکه اجتماعی در چین به شمار می‌رود، این اقدام دانشگاه هونان را مورد نکوهش کرده‌اند. البته برخی از دانش‌آموزان تنبیه شده سپس در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند این تنبیه حقشان بوده است و دیگرانی نیز بودند که از این شیوه تنبیه دفاع کردند.

“من باید سطل آشغال به سر می‌دویدم، احساس می‌کنم این تنبیه حق من بود و چیزی ندارم که درباره شکل تنبیه اضافه کنم. من نمی‌خواهم که اساتیدم به خاطر مسائلی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود احساس ناراحتی کنند. به افکار عمومی توجه نکنید و بیشتر گوش کنید ما چه می‌گوییم”

“به عنوان یک دانش‌آموز تازه وارد می‌توانم شهادت بدهم، دخترانی که به آن شکل خنده‌دار تنبیه شدند آسیب روحی روانی ندیدند ”

در کشوری که آزادی‌های فردی به شدت محدود است، به نظر می‌رسد این استتوس‌ها به اجبار مقامات دانشگاهی نوشته شده باشند اما به گفته ناظر ما در چین ، این امکان نیز وجود دارد که این افراد در آزادی کامل و به انتخاب خود این مسایل را مطرح کرده باشند.

«این تمرینات به نوعی مغزشویی است»

لو یکی از ناظران در چین است، او از معترضین به این شکل تنبیه دانشجویان است او خود نیز در این دوره اجبار نظامی برای دانشجویان در چین شرکت کرده است.

من گمان نمی‌کنم که استتوس برخی از دانش‌آموزان در دفاع از این شیوه تنبیه از سوی مقامات دانشگاه به آنها دیکته شده باشد. آنها کاملاً صادقانه و واقعی هستند و این نباید کسی را شوکه کند. من خود نیز این دوره نظامی را پس از ورود به دانشگاه پشت سر گذاشته‌ام. ما باید تمرین رژه می‌کردیم همچنین خواندن سرودهای نظامی را تمرین می‌کردیم. ما ساعت‌ها زیر آفتاب نگه داشته می‌شدیم و مربیان به هیچ‌وجه با ما مهربان نبودند. من بارها دیده بودم که برخی دانشجویان پس از پایان تمرین‌ها با گرمی خاصی از این افراد تشکر می‌کردند. حتی برخی را دیدم که به خاطر اینکه دیگر این افراد را نمی‌توانستند ببینند گریه می‌کردند. دانشجویان سال اول که به هیچ‌وجه با محیط جدید آشنا نمی‌شوند به سرعت به این افراد وابسته می‌شوند. آنها به نوعی یک سندروم استکهلم را در افراد ایجاد می‌کنند. [سندروم استکهلم حالتی است که فردی که به گروگان گرفته شده علاقه‌مند و وابسته به فرد گروگان گیر می‌شود]

حتی اگر این اتفاق برای چند دقیقه رخ داده باشد این کار از نظر من یک توهین و تحقیر است. در کشوری که “گروه”را بالاتر از فرد قرار می‌دهد مردم عادت ندارند به خاطر فردیت و عزت نفس فردی سؤال و اعتراض کنند.

این برنامه نظامی در دانشگاه پس از فاجعه تیان آن من در سال ۱۹۸۹ در برنامه دانشگاه‌ها گنجانده شد. در ظاهر این برنامه با هدف ایجاد حس وطن‌پرستی و دفاع از میهن طراحی شده است اما مسلماً جهت دادن به حس فردگرایی و منعطف کردن دانشجویان یکی از نتایج مهم این برنامه است.

در دانشگاه‌ها مانند سربازخانه‌ها تحقیر جوانان مسئله‌ای رایج است اما تا این حد واضح و در روز روشن تا حدی کم سابقه است. از دید من این‌گونه اقدامات به نوعی مغزشویی است. در این برنامه یک اطاعت مطلق از دانشجویان طلب می‌شود.

دانشجویان باید از تمامی دستورها تبعیت کنند وگرنه از مدرک دانشگاهی خبری نیست و اگر در این برنامه نمره قبول نگیرند باید تمامی واحدهای سال را دوباره بردارند.

 


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. واقعا دمشون گرم!! هههههه! کاش میشد این تنبیهات رو تو ایران برای دختران دانشجو تازه به دوران رسیده هم امجام میدادن تا به جای اینکه جامعه رو به فساد بکشونن یه خورده درس زندگی یادشون بدن وشاهد اینهمه طلاق تتو کشور نباشیم

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter