خانه » اخبار » ورزشی » تمام رویاهای پرسپولیس بدون طارمی در جام قهرمانان آسیا بر باد رفت

تمام رویاهای پرسپولیس بدون طارمی در جام قهرمانان آسیا بر باد رفت

تمام رویاهای پرسپولیس بدون طارمی در جام قهرمانان آسیا بر باد رفت

محرومیت طارمی ضربه مهلکی بر پیکره سرخپوشان پایتخت وارد کرد و آن‌ها با شکست سنگین برابر الهلال شانس حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادند.

پرسپولیس در حالی برابر حریف عربستانی خود در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا باخت که استحقاق کسب یک امتیاز هم نداشت و اگر نتیجه ای جز این حاصل می شد بی عدالتی در فوتبال بود.

تیم الهلال عربستان از هر لحاظ برتر از پرسپولیس بود و بازیکنانش به قدری قدرتمند حاضر شدند که جای هیچ حرف و حدیثی باقی نماند. برانکو هر چند دستش خالی بود و سید جلال حسینی، مهدی طارمی، کمال کامیابی نیا و محمد انصاری را در اختیار نداشت اما نشان داد در این روز سخت مربی نبود که همگان انتظارش را داشتند و از هوش، ذکاوت و بازی خوانی برانکو در این بازی خبری نبود.

به هر حال پرسپولیس نشان داد که باشگاه های ما برای حرفه ای شدن مسیر سختی را پیش رو دارند و فاصله بازیکنان ذخیره این تیم با نفرات اصلی زیاد است. غیبت چهار بازیکن اصلی ضربه مهلکی بر پیکره پرسپولیس وارد کرد و در نهایت شکست سنگینی رقم خورد.

سرخپوشان پایتخت اولین ضربه را از طارمی خورد که در دیدار حساس با محرومیتش فضای تیم را به هم ریخت. خونسردی طارمی نسبت به محرومیتش آب سردی بر پیکره پرسپولیس ریخت و بازیکنان پرسپولیس هر چه تلاش کردند در نهایت نتوانستند جای خالی طارمی را پر کنند.

مهدی طارمی با سهل انگاری خود کاری کرد که دست برانکو در بازی حساس برابر الهلال خالی بماند و علیپور و منشا هم نتوانستند زوج مناسبی در خط حمله پرسپولیس باشند.

در حالی که تصور می شد برانکو در روز غیبت طارمی می تواند به زوج علیپور و منشا حساب باز کند اما این دو مهاجم شب بدی را گذراندند. در نیمه دوم به وضوح حس شد که خط حمله پرسپولیس به بن بست خلاقیت رسیده و نیاز به بازیکن تازه نفس دارد. اما برانکو کسی را نداشت که به جای این دو مهاجم در زمین قرار بدهد.

مهره چینی برانکو هم دومین ضربه ای بود که به پرسپولیس وارد شد. تیمی که بازیکنان اصلی اش را در اختیار ندارد باید دفاعی تر چیده می شد وبرانکو باید از احمد نوراللهی و محسن ربیع خواه به طور همزمان در هافبک دفاعی استفاده می کرد تا مانع حملات پرتعداد بازیکنان الهلال شوند.

به هر حال چینش پر اشتباه پروفسور و فاصله زیاد مسلمان با روزهای اوجش باعث شد که پرسپولیس به طور عملی میانه میدان را از دست بدهد تا چنین شکست مفتضحانه ای برای این تیم به ثبت برسد. به طور حتم پرسپولیس شانس صعود به فینال از دست داد مگر اینکه اتفاق غیر منتظره ای رخ بدهد.

همچنین پرسپولیس بهترین فرصت را برای رسیدن به فینال آسیا از دست داد .اگر طاهری و برانکو در پرسپولیس بمانند باید تیم خود را برای فصل بعد تقویت کنند اما با محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس دست مدیریت این تیم برای رفع نقاط ضعف تیم خالی است.

به هر حال از این نکته نباید غافل شویم که تمام بازیکنان پرسپولیس برابر الهلال عربستان نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و فاصله زیاد میان بازیکنان اصلی و ذخیره باعث شد که یک شبه آبروی فوتبال ایران بر باد رود.

تمام رویاهای پرسپولیس بدون طارمی در جام قهرمانان آسیا بر باد رفت

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*