خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
خانه » پزشکی سلامت » تعرفه گذاری خدمات پرستاری و پیراپزشکان
تعرفه گذاری خدمات پرستاری و پیراپزشکان

تعرفه گذاری خدمات پرستاری و پیراپزشکان

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت از تعرفه گذاری خدمات پرستاران و پیرا پزشکان در اجرای فاز سوم طرح تحول سلامت خبر داد

 

پرستار

پرستار

سیدحسن هاشمی در مورد ابلاغ کتاب تعرفه‌گذاری خدمات نسبی و تأکید بر پزشکان متخصص بیش از پزشکان عمومی گفت: ما اولین اقدامی که انجام دادیم برای پزشکان عمومی به خصوص پزشکانی که در روستاها مستقر هستند یا در شهرهای کوچک خدمات می‌دهند، بوده است.

 

وی ادامه داد: پزشکان عمومی از تصمیمات وزارت بهداشت تقدیر کردند و تنها نگرانی آنها این بوده که اقدامات ما پایدار نباشد و در سال بعد تغییر کند.

 

وزیر بهداشت گفت: بنابراین شرایط برای پزشکان عمومی کاملاً نسبت به قبل از ‌آمدن این دولت متفاوت شده است و انجمن‌های آنها معمولاً در دولتهای گذشته منتقد بودند اما اکنون از اقدامات وزارت بهداشت قدرشناسی می‌کنند.

هاشمی افزود: در عین حال باورمان این است که اساس طب، طب عمومی است و بهتر است بگوییم طب عمومی تا پزشکان عمومی و حتماً در آینده بنایمان ارتقای طب عمومی خواهد بود و قدر و منزلت آنها را می‌شناسیم و می‌دانیم.

وی گفت: ما با پزشکان عمومی کار را آغاز کرده‌ایم و این حلقه‌ها به هم وصل خواهند شد و در مرحله بعدی فاز سوم طرح تحول سلامت، پرستاران، پیراپزشکان و تمام کارکنان حوزه سلامت بر اساس کتاب تعرفه‌گذاری خدمات، مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

 

وی در پاسخ به اینکه آیا برنامه پزشک خانواده در نتیجه ابلاغ این کتاب لطمه می‌خورد، گفت: اینگونه نیست اگر مقایسه کنید دریافتی‌های پزشکان عمومی و تعدادشان در مناطق محروم را با قبل از اجرای این طرح کاملاً مشخص خواهد شد که توجه به پزشکان عمومی و نظام ارجاع بیشتر شده است.

هاشمی گفت: حدود 800 نفر از پزشکان عمومی جدید را جذب کرده‌ایم و به معنی این است که سیاست‌گذاری‌های ما مناسب بوده و در راستای درخواست پزشکان عمومی انجام شده است.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter